Holky na led

Holky na led! To je název oblíbené akce, kterou svaz v průběhu každé sezony pravidelně organizuje pro ty nejmenší hokejistky.

Nadějné sportovkyně se na těchto akcích seznámí se základními herními prvky v pozitivním prostředí, dozvědí se také něco nového o tom, kde všude je možné hrát hokej. Nedílnou součástí je také pochopení sportovního chování, fair play a týmové práce.

Poslední "zastávka" této akce se uskutečnila na konci března roku 2024 v Plzni, kde se dívkám se zájmem o hokej věnovaly přímo české reprezentantky.

„Je to pro nás moc speciální akce a jsem ráda, že se nám podařila zorganizovat. Jedná se o akci pro ty nejmenší, měli jsme tam holky od šesti do deseti let, kterých dorazilo čtyřicet. Je kouzelné sledovat, když holky potkávají svoje idoly. Malé holky chceme namotivovat co nejvíce to jde. Že měly možnost vidět reprezentantky před odletem na vrchol sezony, o to lepší celá akce byla. Holky udržovaly dobrou náladu, ale samozřejmě jsme chtěli, aby se ujaly i rolí trenérek. U některých bylo vidět, že na to mají vlohy. Vztah k dětem a k hokeji se skloubil, byla to opravdu paráda,“ těšilo manažerku ženského hokeje Terezu Sadilovou.