Články o ženském hokeji

Česko bude v roce 2025 hostit mistrovství světa žen
Mezinárodní hokejová federace IIHF na kongresu ve finském Tampere rozhodla o přidělení pořadatelství mistrovství světa žen pro rok 2025 České republice. Poprvé v historii se tak elitní skupina světového šampionátu žen uskuteční v Česku.
O prázdninách se v rámci ženského hokeje uskuteční kemp Future Olympians
Ženský hokej chystá prázdninový kemp Future Olympians pod vedením českých reprezentantek. Akce se 6. - 8. července 2023 v litoměřické Kalich Aréně a je určená pro hráčky ročníků 2008, 2009 a 2010. Červencový kemp pro mladé hokejistky proběhne pod vedením českých reprezentantek Anety Tejralové a Denisy Křížové.
České juniorky v Kuortane třikrát porazily domácí finských výběr
Česká hokejová reprezentace žen do 18 let vyrazila na poslední akci v sezoně 2022/23 ke třem přípravným zápasům do Finska. V Kuortane dokázaly svěřenkyně trenéra Andrašovského ve všech třech případech porazit stejně starý domácí výběr.
Nejmladší česká reprezentace žen obhájila zlato z Evropského poháru
České reprezentaci žen do 16 let se podařilo obhájit prvenství na Evropském pohárů, který se letos konal v Budapešti. Svěřenkyně trenéra Lucáka prošly turnajem bez zaváhání. Na cestě do finále porazily Francii, Norsko a Německo, ve finále pak přehrály domácí výběr 4:1.
Nejmladší česká reprezentace žen vyrazila do Maďarska na Evropský pohár
Česká reprezentace žen do 16 let vyrazila do maďarské Budapešti, kde bude na Evropském poháru obhajovat loňské zlaté medaile. Svěřenkyně trenéra Lucáka se v základní skupině utkají s Francií, Norskem a Německem. Další případný zápas určí výsledy českého týmu v základní skupině.
Češky obhájily bronz, zámořské finále opanovaly USA
Mistrovství světa žen v kanadském Bramptonu dospělo do svého konce. Češky dokázaly v zápase se Švýcarkami obhájit bronz z minulého roku a v zámořském finále se radovaly Spojené státy.
Semifinále dle papírových předpokladů, Češky vyzvou Švýcarky v boji o bronz
Semifinálová klání na Mistrovství světa žen v Bramptonu jsou minulostí. Oba zápasy dopadly dle papírových předpokladů – USA vysokým rozdílem porazily Česko a Kanaďanky si vyšláply na Švýcarsko.
Finky rozstřílely Němky, Švédkám stačil na výhru jeden gól
Mistrovství světa žen pomalu míří do svého finiše. Včera se hrály dva zápasy, ve hře je nadále pátá příčka, která zaručuje pro příští ročník vstupenku do skupiny A.
Češky jsou v semifinále, Kanada odvracela katastrofu
Všechny čtvrtfinálové duely se v Bramptonu odehrály v jeden den a nabídly hned několik překvapivých průběhů. Semifinále si nakonec zahraje Česko, USA, Kanada a Švýcarsko.
Zámořské derby reklamou na ženský hokej. Finky potvrdily první místo, uspělo i Švýcarsko
Mistrovství světa žen pomalu míří do finiše základní části. Šestý hrací den odstartoval souboj mezi Maďarkami a Finkami. Zápasy nakonec ovládly Seveřanky rozdílem třídy. Zbylé dva zápasy nabídly pořádná dramata. Vítězně z nich vyšly Švýcarky a Kanaďanky.