Články o ženském hokeji

Češky vstoupily do turnaje dobře, na úvod vyhrály
Druhý hrací den má za sebou mistrovství světa v ledním hokeji ve francouzském Caen. Česká reprezentace už nebyla jen v roli diváka, ale má za sebou první ostrý herní test. Na úvod dostaly svěřenkyně trenéra Karla Manharta lehčího soupeře a v duelu s Velkou Británií vyhrály 5:1. Ve druhém zápase turnaje zdolaly po dramatické bitvě Dánky Itálii 3:1 a před volným dnem vedou tabulku. Jako jediné mají i s kontumací s Koreou devět bodů. Češky jsou zatím druhé.
Mistrovství světa žen začalo s plnými tribunami
Mistrovství světa žen v hokeji divize II ve francouzském Caen začalo. První den nabídl dva zápasy a Češky mají jednu velkou výhodu. V akci mohly vidět všechny své soupeřky. Nabídly jim to dva odpolední zápasy, z nichž každý byl jiný. Nejprve si Dánsko pohrálo s Velkou Británií a vyhrálo 8:1. Ve večerním sledovanějším zápase vyhrály Francouzky nad Itálií nejtěsnějším možným rozdílem 1:0.
Češkám startuje v Caen cesta za postupem, pondělní utkání odpadlo
Čas? Půl druhé hodiny po poledni. Místo? Zimní stadionek ve francouzském Caen. V pondělí 4. dubna 2011 startuje mistrovství světa v ledním hokeji žen divize II. Z důvodu kontumace utkání severokorejského týmu však první zkouška čeká tým Karla Manharta až o den později, než bylo původně v plánu. Češky se tak poprvé představí v úterním duelu s Velkou Británií. O týden později pak bude jasno. O jednu úroveň výš postoupí jen jeden nejlepší.
Výběr hráček do 15 let zvítězil na Turnaji čtyř zemí
Druhý ročník Turnaje čtyř zemí pro hráčky do patnácti let se konal v termínu od 25. do 27. března ve švýcarském Engelbergu. Loňské vítězství obhájil favorizovaný tým České republiky, který opět jasně přehrál všechny ostatní účastníky. V příštím roce se tento ojedinělý turnaj pro mladé hokejistky bude konat v Česku. Termín bude obdobný a zázemí poskytne zimní stadion ve Dvoře Královém.
Souhrn ligy žen 2010/11
Královnami českého ženského hokeje jsou hráčky týmu HC Slavia Praha, které ve finále Ligy žen 2010/2011 porazily družstvo Karviné. V článku najdete konečné tabulky všech částí této soutěže a výsledky závěrečných bojů v play-off.
Anketa o hokejistku sezóny zná pořadí po první polovině
V rámci slavnostního večera, při kterém jsou vyhlášeny výsledky ankety Zlatá hokejka, je také oznamováno jméno nejlepší české hokejistky. Dne 15. března skončilo první kolo hlasování v této anketě. Celkem pětadvacet hlasujících (z devětatřiceti možných) rozhodlo o tom, že na prvním místě je zatím Simona Studentová ze Slavie Praha následovaná svými spoluhráčkami Lucií Manhartovou a Evou Holešovou. Hlasování v druhém kole ankety končí 30. dubna.
Ženská reprezentace finišuje přípravy na MS divize II
V pondělí 4. dubna odstartuje ve francouzském Caen Mistovství světa žen divize II, tedy třetí výkonnostní kategorie. česká reprezentace finišuje přípravy na vrchol sezóny a naposledy se sejde ke společným tréninkům. Přípravný kemp je naplánován na období od 25. do 30. března a hostit jej bude stadion ve Slaném. Cílem svěřenkyň trenéra Karla Manharta je postup o kategorii výše. Proti budou týmy Dánska, Francie, Itálie, Koreje a Velké Británie.
Největším soupeřem budou naše hlavy, říká kouč reprezentace žen
Na dubnovém mistrovství světa žen ve francouzském Caen budou české reprezentantky usilovat o návrat do divize I, ze které před dvěma lety těsně sestoupily. Příslibem úspěchu je i nedávný turnaj v Prievidze, na kterém porazily své papírově nejsilnější soupeřky z Francie. „Pokud děvčata splní svoji roli a budou hrát hru, na kterou mají, pak bychom měli postoupit jednoznačně,“ hlásí trenér reprezentace a pražské Slavie Karel Manhart.
Ženská reprezentace prohrála jen se Slovenkami, dvakrát zvítězila
Turnaj čtyř ženských reprezentačních výběru ve slovenské Prievidze ovládly domácí hráčky, které porazily v rozhodujícím utkání českou reprezentaci 3:1. Češky i Slovenky si ve zbývajících utkáních hladce poradily s týmy Rakouska i Francie. Svěřenkyně trenéra Manharta zvítězily 8:1 a 3:0.
Ženský výběr čeká turnaj čtyř v Prievidze
Česká ženská hokejová reprezentace se od 17. do 19. února zúčastní turnaje čtyř zemí na Slovensku. Utkání se odehrají v Prievidze. Před prvním měřením sil s Francií (17. února od 11 hodin) čeká hokejistky přípravný kemp ve Slaném, který začíná 13. února.