Cena fanouška 25 - sky

A-tým: Pro každého je sen si zahrát za národní tým, zářil David Špaček. Kodýtka dva góly potěšily

I druhé přípravné utkání na Slovensku národní tým zvládl, když v Bratislavě přehrál domácí výběr 4:1. Svou premiérovou trefu v dresu Česka zapsal obránce David Špaček, dvěma zásahy ve třetí periodě se pak blýskl Petr Kodýtek.

Rychlou akci v první části vykombinovali Češi na pravý kruh, kam si najel obránce David Špaček a přesnou ranou vymetl vzdálenější šibenici. Euforie na lavičce i na ledě! "Myslím, že pro každého je sen si zahrát za národní tým, a ještě k tomu dát gól, je to fakt nádhera. Užil jsem si to," popisoval sám střelec.

David Špaček však v pochválil i Ondřeje Kašeho, který ho našel osamoceného na pravé straně útočného pásma. "Sehráli jsme to přes levé křídlo, protečovali jsme to, ve středním pásmu mi to nahrál Ondra Kaše. Já už jsem věděl, že toho beka překonám. Dostal jsem to jako na podnose. Stačilo zamířit a dát gól."

Cena fanouška 25 - square

Poprvé přitom bodoval už v Trenčíně, kdy asistoval na zásah Jakuba Fleka, v Bratislavě se pak sám zapsal do listiny střelců. "Určitě to potěší. Takhle jsem letos v klubu úplně nebodoval, jak jsem chtěl. Snažím se hrát dobře do obrany, a když to jde, tak zaútočit. Mám to rád. Myslím že každý rád dává góly nebo na ně nahrává," popisoval jednadvacetiletý bek.

Ve druhé periodě ale soupeř vyrovnal, a tak se do závěrečného dějství nastupovalo za stavu 1:1. "Myslím si, že první třetina byla lehce pomalejší. Slováci tam byli trošku víc na puku. Ve druhé třetině jsme udělali zase zbytečné fauly jako v předešlém zápase. Řekli jsme si, že ve třetí se budeme snažit hrát pět na pět," prozradil Špaček.

Duel rozhodl dvěma góly Petr Kodýtek. Nejprve se trefil po rychlém přečíslení, a pak i po dorážce. "Samozřejmě jsem za góly rád. Pomohlo nám to, takže dobré," dodal skromně útočník národního týmu. Při svém druhém zásahu přitom dorážel kotouč odražený od tyče. Jakub Rychlovský před poloodkrytou klecí orazítkoval jen brankovou konstrukci, ale pohotový Petr Kodýtek se už nemýlil: "Jen jsme se smáli. Byly to takové posměšky, ale v dobrém, nebylo to nic špatného. Mně se něco podobného stalo ve Finsku, takže jsem si na to hned vzpomněl. Ale dobře to dopadlo, byl z toho gól, takže si myslím, že se tím nemusí vůbec trápit."

Nyní se svěřenci trenéra Radima Rulíka přesunou do Brna, kde začnou svou přípravu na poslední podnik série Euro Hockey Tour před mistrovstvím světa. V jihomoravské metropoli narazí už ve čtvrtek na Finsko a se Švédy a Švýcary poměří síly o víkendu.


TÉMATA: A-tým

Cena fanouška 25 - square Dresy 50 % - square
App – sky

Související články

image nejnovější

Získejte vzácný artefakt! Začíná aukce originálních dresů z letošního MS

celý článek
image nejnovější

Rozhodnuto! Češi znají složení skupiny na olympiádě 2026

celý článek
image nejnovější

A-tým: David Pastrňák v All-Star týmu mistrovství i jeho nejužitečnějším útočníkem!

celý článek
image nejnovější

Ocenění celé mé práce a hokejového života, váží si uvedení do Síně slávy IIHF Výborný

celý článek
image nejnovější

A-tým: Ohlasy hráčů a realizačního týmu po příletu do Prahy

celý článek
image nejnovější

A-tým: Tlačili jsme do kopce celý zápas. Bylo těžké se z toho vyhrabat, ví Sedlák

celý článek
image nejnovější

A-tým: Neměl jsem co ztratit. Každý chlap v kabině věřil, že to můžeme zvládnout, prozradil Vladař

celý článek
image nejnovější

A-tým: Zklamání. Mistrovství je vždycky o čtvrtfinále, přiznává Martin Nečas

celý článek
image nejnovější

A-tým: Švédové prokázali, že mají výborný tým. Usnadnili jsme jim to, mrzí kapitána Červenku

celý článek
image nejnovější

A-tým: Chtěl bych hráčům poděkovat. Nechali na ledě všechny síly, cení trenér Rulík

celý článek
image nejnovější

A-tým: Národní tým končí ve čtvrtfinále. Hráči Tre Kronor přestříleli Česko 5:2

celý článek
image nejnovější

Zákulisí rozbruslení národního týmu před čtvrtfinále MS!

celý článek
image nejnovější

A-tým: Mají opravdu hvězdný tým. Z hráčů je cítit obrovské odhodlání, přiznává Kalous

celý článek
image nejnovější

A-tým: Den D pro národní tým. Ve čtvrtfinále narazíme na domácí Švédsko

celý článek
image nejnovější

A-tým: Budík v 6:30 a přesun. Chtěli jsme být ve Stockholmu a hrát o nejvyšší pozice, má jasno Voženílek

celý článek