Články o ženském hokeji

Nejmladší česká reprezentace žen na EYOF obhájila zlato
Česká reprezentace žen do 16 let vyhrála na Evropském olympijském festivalu mládeže všechny zápasy včetně finále proti Slovensku. Svěřenkyně trenéra Lucáka tak na EYOF obhájily prvenství z loňského roku. Třetí skončily Finky, které v duelu o bronz porazily Švédky.
Rozpis utkání mistrovství světa žen 2023
Mistrovství světa žen 2023, které se od 5. do 16. dubna uskuteční v kanadském Bramptonu, zná svůj rozpis zápasů. Svěřenkyně trenérky Carly MacLeodové budou hrát díky zisku bronzových medailí na posledním MS elitní skupinu A a turnaj zahájí ve čtvrtek 6. dubna proti Japonsku.
Nejmladší česká reprezentace žen obhajuje na Evropském olympijském festivalu mládeže zlaté medaile
Česká reprezentace žen do 16 let odcestoval do rakouského Spittalu, kde odstartoval Evropský olympijský festival mládeže. Svěřenkyně trenéra Lucáka odehraje v základní části duely se Švédskem, Německem a Itálií. Češky budou na turnaji obhajovat zlaté medaile.
České juniorky na MS vyhrály skupinu a míří do čtvrtfinále! V derby zdolaly Slovensko
České hokejistky do osmnácti let zvládly na svém mistrovství světa také třetí utkání. V Östersundu dokázaly po Švýcarsku a Japonsku porazit i Slovenky, tentokrát uspěly poměrem 4:3. Vyhrály tak svou skupinu a do čtvrtfinále půjdou z prvního místa.
Trenér Andrašovský zveřejnil nominaci české reprezentace žen do 18 let na mistrovství světa
Realizační tým české reprezentace žen do 18 let v čele s trenérem Dušanem Andrašovským zveřejnil nominaci na mistrovství světa. Do švédského Östersundu, kde šampionát odstartuje 8. ledna, odcestují 3 brankářky, 8 obránkyň a 12 útočnic.
Česká reprezentace žen veze z turnaje ve Švédsku čtvrté místo
Česká reprezentace žen odehrála ve Švédsku druhý turnaj v sezoně 2022/23 v rámci série Euro Hockey Challenge. Svěřenkyním trenérky MacLeodové turnaj výsledkově nevyšel podle představ, Češky porazily Německo 4:0, jinak ale padly se Švýcarkami 3:4, s Finkami 2:3 a naposledy se Švédkami 1:4.
České juniorky jednoznačně ovládly turnaj ve Finsku
Tři zápasy, tři jednoznačné výhry. Českým reprezentantkám do 18 let vyšel turnaj čtyř zemí ve Finsku na jedničku a slaví zasloužené prvenství. Nejprve porazily Japonky 9:0, poté si domácím výběrem poradily poměrem 5:1 a na závěr přehrály Slovensko 10:0.
Nejmladší česká reprezentace žen zaznamenala prvenství na turnaji olympijských nadějí
Česká reprezentace žen do 16 let měla původně na programu tři zápasy v rámci Turnaje olympijských nadějí visegrádských národů proti starším soupeřkám. Na Slovensku však svěřenkyně trenéra Lucáka odehrály pouze dva duely, protože zápas proti domácímu výběru byl zrušen z důvodu velkého množství nemocných Slovenek.
Turnajová generálka českých juniorek před mistrovstvím světa
České reprezentantky do osmnácti let mají před sebou turnajovou generálku na lednové mistrovství světa, uprostřed prosince zamíří do Finska, kde vyzvou Japonky, Slovenska a domácí výběr.
Nejmladší česká reprezentace žen míří na Turnaj olympijských nadějí visegrádských národů
Českou reprezentaci žen do 16 let čeká první turnaj v sezoně. Svěřenkyně trenéra Lucáka vyrazí na Slovensko na Turnaj olympijských nadějí visegrádských národů, kde bude bojovat proti starším soupeřkám Polska, Maďarska a Slovenska.