Články o národních týmech

Program české reprezentace U20 doplnily speciální jednodenní kempy
Program juniorské reprezentace, jejíž sezóna vyvrcholí na přelomu roku mistrovstvím světa v Edmontonu a Red Deeru, doplnila novinka – jednodenní kempy hráčů širšího kádru U20 v Litoměřicích.
Český hokej představil novinku – skills kempy pro reprezentanty U16 a U17
Úvodním srazem v Litoměřicích zahájil Český hokej novinku – dovednostní kempy pro hráče reprezentačních výběrů U16 a U17. Hlavním trenérem kempu, zaměřeného na nácvik střelby a zakončení, byl Tomáš Pacina.
Česká osmnáctka v trojzápase v Příbrami nestačila na Rusko
Česká reprezentace do 18 let odehrála tři přípravné zápasy proti Rusku. V Příbrami se svěřencům trenéra Jakuba Petra ani jednou nepodařilo porazit vítěze letošního Hlinka Gretzky Cupu.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 7. 10. 2021
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (30.9.2021 – 7.10.2021). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
První jména pro olympiádu – Ondřej Palát, David Pastrňák a Jakub Voráček
Generální manažer Petr Nedvěd a trenér Filip Pešán zveřejnili první tři hokejisty pro zimní olympijské hry v Pekingu 2022. V nominaci by neměli chybět útočníci Ondřej Palát (Tampa Bay Lightning), David Pastrňák (Boston Bruins) a Jakub Voráček (Columbus Blue Jackets).
Česká osmnáctka se sešla v Příbrami, svěřence trenéra Petra čeká trojzápas s Ruskem
Česká reprezentace do 18 let odehraje v Příbrami prestižní trojzápas proti aktuálním vítězům Hlinka Gretzky Cupu. Svěřenci trenéra Jakuba Petra vyzvou v pátek, sobotu a neděli stejně staré Rusy. Přímé přenosy se všech zápasů budou moct fanoušci sledovat na HokejkaTV.
Po koronavirové přestávce znovu proběhl Týden hokeje
Týden hokeje, který proběhl na konci září 2021 ve 156 klubech, přilákal na zimní stadióny v celé České republice 3 500 dětí s rodiči. „Máme radost, že i po roce a půl trvající přestávce způsobené protiepidemickými opatřeními se zářijové akce zúčastnil podobný počet dětí jako v podzimním termínu v předchozích letech. Zároveň bychom chtěli poděkovat klubům za pečlivou přípravu akcí a partnerům projektu za podporu,“ uvedl v této souvislosti projektový manažer Českého hokeje Pavel Landa.
Český hokej zveřejnil podobu dresů pro olympiádu v Pekingu
Český hokej zveřejnil podobu dresů, v nichž se reprezentace představí v únoru 2022 na zimních olympijských hrách v Pekingu.
Sedmdesátiny Milana Nového
Sedmdesáté narozeniny oslavil Milan Nový (1951), mimo jiné dvojnásobný mistr světa (1976, 1977), stříbrný medailista ze zimních olympijských her (1976) nebo finalista Kanadského poháru (1976).
Od leteckého neštěstí u Jaroslavle uplynulo deset let
Přesně před deseti lety – 7. září 2011 – zahynuli při cestě k zahajovacímu utkání KHL hráči a členové realizačního týmu Lokomotivu Jaroslavl.