Články o národních týmech

Nároďák v O2 areně? Obrovský zážitek, shoduje se Řepík s Pavelcem
Historicky první ročník Swiss Ice Hockey Games odstartovala česká reprezentace v rámci break-out game ve Finsku. Tentokrát se role obou reprezentačních týmů vystřídají a úvodní duel turnaje bude hostit pražská O2 arena. Místo, kde si sny splnili i Ondřej Pavelec s Michalem Řepíkem.
Český hokej ve hře o Sportovce roku. Šanci má Pastrňák i dva národní týmy
Tradiční anketa Sportovec roku se i v tomto roce bude přímo týkat českého hokeje. Šanci na celkové vítězství má David Pastrňák, do TOP30 se vešel i Martin Nečas. Velkou šanci na triumf mají i hokejové národní týmy, které jsou mezi dvěma ze tří nejlepších kolektivů.
OBRAZEM: Mladíci absolvovali skills kemp v Litomyšli
V pořadí již třetí dovednostní kemp se konal v Litomyšli a objevili se na něm především mladíci z východní poloviny republiky. Dorazilo na něj celkem 24 mladých českých nadějí kategorie do šestnácti let.
Ženy U18: Lvice čeká příprava na MS v podobě chomutovského turnaje
Výběr Češek do osmnácti let otevřel sezonu v půlce srpna přípravným kempem, na což v listopadu navázal na Turnaji čtyř zemí ve Finsku. Poslední zastávkou před lednovým MS bude obdoba finského turnaje, tentokrát v Chomutově
Ženy: Lvice znají nominaci na turnaj EHT ve Falunu
Obhájkyně bronzu z posledního MS potvrzují vizitku nejlepšího evropského celku. V této sezóně ovládly oba turnaje Euro Hockey Tour a budou chtít i ten další. V prosinci vycestují znovu na sever, čeká je totiž Turnaj pěti zemí ve Švédsku.
U17: Jsem rád, jakým hokejem jsme se prezentovali, říká kapitán Poletín
Česká sedmnáctka za sebou má turnaj v Kanadě, na kterém obsadila čtvrté místo. Skvělý dojem na něm zanechal kapitán českého výběru Tomáš Poletín, jenž v osmi zápasech zaznamenal stejný počet kanadských bodů.
U18: Výkony nebyly dle představ. Dali jsme málo gólů, hodnotí turnaj Čermák
Čeští hokejisté do osmnácti let vyplnili reprezentační pauzu turnajem ve Finsku, kde se střetli s evropskou špičkou i Spojenými státy. David Čermák, trenér výběru, oproti letnímu turnaji v Břeclavi nominaci proměnil. Jak celý turnaj viděl on?
U18: Každý reprezentant by měl dělat něco navíc, říká debutant Hoch
Na Turnaji pěti zemí zařídil českobudějovický útočník Štěpán Hoch třetinu všech českých branek. Slušný počin na to, že to pro Hocha to byla první reprezentační akce. A chce další!
AKTUALIZOVÁNO: Zahájili jsme prodej vstupenek na prosincové utkání proti Finsku
Český národní tým před pár dny zvítězil bez ztráty bodu na Turnaji Karjala, už za necelý měsíc ale výběr trenéra Radima Rulíka čeká další zkouška. Tentokrát se česká reprezentace představí na Švýcarských hokejových hrách, v rámci kterých národní tým zavítá 14. prosince i do pražské O2 arény.
U17: Jsme konkurenceschopní, dokážeme porazit jakýkoliv tým na světě, těší Pateru
Po dvou výhrách nad oběma týmy Kanady postoupili Češi na zámořském World Hockey Challenge do čtvrtfinále, kde vynulovali Suomi. V semifinále s USA přišli o finálový boj necelou vteřinu před koncem a v duelu o bronz padli se Švédy. I přesto byl trenér Pavel Patera na své svěřence nesmírně pyšný.