Přehled typů trenérských licencí

ČH bude nadále věnovat více pozornosti mládeži a upřednostňuje školení trenérů u těchto kategorií. Trenérská licence "Licence C+ mládež“ je prioritně zaměřena na věkové kategorie 5-14 let.

Český hokej rovněž uděluje "Licenci C-hráč". Hráči s extraligovou výkonností si mohou o tuto licenci požádat, a co nejdříve se tak zapojit do trenérské činnosti.

Nadále zůstávají v platnosti 3 druhy trenérských průkazů (žlutá,modrá,červená), kde se liší náplň školení, zaměření, specializace a uplatnění.

Přehled typů trenérských licencí

1. Trenér "Licence A“ (Žlutý průkaz)

  • Organizuje a školí FTVS UK Praha, FTK UP Olomouc, 5 let + specializace LH, magisterské studium nebo
  • Organizuje a školí TŠ FTVS UK Praha, TŠ FTK UP Olomouc, 2 roky (průběžné studium během školního roku + každoročně 1-2 týdenní kurzy, celkem 490 hodin, pro přijetí ke studiu musí být trenér minimálně 2 roky držitelem licence B s praxí, vyžadovaná je maturita)

2. Trenér "Licence B“ (Modrý průkaz)

  • Organizuje a školí ČH ve spolupráci s FTVS UK Praha a FTK MU Brno (3x5 dní, celkem 115 hodin, trenér musí být minimálně 2 roky držitelem licence C s praxí, alespoň rekvalifikační kurz)

3.1. Trenér "Licence C+ mládež“ (Červený průkaz)

  • Organizuje a školí příslušná TMK KVV ČH ve spolupráci se sportovním oddělením a TK ČH, 35 hodin pro nové uchazeče a nebo doškolení pro držitele Licence „C“ – 10 hodin-speciální část)

3.2. Trenér "Licence C-hráč“ (Červený průkaz)

  • Obdrží hráč, který odehrál minimálně 200 zápasů na úrovni Extraligy v soutěžích účastníků MS dospělých skupiny A

Kompletní znění vnitřní směrnice ČSLH č. 87