Články o ženském hokeji

Český hokej se do Světového víkendu dívčího hokeje zapojí 8. 10. v Teplicích a Porubě
Stejně jako v loňské sezoně se česká část akce v rámci Světového víkendu dívčího hokeje uskuteční v Teplicích a Ostravě-Porubě. Na obou zimních stadionech se budou mít děvčata možnost seznámit se se základními hokejovými dovednostmi v pozitivním a přátelském prostředí 8. října 2022.
Začala aukce dresů bronzových medailistek z MS žen
Na serveru www.sportovniaukce.cz byla zahájena dražba hraných originálních červených dresů české hokejové reprezentace žen z mistrovství světa 2022 v Dánsku, kde české reprezentantky vybojovaly historický bronz.
Historický bronz pro české hokejistky na MS v Dánsku. Zlato opět pro Kanadu
Sen se stal skutečností, české hokejistky vybojovaly poprvé v historii medaili. V souboji o bronz porazily Švýcarsko 4:2. Výraznou stopu v utkání měla Natálie Mlýnková, která vstřelila hned dvě branky. Večerní finále pak nabídlo už tradiční souboj Kanady s USA. Hokejistky s javorovým listem na prsou se poučily z porážky ve skupině a během jednoho roku vybojovaly už třetí zlato v řadě.
Češky přepisují historii! V semifinále vyzvou USA. Postup slaví také Kanada a Švýcarsko
České hokejistky porazily ve čtvrtfinále Finsko a poprvé od vzniku ženské reprezentace postoupily do semifinále. V něm se postaví USA, které snadno přešly přes Maďarky. Druhou semifinálovou dvojici pak bude tvořit Kanada, která porazila Švédsko, a Švýcarsko, jenž si poradilo s Japonkami. Poražené celky čeká ve Frederikshavenu skupina o umístění, souboje o medaile se pak odehrají v Herningu.
Českou reprezentaci žen čeká mistrovství světa v Dánsku
Stejně jako českou juniorskou reprezentaci čeká i národní tým žen mistrovství světa v letním termínu. Hlavní trenérka českého výběru Carla MacLeodová zveřejnila nominaci na světový šampionát, která zahrnuje 3 brankářky, 7 obránkyň a 13 útočnic.
České reprezentantky odjíždějí z přípravného kempu před MS žen s bilancí jedné výhry a jedné prohry
Trenérka Carla MacLeodová má za sebou první dva zápasy na lavičce české hokejové reprezentace žen, ve kterých zaznamenala jednu výhru a jednu porážku. Národní tým žen na přípravném kempu před MS žen odehrál dva duely proti domácím Finkám, první vyhrál 3:2 po nájezdech, odveta vyšla lépe soupeřkám.
Česká reprezentace žen zahájila přípravu na MS 2022
Po krátkém přípravném kempu v Litoměřicích se česká reprezentace žen přesunula do finského Vierumaki, kde odehraje dvě utkání v rámci přípravy na mistrovství světa, které odstartuje v Dánsku 25. srpna. První dva zápasy na lavičce národního týmu žen čekají Carlu MacLeodová ve středu 27. a ve čtvrtek 28. července.
Dne s českou hokejovou reprezentací žen se zúčastnilo 40 mladých hokejistek
V Litoměřicích se sešel národní tým žen poprvé pod vedením hlavní trenérky Carly MacLeodové. Součástí přípravného kempu byl tzv. Den s českou hokejovou reprezentací žen pro dívky ve věku 8-14 let, které mimo jiné absolvovaly i jeden trénink vedený zkušenou kanadskou trenérkou.
Česká výprava na Women’s High Performance Campu ve Vierumäki
Poprvé od roku 2019 a vypuknutí covidové pandemie se ve finském Vieromäki uskutečnil rozvojový kemp Mezinárodní hokejové federace, který nese název "IIHF Women’s High Performance Camp". Český hokej zde reprezentovaly mimo jiné tři hráčky národního týmu žen: Alena Mills, Klára Peslarová a Kateřina Mrázová.
V Litoměřicích proběhne den s českou hokejovou reprezentací žen
Součástí přípravy národního týmu žen na MS bude i akce určená především pro mladé hokejistky a také pro fanoušky ženského hokeje. Během soustředění v Litoměřicích proběhne den s českou hokejovou reprezentací žen, jehož součástí bude mimo jiné autogramiáda reprezentantek a také trénink pro dívky ve věku 8-14 let vedený Carlou MacLeodovou.