Články o ženském hokeji

Nejmladší česká reprezentace žen slaví zlato na Evropském poháru v Maďarsku
Česká hokejová reprezentace žen do 16 let zakončila sezonu 2021/22 1. místem na Ice Hockey U16 Women’s European Cupu 2022 v Budapešti. Svěřenkyně trenéra Vally ve finále porazily domácí výběr 4:0 a slaví turnajové prvenství.
České juniorky zaznamenaly na finské půdě jednu výhru a dvě porážky
České reprezentantky do 18 let mají za sebou další část přípravy na červnové mistrovství světa. Svěřenkyně trenéra Andrašovského absolvovaly tři přátelské zápasy na finské půdě, jeden dokázaly vyhrát 6:1, v dalších dvou případech zaznamenaly porážky v poměru 2:5 a 5:6.
České juniorky čekají tři přípravná utkání na finské půdě
Česká reprezentace žen do 18 let v rámci přípravy na MS ve Spojených státech amerických odcestovala do Finska, kde odehraje tří přátelská utkání proti stejně starému domácímu výběru. Svěřenkyně trenéra Andrašovského čeká tato kvalitní zápasová příprava v úterý, ve středu a ve čtvrtek.
Novou trenérkou české reprezentace žen je Kanaďanka Carla MacLeodová
Výkonný výbor Českého hokeje jmenoval hlavní trenérkou ženské reprezentace dvojnásobnou olympijskou vítězku Carlu MacLeodovou z Kanady.
Příbram ovládla po dvou letech nejvyšší soutěž žen
Hokejistky HC Baník Příbram obhájily extraligový titul z roku 2019. Předchozí dva ročníky se vinou koronavirové pandemie nedohrály, letos ovšem nejvyšší soutěž žen opět dospěla do svého finále, ve kterém příbramské hráčky porazily Karvinou 2:0 na zápasy.
České juniorky vezou z Evropského olympijského festivalu mládeže zlato
Juniorská reprezentace U18 vyhrála premiérový ročník ženského hokejového turnaje na Evropském olympijském festivalu mládeže (EYOF) ve finském Kajaani. V základní skupině porazily svěřenkyně trenéra Dušana Andrašovského Švýcarsko 4:1 a Maďarsko 4:0, ve finále zvítězily po samostatných nájezdech nad Švédskem 2:1.
V Kuřimi a Teplicích proběhl Global Girls' Game
Na dvou zimních stadionech v ČR se uskutečnila celosvětová akce věnovaná ženskému hokeji pod záštitou IIHF. Malé hokejistky spojil v Global Girls' Game (Světový dívčí zápas) v Kuřimi a Teplicích.
Výkonný výbor pověřil Tomáše Pacinu přípravou návrhu koncepce rozvoje ženského hokeje
Výkonný výbor Českého hokeje se zabýval hodnocením výkonů a výsledků ženské reprezentace na OH. Hodnotící zprávu na něm přednesl trenér Tomáš Pacina, který v ní mj. uvedl, že přestože šlo o historicky první účast na olympijském turnaji, vyřazení ve čtvrtfinále považuje za neúspěch a potenciál týmu vidí výše.
Světový dívčí zápas pod hlavičkou IIHF se uskuteční v Kuřimi a Teplicích
První březnový víkend bude ve znamení dívčího hokeje! Koná se totiž akce Světový dívčí zápas, který budou v Česku hostit Kuřim a Teplice. Akci pod hlavičkou Mezinárodní hokejové federace organizuje Český hokej.
České hokejistky se vrátily z olympiády v Pekingu zpět do ČR
V Pekingu zanechaly dobrý dojem, sám trenér Tomáš Pacina ale přiznal, že potenciál národního týmu žen je větší. České hokejistky se vrátily z olympijských her v Pekingu, kde skončily ve čtvrtfinále na hokejkách favorizovaných Američanek, zpět do České republiky.