Tématické články - Pro trenéry

Během Českých hokejových her proběhne trenérský online seminář
Stejně jako v loňském roce i letos při Českých hokejových hrách proběhne trenérský online seminář, pořádaný Českým hokejem. V pátek 5. května 2023 se od 15:00 do 17:30 hodin uskuteční online seminář pro trenéry přípravek a žáků, věnovaný dovednostem a rozvojovým programům.
V sobotu proběhl trenérský seminář NHL: Coaches Clinic
Během NHL Hockey Day, který proběhl v sobotu 4. března v Karviné, uspořádal Český hokej online trenérský seminář NHL: Coaches Clinic. Mezi řečníky byli např. Ken Hitchcock, který dovedl Dallas Stars v roce 1999 ke Stanley Cupu, anebo Stephane Waite, bývalý dlouholetý trenér brankářů Montréalu Canadiens.
Čeští trenéři se mohou přihlásit na seminář IIHF Skills4All
Mezinárodní hokejová federace organizuje online trenérský seminář Skills4All ve středu 15. února od 16:00. Jeho hlavním tématem bude trenérské vzdělávání a rozvoj. Přednášejícími budou dva zástupci Švédské hokejové federace.
Druhé místo v Díky, trenére 2022 obsadil trenér poděbradské hokejové mládeže
I v 7. ročníku sportovně společenské akce Díky, trenére byl oceněn zástupce ledního hokeje. Druhé místo letos v anketě obsadil Martin Pánek, hokejový trenér mládeže HC Poděbrady. Vítězkou akce se stala Monika Vojtová, trenérka karate z Českých Budějovic.
Semináře NHL Coaches Clinic v Praze se zúčastnilo přes 250 českých trenérů
Český hokej ve spolupráci s Asociací trenérů NHL uspořádal den před prvním zápasem NHL Global Series v Praze trenérský seminář, na kterém přednášely významné trenérské osobnosti nejlepší ligy světa. Do hotelu Step si jejich postřehy přišlo poslechnout více než 250 českých koučů.
Český hokej pořádá trenérský seminář v rámci Global Series, přednášet budou odborníci z NHL
Český hokej pořádá ve spolupráci s Asociací trenérů NHL v rámci pražského utkání Global Series odborný seminář s názvem NHL Coaches Clinic určený pro všechny hokejové trenéry v České republice. Akce proběhne při příležitosti dvojzápasu San Jose Sharks vs Nashville Predators v O2 areně.
Zástupce USA Hockey přednášel v ČR o hře tělem v žákovských kategoriích
Český hokej si velice váží toho, že do Chomutova a Kuřimi dorazil Kevin McLaughlin, dlouholetý funkcionář a trenér USA Hockey, který během dvou seminářů českým trenérům přednášel, jak správně aplikovat hru tělem v žákovských kategoriích.
V Chomutově a Kuřimi proběhne seminář Hra tělem v žákovských kategoriích
Hra tělem u žáků je téma, které se v poslední době probírá čím dál víc a ne všichni trenéři přesně ví, jak by měla být v této kategorii uplatňována. K tomu by měly pomoci dva semináře na začátku prázdnin, na kterých tuto problematiku rozebere Kevin McLaughlin z USA Hockey.
Trenérské online semináře při Českých hokejových hrách
Jako tradičně proběhnou při Českých hokejových hrách trenérské online semináře, pořádané Českým hokejem. Ve středu 27. dubna 2022 se od 13:00 do 15:30 hodin uskuteční online seminář pro trenéry přípravek a žáků, věnovaný hře tělem a rotaci postů v mládežnických kategoriích.
Speciální jednodenní srazy regionálních trenérů s klubovými kouči za přítomnosti odborníka na skills
Český hokej se snaží zintenzivnit předávání informací z hnutí směrem do klubů, a proto nedávno inicioval nové jednodenní srazy. Regionální trenéři se na nich vždy sejdou s klubovými trenéry a s pomocí profesionálního skills kouče se věnují tréninku konkrétní sady dovedností. Podívejte se, jak to na tomto srazu vypadalo v Hradci Králově.