Články o ženském hokeji

Lvice za hranicemi: blíží se start zámořské ligy! Snaží se nám vyhovět se vším, těší Tejralovou
Na oficiální rozpis PWHL, elitní zámořské ženské ligy, se stále čeká, nicméně přípravy klubů jsou v plném proudu. Velké zastoupení má český hokej v Ottawě, kde působí hned dvě hráčky národního týmu. Hlavní trenérkou týmu je zároveň Carla MacLeodová, která ve stejné pozici působí i u české hokejové reprezentace žen.
Ženy U16: Dívčí šestnáctku čeká přípravný turnaj v Hodoníně
Ve druhé polovině října absolvovala ženská reprezentace do šestnácti let přípravný kemp v Příbrami. V prosinci už ale české hráčky vyjedou ke svému prvnímu mezinárodnímu střetnutí, neboť je v Hodoníně čeká tradiční Turnaj olympijských nadějí visegrádských národů.
Extraliga žen: Příbram zůstává neporažena, Karviná drží druhou příčku
Extraliga žen se blíží ke své polovině. Po devíti odehraných kolech zůstává Příbram stoprocentní, skvěle si vedou také hráčky Karviné. Kadaň má těsný náskok před Kladnem a Berounskými Lvicemi. Oba týmy sice získaly šest bodů, ale Kladno má k dobru dva zápasy.
Ženy: Úspěšný turnaj, je ráda Neubauerová. Pochvaluje si i fanoušky
Dvě čistá konta a stoprocentní bilance včetně vítězství nad Finskem. Taková byla další zastávka Češek na Euro Hockey Tour. Národní výběr sehrál zápasy se Suomi, Dánském a domácím Německem. Čtyři góly na turnaji vstřelila Noemi Neubauerová. Ta si pochvalovala nejen výkony, ale i atmosféru.
Akce Holky na led se dočká dalšího pokračování. Tentokrát těsně před Vánocemi na Spartě
Mladé hokejistky za sebou mají v této sezoně už dvě akce Holky na led. A jelikož se těšily velkému úspěchu, přijde další pokračování. Tentokrát ve vánočním duchu na Spartě.
Future Olympians na Spartě! Spolupráce si vážíme, říká manažerka Sadilová
České hokejistky v kategorii do devatenácti let se v rámci projektu Future Olympians setkaly v poslední říjnový den v holešovické sportovní hale Fortuna, a to i díky spolupráci se Spartou Praha.
Akce Holky na led sklidila úspěch. Zapojily se hráčky z celé republiky
Světový víkend dívčího hokeje pod záštitou IIHF opět po roce proběhl i na území České republiky. Šest kontinentů a celkový počet třicet zemí – taková byla bilance účastníků. Jak proběhl dvanáctý ročník akce Holky na led v Praze a Vyškově?
Ženy: Minulé MS jsem sledovala z gauče, teď chci chytat, hlásí odhodlaně Peslarová
Na dlouhou dobu vyřadilo Kláru Peslarovou zranění. Jedna z nejlepších brankářek švédské ligy se však vrátila ve velkém stylu a v dresu Brynas, kde působí druhou sezonou, předvádí vynikající výkony. Ty by ráda přetavila v nominaci na světový šampionát.
Listopadový turnaj EHT žen budou moct fanoušci sledovat v přímých přenosech ČT
V listopadu se vrací ženská hokejová reprezentace na mezinárodní scénu, vyráží totiž na druhý turnaj ženské verze Euro Hockey Tour do Německa. Všechny zápasy budou fanoušci moct sledovat v přímých přenosech ČT Sport.
Akce Holky na led! se těší velkému úspěchu. Byl přidán další termín!
Pod záštitou IIHF se koná Světový víkend dívčího hokeje, v rámci něhož se pořádá akce Holky na led! Na pražském Škoda Ice rinku se sejdou hráčky ročníků 2013, 2014 a 2015 v neděli 22. října 2023. Akce však bude probíhat i ve Vyškově, a to díky velkému zájmu.