Novinky

Výkladové stanovisko k nouzovému stavu v oblasti sportu z 12.10.

Národní sportovní agentura zveřejnila výkladové stanovisko k nouzovému stavu v oblasti sportu. Jeho plné znění najdete zde.

Aktuální stanoviska Národní sportovní agentury a České unie sportu k vládnímu nařízení platnému od 12. října 2020 najdete na https://www.agenturasport.cz/aktuality-k-omezeni-pripravy-profesionalnich-sportovcu/ a na https://www.cuscz.cz/novinky/aktualni-opatreni-ve-vztahu-ke-sportu.html.

IIHF spustila Development Hub

Mezinárodní hokejová federace IIHF spustila tzv. Development Hub, což je místo, kde se hokejoví trenéři z celého světa mohou inspirovat v rámci přípravy tréninkových jednotek a k dispozici jim je zde velká zásoba cvičení pro různé věkové kategorie. Na Development Hubu najdou ale například i několik tipů, jak správně komunikovat s rodičem mladého sportovce. Pro více informací navštivte přímo web development.iihf.com.

Listopadový turnaj U18 a trojzápas U16 zrušeny
Turnaj pěti zemí v kategorii U18 v listopadové reprezentační přestávce se vzhledem k celkové situaci v Evropě a zásadnímu omezení cestování konat nebude. Ze stejných důvodů se letos neuskuteční ani trojutkání CZE – SUI v kategorii U16 rovněž v listopadovém termínu.
Akce U16, U17, U19, ženy U16 a ženy U18 do odvolání zrušeny

Vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci byly z preventivních důvodů až do odvolání zrušeny veškeré reprezentační srazy v kategoriích U16, U17, U19, ženy U16 a ženy U18.

Provoz sekretariátu v sídle Českého hokeje omezen

V souvislosti se současnou zhoršující se epidemickou situací v České republice omezuje Český hokej provoz ve svém sídle (Českomoravská 2420/15, Praha 9). Zaměstnanci, jejichž charakter práce to umožní, pracují v režimu tzv. "home office" a většina schůzí probíhá formou videohovorů. Kompletní informace o opatřeních v provozu sekretariátu Českého hokeje v souvislosti s COVID-19 si přečtěte zde.

IIHF zrušila mistrovství světa žen do 18 let 2021

Mezinárodní hokejová federace IIHF zrušila kvůli koronavirové pandemii mistrovství světa žen do 18 let, kterého se ve Švédsku na začátku ledna 2021 měly zúčastnit i české juniorky. Více informací naleznete na webu IIHF.

Nominace U18 na kemp v Plzni

Česká reprezentace do 18 let má na programu 19. - 23. září v Plzni přípravný kemp. Trenéři zveřejnili pozvánku a program akce a také informace ohledně testování hráčů na COVID-19.

Informace rodiny k rozloučení s Milošem Říhou

Informace rodiny k rozloučení s Milošem Říhou: "Vzhledem k velikosti osobnosti Miloše Říhy jsme se rozhodli udělat tzv. veřejné rozloučení pro všechny jeho přátele a bývalé kolegy z hokejového prostředí, které se bude konat ve středu 9. 9. 2020 od 14:00 do 15:00 hodin v pardubickém krematoriu, kde se mohou poklonit jeho památce."

Nominace na přípravný kemp U16 ve Zlíně

Česká reprezentace do 16 let má na 12. - 15. září ve Zlíně na programu přípravný kemp. Trenéři zveřejnili pozvánku a program akce. Do dokumentů byly nahrány i hráčská smlouva pro mladé reprezentanty a informace ohledně testování hráčů na COVID-19.

Zemřel František Vaněk
Ve věku osmaosmdesáti let zemřel František Vaněk (1931–2020), člen Síně slávy českého hokeje. V barvách Komety Brno získal jedenáct mistrovských titulů, dres národního mužstva oblékl na pěti mistrovstvích světa (1957–1963) a dvou olympijských hrách (1956 a 1960). V roce 2009 se stal hráč, přezdívaný Profesor, členem Síně slávy českého hokeje. Vyjadřujeme upřímnou soustrast rodině, příbuzným a přátelům zesnulého. Čest jeho památce!