Články o národních týmech

Souhrn dne: Finsko opět slaví, Slováci padli, Německo urvalo vyrovnaný boj
V pondělí se na severu odehrály celkem čtyři zápasy. Kanada nedala našim slovenským sousedům šanci a Slováci utrpěli vysokou porážku 1:5. Lotyši i přes špatnou třetí třetinu nakonec udrželi vedení a berou tři body. Domácí Finsko slaví další výhru nad USA. Slaví i Němci.
Souhrn dne: Kanada přejela Itálii, Británie bere první bod, skvělý výkon extraligových hráčů
Celkem šest zápasů nabídl bohatý program na neděli. V Helsinkách to v prvním zápase mezi Itálií a Kanadou vypadalo na velké překvapení. Itálie šla do vedení, úřadující mistr ale potvrdil roli favorita. V Tampere si Norsko proti Británii nechalo utéct tříbrankové vedení, o vítězi nakonec rozhodovaly nájezdy a konečný výsledek byl 4:3 pro Nory. Češi i přes výborný výkon extraligových hráčů nestačili na Švédy.
Českou hokejovou reprezentaci posílí na MS ve Finsku obránce Michal Kempný
Trenér národního týmu Kari Jalonen s generálním manažerem Petrem Nedvědem povolali na mistrovství světa 2022 do Finska obránce Michala Kempného, jehož Washington Capitals vypadl v prvním kole playoff NHL s Floridou Panthers 2:4 na zápasy.
Souhrn dne: Češi vstoupili do šampionátu vítězně, Dánsko si smlslo na Kazachstánu
Mistrovství světa 2022, které se koná ve finských městech Tampere a Helsinkách, je v plném proudu. Druhý den měl poměrně nabitý program, neboť se na rozdíl od páteční čtyřzápasové porce zápasů hrálo celkově šest utkání. V poledne odstartovaly souboje Rakušanů se Švédy a Dánska s Kazachstánem. Tři body do tabulky si připsalo Dánsko, které si smlslo na Kazaších, a Švédi. Ti si poradili s Rakušany. Druhé zápasy podle očekávání ovládli ve skupině A Švýcaři a ve skupině B Češi, kteří zvítězili nad Velkou Británií 5:1. Poslední dvojice duelů nabídla nejvyrovnanější souboje. Ve finské skupině na sebe narazilo Slovensko a Německo. Duel nakonec ovládli Němci, kteří vstřelili dva góly, které jim stačily i přes jednu trefu Slovenska na tři body. V Tampere se konal nejsledovanější souboj dne. Hostitel turnaje zvládl napínavý duel vyhrát díky vítězné trefě, která postavila ochozy Nokia Areny na nohy tři minuty před závěrečnou sirénou.
Začala aukce dresů národního týmu ze Švédských hokejových her
Příprava českého národního týmu na MS 2022 vyvrcholila Švédskými hokejovým i hrami ve Stockholmu. Svěřenci trenéra Kariho Jalonena turnaj vyhráli a na webu www.sportovniaukce.cz byla spuštěna aukce českých červených dresů z této akce.
Souhrn dne: Finsko přejelo Nory, Německo nedotáhlo náskok Kanady, první body bere i Slovensko
Mnoho sportovních fanoušků tentokrát vyhlíželo pátek 13. a to z důvodu začátku Mistrovství světa v hokeji. V úvodních duelech potvrdili favorité svou kvalitu. Kanada zvítězila nad Německem, které se snažilo náskok úřadujícího mistra dotáhnout, to se mu ale nepovedlo a prohrálo 3:5. Lotyši nestačili na USA. Náhradní Francie se držela, na výhru to však nestačilo a první tři body slaví Slovensko. Finsko přehrálo Nory naprosto suverénně 5:0.
Národní tým se v Tampere připravuje na start MS 2022
Česká hokejová reprezentace se ve finském Tampere připravuje na start mistrovství světa 2022. Svěřenci trenéra Kariho Jalonena mají za sebou první tréninky v moderní Nokia aréně a do světového šampionátu vstoupí v sobotu duelem proti Velké Británii.
Složení schválených realizačních týmů pro sezonu 2022/23
Výkonný výbor Českého hokeje jmenoval novým hlavním trenérem juniorské reprezentace Radima Rulíka. Spolupracovat bude mimo jiné s asistentem Jiřím Kalousem, s trenérem reprezentace U18 Jakubem Petrem nebo s trenérem brankářů Ondřejem Pavelcem, druhý asistent ještě bude jmenován.
Novým účastníkem seriálu Euro Hockey Tour bude v nejbližších dvou sezónách Švýcarsko
Při Beijer Hockey Games ve Stockholmu podepsaly federace Česka, Finska, Švédska a Švýcarska novou dvouletou smlouvu o seriálu Euro Hockey Tour pro sezóny 2022/23 a 2023/24.
Národní tým odcestuje do dějiště MS 2022 s 3 brankáři a 22 hráči do pole
Po třech vítězných zápasech na Švédských hokejových hrách a celkovém turnajovém prvenství zveřejnil hlavní trenér české hokejové reprezentace Kari Jalonen s generálním manažerem Petrem Nedvědem jména 3 brankářů, 8 obránců a 14 útočníků, kteří odcestují do dějiště mistrovství světa 2022 ve finském Tampere.