Český hokej slavnostně otevřel novou zmodernizovanou Síň slávy

Za účasti hokejových osobností byla dnes v pražské ulici Nekázanka slavnostně otevřena zbrusu nová a moderní Síň slávy českého hokeje. Po téměř roční přestávce si tak již od zítřejšího dne budou moci hokejoví fanoušci na bezmála 300 metrech čtverečních připomenout jak největší hráčské legendy, tak všechny klíčové momenty české a československé hokejové historie. Kromě moderní a interaktivní kamenné expozice představil Český hokej také její digitální „sestru“, která toho zájemcům o hokej z celého světa nabídne ještě mnohem více. Design a technologie expozice odpovídají těm nejaktuálnějším trendům.

Novou kamennou Síň slávy českého hokeje sportovní fandové najdou v samotném centru Prahy na Novém Městě v ulici Nekázanka, která spojuje frekventované ulice Na Příkopě a Jindřišskou. "Cílem nové expozice je vzdát hold všem, kteří svou činností přispěli k reprezentaci a dobrému jménu českého a dříve československého hokeje. Síň slávy také důstojně připomíná ty nejvýznamnější historické momenty tohoto v česku nejoblíbenějšího sportu," řekl prezident Českého hokeje Alois Hadamczik.

Expozice je navíc blíže turistickým trasám v centru metropole. "Přesunutím Síně slávy se nám podařilo jak významně snížit provozní náklady, tak nabídnout sportovním fanouškům dostupnější a reprezentativnější lokalitu. Slibujeme si od toho zejména zvýšení návštěvnosti, a to nejen ze strany českých hokejových nadšenců, ale také zahraničních návštěvníků našeho hlavního města," vysvětluje manažer Síně slávy českého hokeje Bedřich Ščerban.

Expozice v centru Prahy je rozdělena na tři části. První je tzv. chrám, ve které návštěvníci najdou medailonky jednotlivých členů Síně slávy. Druhou částí je muzeum, které obsahuje artefakty reprezentující největší skvosty a milníky českého a československého hokeje. Poslední část je pak expozice multimediální, která připomíná nejslavnější události v historii českého a československého hokeje a nabízí také spoustu edukativního obsahu. Kromě kamenné výstavy byla při slavnostním otevření představena i vůbec první digitální síň slávy českého hokeje, která představuje unikátní možnost, jak přiblížit českou a československou hokejovou historii zájemcům z celého světa

Kromě nové kamenné výstavy byla při slavnostním otevření představena i vůbec první digitální síň slávy českého hokeje. "Snažili jsme se přiblížit příběhy více než 150 členů síně slávy. Máme zde příběhy těch nejstarších členů síně slávy, kdy to jsou takové pohádkové příběhy, ale máme tady i ty novější, které dnes zná každý. Chtěli jsme, aby to bylo zajímavé pro návštěvníky všeho věku, aby si tady každý něco našel," přibližuje hokejový historik Tomáš Kučera.

Digitální síň lze navštívit odkudkoliv pomocí odkazu na webových stránkách www.ceskyhokej.cz. "Oproti kamenné výstavě se její online "sestra" nepotýká s prostorovým omezením, což znamená, že celková nabídka pro návštěvníky může být mnohem bohatší, než jsme si mohli vůbec kdy dovolit v nabídce staré síně slávy," dodává Bedřich Ščerban s tím, že na vytvoření interaktivní části bylo využito přes 10 kilometrů datových kabelů.

Obě výstavy jsou navíc navzájem propojené. Návštěvníci kamenné síně si tak budou moci dopřát maximální zážitek, a to díky QR kódům u jednotlivých artefaktů, které jim dovolí proniknout do rozšířené reality a zjistit o jejich oblíbeném sportu co nejvíce informací. Prostory nové Síně slávy budou kromě návštěvníků sloužit také školám a hokejovým klubům v rámci výuky a popularizace sportu. Budou se zde konat také eventové akce se sportovní tématikou či slavnostní ceremoniály či autogramiády. Součástí nové expozice je také fanshop.

TÉMATA: Síň slávy českého hokeje