Články o ženském hokeji

Reprezentace žen a žen U16 absolvovaly předsezónní testy v Edenu
Vůbec poprvé v nové sezoně se sešly česká reprezentace žen a také výběr žen do 16 let. Hráčky obou celků v pražském Edenu absolvovaly speciální předsezónní testování. Svěřenkyně trenéra Nováka čeká další kemp na konci července v Benešově, nejmladší reprezentace žen se pak sejde v Příbrami.
V pondělí bude vyhlášena nelepší hokejistka uplynulé sezony
Anketu „Hokejistka roku“ vyhlašuje Český hokej. Vyhlášení nejlepších se opět uskuteční v rámci slavnostního večera Zlatá hokejka v pondělí 17. června. Organizátorem akce je agentura BPA sport marketing a.s., která je výhradním marketingovým partnerem českého hokeje.
Nejmladší reprezentace žen vyhrála oba domácí zápasy se Slovenskem
Česká reprezentace žen do 16 let má za sebou generálku na domácí European Cup. Svěřenkyně trenéra Heindla v Ostravě dvakrát porazily Slovensko 8:1 a 2:1.
Nejmladší česká reprezentace žen hostí v Porubě Slovensko
Česká reprezentace žen do 16 let má před sebou generálku na prestižní turnaj v Příbrami. Svěřenkyně trenéra Heindla se v Ostravě dvakrát střetnou se stejně starými Slovenkami.
Začalo mistrovství světa žen, Češky se na úvod představí proti Francii
Ve čtvrtek 4. dubna odstartovalo ve finském Espoo 21. ročník Mistrovství světa žen v hokeji. Úvodní buly bylo vhozeno v zápase Německa se Švédskem, trhákem úvodního dne byl ale večerní duel mezi hostitelskými Finkami a čtyřnásobnými obhájkyněmi ze Spojených států. České hokejistky vstoupí do turnaje v pátek proti Francii.
Trenér Petr Novák nominoval ženskou reprezentaci na MS v Espoo
Trenér Petr Novák uzavřel nominaci na mistrovství světa IIHF žen, které se bude hrát ve dnech 4. – 14. dubna 2019 ve finském Espoo.
České juniorky si dvakrát poradily s Austrálií
České reprezentantky do 18 let zvládly dvojzápas proti soupeřkám z hokejově exotické země. Svěřenkyně trenéra Zuziaka si v Liberci dvakrát jednoznačně se staršími soupeřkami poradily, když zvítězily 11:2 a 5:1.
Česká reprezentace žen porazila v přípravě na MS Slovenky
České reprezentantky se ve Velkých Popovicích připravují na dubnové mistrovství světa ve Finsku. Svěřenkyně trenéra Nováka porazily v přátelském zápase Slovenky 2:1. Vrchol sezony začíná pro český výběr 5. dubna v Espoo.
České juniorky si v Liberci dvakrát zahrají proti Australankám
Soupeře z exotické hokejové země hned dvakrát vyzve česká reprezentace žen do 18 let. Juniorky si proti starším Australankám zahrají ve středu v liberecké Svijanské aréně a o den později v nedaleké Tipsport aréně.
České reprezentantky odehrají v rámci přípravy na MS zápas se Slovenskem
Česká reprezentace žen pomalu finišuje přípravu na mistrovství světa, které startuje na začátku dubna ve Finsku. Svěřenkyně trenéra Nováka odehrají na kempu ve Velkých Popovicích přátelský zápas proti Slovenkám. Utkání startuje v 15:30.