Novinky

Jakub Galvas, Šimon Stránský a Dominik Mašín nebudou pokračovat
V přípravě na MS nebudou pokračovat obránci Jakub Galvas s Dominikem Mašínem a útočník Šimon Stránský. K národnímu týmu se v pátek naopak připojil Jakub Vrána.
A-tým - Praha: CZE - SWE 3:2 pp.

I ve druhém zápase Českých hokejových svěřenci Filipa Pešána zvítězili. Česko vs Švédsko 3:2 pp. Branky ČR: 44. Zadina (Špaček), 57. Zadina (Hronek), 63. M. Stránský (Špaček).

Změny v národním týmu
V přípravě národního týmu na MS nebudou pokračovat útočník David Tomášek a obránce Michal Jordán, k týmu se naopak připojili obránce Libor Hájek a útočníci Filip Chytil s Janem Kovářem.
A-tým - Praha: FIN - CZE 1:2
Národní tým zahájil České hokejové hry vítězstvím. Finsko vs Česko 1:2. Branky ČR: 38. Šulák (Špaček), 49. M. Stránský (Vitásek, Špaček).
Jan Kovář doplní národní tým
Útočník Jan Kovář je další posilou české hokejové reprezentace před MS, první trénink absolvuje s týmem ve čtvrtek dopoledne. Trenérům se naopak omluvil ze zdravotních důvodů David Kämpf, národní tým nakonec neposílí ani Josef Kořenář.
Změny v nominaci národního týmu po dvojzápase se Slovenskem
Česká hokejová reprezentace odehrála dva přípravné zápasy proti Slovensku a trenéři poté oznámili změny v sestavě. V přípravě na mistrovství světa nebudou pokračovat obránce Vojtěch Mozík, útočníci Pavel Kousal s Ondřejem Najmanem a brankář Jan Růžička. K týmu by se naopak na konci týdne měli přidat obránce Michal Moravčík a útočník Jiří Smejkal.
A-tým - Praha: CZE - SVK 2:1
I ve druhém zápase proti Slovákům v O2 areně zaznamenal národní tým vítězství. Česko vs Slovensko 2:1. Branky ČR: 24. Musil (Flek, Jordán), 46. Šustr (Šulák).
A-tým - Praha: CZE - SVK 2:0

I v pátém zápase přípravy na MS se svěřencům trenéra Pešána podařilo zvítězit. Česko vs Slovensko 2:0. Branky ČR: 54. Červený (Radil, Šustr), 55. Tomášek (Blümel).

U18 - USA: CAN - CZE 10:3
Česká osmnáctka nestačila na Kanadu a cesta týmu Jakuba Petra mistrovstvím světa tak končí ve čtvrtfinále. Kanada vs Česko 10:3. Branky ČR: 9. Pajer (Brabenec), 24. Chmelař (G. Szturc), 49. G. Szturc (Marcel).
U18 - USA: RUS - CZE 11:1
Česká osmnáctka na MS nestačila na Rusy, ve čtvrtfinále narazí svěřenci Jakuba Petra na Kanadu. Rusko vs Česko 11:1. Branka ČR: 33. Kos (D. Moravec, Brabenec).