Články o ženském hokeji

Aukce dresů národního týmu žen vynesla přes 200 000 Kč, pomůžou dobré věci
Ve svém vůbec prvním představení v seriálu WEHT na území Česka porazili lvice Německo jasně 7:1. Výherní dresy následně putovaly do aukce, jejíž výtěžek, který překonal hranici dvou set tisíc, poputuje na dobré účely.
Akce Holky na led pokračuje na konci února ve Zlíně
Mladé hokejistky za sebou mají v této sezoně už tři akce Holky na led. Všechny tři se těšily velkému úspěchu, navíc přijde další pokračování. Na konci února se akce uskuteční ve Zlíně.
Český hokej zasáhla smutná zpráva. Zemřel Rudolf Valla
Český hokej zasáhla tragická zpráva. Ve věku 60 let zemřel Rudolf Valla, jeden z nejvýraznějších průkopníků ženského hokeje v České republice.
Světový dívčí zápas v Praze! Akce se konala po celém světě
Ve více než čtyřech desítkách zemích světa se uskutečnil Světový dívčí zápas (Global Girls' Game). Český hokej se rozhodl tento rok umístit akci pod záštitou IIHF, která je věnovaná rozvoji ženského hokeje, na pražský Škoda Ice Rink. Akce se v Česku zúčastnilo 34 mladých hokejistek.
Více než 14 tisíc fanoušků ženského hokeje dorazilo do liberecké arény
Turnaj Women‘s Euro Hockey Tour (WEHT) vůbec poprvé zavítal do České republiky a hned se těšil velké oblibě. V pátečním utkání České republiky proti Finsku došlo k překonání 12 let starého diváckého rekordu v návštěvnosti ženského hokeje. Velká návštěvnost ale nepolevovala a doprovázela celý turnaj, na který celkem dorazilo přes 14 tisíc fanoušků.
Ženy: Vanišová září v PWHL. Za oceánem se daří i dalším Češkám
PWHL, tedy Profesionální hokejová liga žen, se stala hned od začátku velkým předmětem zájmu. Za oceánem na zápasy žen lidé chodí v hojném počtu a mimo jiné mohou vidět i to, jak bojují zástupkyně z České republiky.
Turnaj WEHT v Liberci nabídne seminář pro trenéry a rodiče
V pátek 9. února, tedy zhruba uprostřed turnaje WEHT v Liberci, se v prostorách Home Credit Areny uskuteční seminář pro trenéry a rodiče, kteří se chtějí dozvědět více o ženském hokeji.
Carla MacLeodová zveřejnila nominaci české reprezentace žen na WEHT v Liberci
Česká hokejová reprezentace žen už zná nominaci na turnaj WEHT v Liberci, který je zároveň finálovou akcí celého letošního seriálu ženské verze Euro Hockey Tour. Hlavní trenérka národního týmu Carla MacLeodová na sever Čech pozvala tři brankářky, sedm obránkyň a třináct útočnic.
Pořiďte si vstupenky na historicky první turnaj ženské EHT v Česku
Liberecká Home Credit Arena bude hostit od 7. do 11. února 2024 historicky první turnaj ženské verze Euro Hockey Tour na českém území. Na severu Čech se střetnou reprezentace pěti zemí včetně českého národního týmu vedeného Carlou MacLeodovou. Denní vstupenky mohou fanoušci zakoupit od 100 Kč.
Lvice za hranicemi: Pejzlová ve Finsku dominuje, Mrázová slavila v zámořské PWHL
České legionářky v zahraničí ukazují své schopnosti. Michaela Pejzlová vede střelecké statistiky ve Finsku, Klára Peslarová stíhá nejlepší gólmanku ve Finsku a Kateřina Mrázová se trefila při debutu v nové PWHL.