Články o ženském hokeji

České reprezentantky do 16 let jasně ovládly turnaj v Selbu
Nejmladší česká hokejová reprezentace žen má za sebou velmi úspěšné představení v německém Selbu. Na turnaji hráček do 16 let vyhrály svěřenkyně trenéra Heindla všechny tři zápasy a domů si tak odvezly jednoznačné první místo.
Českým reprezentantkám na turnaji v Rusku těsně unikl bronz
Česká hokejová reprezentace žen na turnaji v ruském Dmitrově sahala po třetím místo. V bitvě o bronz vedly svěřenkyně trenéra Nováka nad Švédkami 1:0, napínavý zápas nakonec těsně ztratily a musely se spokojit se 4. místem.
Nejmladší česká reprezentace žen zamířila na turnaj do Selbu
V únorové reprezentační pauze odehraje turnaj s mezinárodní účastí i česká reprezentace žen do 16 let. Svěřenkyně trenéra Heindla se postupně střetnou se Švýcarskem, Ranouskem a Německem.
Poslední zkouška před MS. Česká reprezentace žen vyrazila na turnaj do Ruska
Česká hokejová reprezentace žen pomalu finišuje přípravu na dubnové mistrovství světa. Svěřenkyně trenéra Nováka odcestovaly do Ruska, kde je čeká turnaj šesti zemí. Křížová a spol mimo jiné v Moskvě navštívily českou ambasádu a velvyslanec Vítězslav Pivoňka dostal od týmu dárek.
České juniorky nestačily na seniorský výběr Číny, jediný gól vstřelila nejmladší hráčka
Česká reprezentace žen do 18 let nestačila v obou domácích přátelských zápasech na seniorský výběr Číny. Svěřenkyně trenéra Zuziaka prohrály 1:5 a 0:3. O jediný gól českého týmu se postarala dvanáctiletá Tereza Plosová (na snímku), která byla nejmladší hokejistkou na ledě a schovala si puk na památku.
České juniorky se dvakrát utkají se starším výběrem Číny
Česká reprezentace žen do 18 let se teprve nedávno vrátila z mistrovství světa, ještě v lednu však odehraje dva domácí zápasy, ve kterých budou trenéři testovat několik nových hráček. Tým trenéra Zuziaka vyzve dvakrát A-tým Číny, v úterý v Roudnici nad Labem a ve čtvrtek v Litoměřicích.
Šestý den na MS žen U18: Kanada ukončila nadvládu USA, Češky se zachránily
Neděle 13. ledna byla posledním dnem světového šampionátu žen do osmnácti let v japonské Obihiru. Kanada na něm ukončila nadvládu Američanek, po jejich čtyřech vítězstvích v řadě se na trůn postavily opět Kanaďanky díky vítězství 3:2 po prodloužení. Bronz vybojovalo výhrou 3:0 nad Ruskem Finsko. Poslední hrací den nabídl také rozhodující bitvu o záchranu, v té uspěly Češky po výhře 3:1 nad Japonskem.
Pátý den na MS žen U18: USA a Kanada postoupily do finále, Češky neukončily boj o udržení
V sobotu pokračovaly na MS žen do 18 let v japonském Obihiru vyřazovací boje. Američanky si zajistily postup do finále jasnou výhrou nad Finskem, Kanada si ho vybojovala proti Rusku až v prodloužení. Těsný byl také souboj o konečné páté místo, to nakonec bere Švédsko a Švýcarsko končí šesté. České hokejistky se už mohly definitivně zachránit v elitní skupině, jenže Japonky si vynutily třetí rozhodující duel.
Třetí den na MS žen U18: Skupinová fáze je u konce, Česko bude hrát o záchranu
Třetí hrací den na Mistrovství světa žen do osmnácti let definitivně rozluštil hádanku, kdo se probojuje do čtvrtfinále, kdo přímo semifinále a také naopak kdo bude hrát o záchranu. O postup do vyřazovacích bojů bojovaly do posledních chvil ve skupině B také české hokejistky, které bohužel nestačily 2:1 na Finsko a budou hrát s Japonskem o záchranu.
První den na MS žen U18: Češky se střelecky trápily proti Švýcarsku
V neděli 6. ledna odstartoval v japonském Obihiru světový šampionát žen do osmnácti let. Všechny čtyři úvodní duely skončily těsným výsledkem, v prvním utkání turnaje zdolala Kanada Švédsko, v druhém zápase skupiny A Rusko marně dotahovalo americký náskok. Domácí Japonky začaly po úvodním ceremoniálu skupinu B zápasem s Finskem, které zvítězilo 2:1. Na závěr prvního dne se utkal český reprezentační výběr se Švýcarskem, Češky byly sice aktivnější, ale na přesilovkový gól soupeřek z 10. minuty neuměly najít odpověď.