Články o národních týmech

U16: Uskutečnil se první kemp dovedností. Splňuje to účel, je rád trenér Razým
Celkem osm kempů, které jsou zaměřeny čistě na hokejové dovednosti, čeká na širší reprezentační výběr do šestnácti let. Přesněji řečeno čtyři pro východní a čtyři pro západní část republiky. První letošní akce, kde hráči dorosteneckých extraligových klubů trénovali jednotlivé dovednosti, se uskutečnil v neděli 24. září v Kravařích.
A-tým: Reprezentace zná rozpis prvního turnaje EHT
Českou hokejovou reprezentaci v čele s hlavním trenérem Radimem Rulíkem čeká ostře sledovaný rok, který po devíti letech vyvrcholí domácím světovým šampionátem. Reprezentační ročník 2023/24 startuje v listopadu tradičním Karjala Cupem, který už zná rozpis utkání.
U16: Kluci jsou ve slušné kondici, říká po testech trenér Razým
Po povedeném turnaji v Salzburgu, kde dva týmy české reprezentace do šestnácti let zvládly vyhrát sedm z osmi odehraných utkání, následovala pro stejnou věkovou kategorii o víkendu řada testů. Ty podrobně zhodnotí fyzickou výkonnost hráčů.
U16: První zkušenost v repre? Velká konkurence a dobrý pocit, září Byrtus
Reprezentace do šestnácti let na své první akci této sezony představila hned dva týmy. V tom červeném figuroval i mladičký třinecký obránce Dominick Byrtus. Čtrnáctiletý bek se ke své spokojenosti prezentoval ofenzivnější hrou, ke které přidal tři přesné trefy.
U20: Odvedli jsme dobrou práci. MS juniorů je velký cíl, říká bek Dvořák
Česká reprezentace do dvaceti let zakončila poslední Turnaj pěti zemí na parádním druhém místě. Dařilo se celému týmu, nicméně mezi ty, kteří vynikali, rozhodně patřil obránce Jakub Dvořák, jenž je od léta členem slavné organizace NHL Los Angeles Kings.
U20: Systémově to bylo výborné. Kluci mi ubrali z práce, říká gólman Hrabal
Turnaj pěti zemí ve švédském Nyköpingu byl pro Čechy plný komplikací, ale i tak si hráči vybojovali druhé místo za stoprocentními Finy. Kádr byl poskládán zejména z hráčů působících v zámoří, jedním z nich je i osmnáctiletý brankář Michael Hrabal.
HC Škoda Plzeň se v posledních sezonách nejvíce podílí na výchově talentů pro vrcholový hokej
Akademie HC Škoda Plzeň se v celkovém hodnocení za posledních pět sezon nejvíce podílela na výchově talentovaných hokejistů pro nejvýznamnější reprezentační akce a nejkvalitnější soutěže v zahraničí. Klub ze západu Čech tak letos kromě sezonního hodnocení ovládl poprvé v historii i víceleté hodnocení mládežnických klubů.
U16: Dovednosti se u našich hráčů zlepšují, říká Razým po akci v Salcburku
Česká reprezentace do šestnácti let má za sebou první akci nové sezony. Hlavní trenér Milan Razým může být spokojený s tváří, kterou jeho výběr v rakouském Salcburku zanechal – nejen díky sedmi výhrám z osmi zápasů, ale také díky konkrétním poznatkům o hráčích ročníku 2008.
U20: Týden komplikací? Reprezentaci se i tak ve Švédsku zadařilo
Týden plný komplikací? Možná. Nicméně i tak se české reprezentaci do dvaceti let, která se na rozdíl od červencového srazu skládala spíše ze v zámoří působících hráčů, velmi dařilo. V konečné tabulce skončili lépe jen stoprocentní Finové.
U16: Dvěma českým výběrům se proti Salcburku zadařilo
Duely na mezinárodní scéně si vyzkoušel i reprezentační výběr do šestnácti let, který zavítal na turnaj do Rakouska. Češi byli rozděleni na bílý a červený tým, domácí Red Bull Salzburg zase podle ročníku narození na týmy 2007 a 2008.