Novinky

Jan Kovář doplní národní tým
Útočník Jan Kovář je další posilou české hokejové reprezentace před MS, první trénink absolvuje s týmem ve čtvrtek dopoledne. Trenérům se naopak omluvil ze zdravotních důvodů David Kämpf, národní tým nakonec neposílí ani Josef Kořenář.
Změny v nominaci národního týmu po dvojzápase se Slovenskem
Česká hokejová reprezentace odehrála dva přípravné zápasy proti Slovensku a trenéři poté oznámili změny v sestavě. V přípravě na mistrovství světa nebudou pokračovat obránce Vojtěch Mozík, útočníci Pavel Kousal s Ondřejem Najmanem a brankář Jan Růžička. K týmu by se naopak na konci týdne měli přidat obránce Michal Moravčík a útočník Jiří Smejkal.
A-tým - Praha: CZE - SVK 2:1
I ve druhém zápase proti Slovákům v O2 areně zaznamenal národní tým vítězství. Česko vs Slovensko 2:1. Branky ČR: 24. Musil (Flek, Jordán), 46. Šustr (Šulák).
A-tým - Praha: CZE - SVK 2:0

I v pátém zápase přípravy na MS se svěřencům trenéra Pešána podařilo zvítězit. Česko vs Slovensko 2:0. Branky ČR: 54. Červený (Radil, Šustr), 55. Tomášek (Blümel).

U18 - USA: CAN - CZE 10:3
Česká osmnáctka nestačila na Kanadu a cesta týmu Jakuba Petra mistrovstvím světa tak končí ve čtvrtfinále. Kanada vs Česko 10:3. Branky ČR: 9. Pajer (Brabenec), 24. Chmelař (G. Szturc), 49. G. Szturc (Marcel).
U18 - USA: RUS - CZE 11:1
Česká osmnáctka na MS nestačila na Rusy, ve čtvrtfinále narazí svěřenci Jakuba Petra na Kanadu. Rusko vs Česko 11:1. Branka ČR: 33. Kos (D. Moravec, Brabenec).
Změny v nominaci národního týmu po dvojzápase s Německem
Po sobotním utkání Německo vs Česko došlo na škrty v sestavě týmu Filipa Pešána. Pokračovat nebude pět útočníků: Petr Kodýtek, Jakub Pour, Filip Suchý, Jiří Černoch a Ondřej Beránek. Z obránců končí Radim Šalda, Daniel Gazda a David Němeček a z brankářů Milan Klouček. V pondělí se naopak připojí hned sedm hokejistů, kteří hráli finálovou sérii extraligy: David Musil, Michael Špaček, Matěj Stránský, Ondřej Vitásek, Adam Musil, Radan Lenc a Petr Kváča. V týdnu by se měl k reprezentaci připojit i vítěz Gagarinova poháru Šimon Hrubec.
A-tým - Německo: GER - CZE 4:5

I ve druhém zápase v Norimberku zaznamenal národní tým výhru nad domácím výběrem. Německo vs Česko 4:5. Branky ČR: 20. Blümel, 29. Šalda, 41. Galvas (Flek, Kodýtek), 50. Galvas (Tomášek), 54. Tomášek (Stránský, Blümel).

Hostem 12. dílu S hokejkou u stolu byl Petr Nedvěd

Hostem 12. dílu podcastu S hokejkou u stolu byl generální manažer české hokejové reprezentace Petr Nedvěd. A právě o skládání týmu pro MS hovořil. Kromě toho se ale ohlédnul i za svojí reprezentační i klubovou kariérou. Odkazy na rozhovor najdete níže:

Podcasty iOS

Podcasty Google

Spotify

YouTube

U18 - USA: USA - CZE 2:1 sn.
Ve třetím zápase na MS padla česká osmnáctka po samostatných nájezdech. USA vs Česko 2:1 sn. Branka ČR: 16. Ryšavý (P. Moravec, Altrichter).