Extraliga žen: Příbram potvrdila dominanci a je opět mistrem

Z pětičlenné skupiny ženské nejvyšší soutěže postoupily čtyři týmy do play off, kde si to rozdaly o český titul. Ve finále na sebe narazily Příbram s Karvinou, po dvou výhrách slavily celkové prvenství Středočešky.

Základní část ovládly hráčky Příbrami, které za šestnáct utkání ztratily pouze jednou, a to, když vyhrály až v prodloužení s Karvinou. Jinak zapsaly patnáct vítězství za tři body.

Hráčky Falcons obsadily s 26 druhou příčku s tříbodovým náskokem před Kadaní. Kladno urvalo poslední postupovou příčku do play off a Berounské Lvice braly poslední místo se šesti body.

V semifinále tak první Příbram narazila na čtvrté Kladno, které nejprve na domácí půdě přehrála jasně 6:0, a pak si poradila i na ledě soupeřem poměrem 9:1.


Hokejistky Karviné zase poměřily své síly s Kadaní, a rovněž jim stačily na postup dva zápasy. Nejprve zvítězily 3:0, následně 7:3.

Kadaň s Kladnem se tak musely spokojit jen s duelem o bronz, který otevřely přestřelkou. Na domácí půdě však odcházela spokojenější Kadaň, která brala první bod za výhru 6:4. Navíc skolila Kladno i podruhé, když soupeře porazila 7:3, a tak sama urvala celkové třetí místo.

Finále bylo v režii Příbrami. Falcons ve středu Čech vynulovala, zatímco sama nasázela čtyři trefy, a stejným rozdílem opanovala i odvetu, když tentokrát slavila výhru 5:1. V extralize žen tak slaví celkové prvenství a zisk mistrovského titulu, čímž potvrzuje svou dominanci.


foto: Jan Beneš

TÉMATA: Extraliga žen