Články o národních týmech

Česká sedmnáctka má dva cenné skalpy z trojzápasu s Finskem
Tři zápasy – dvě výhry. Takovou bilanci si česká reprezentace do 18 let odnesla z trojzápasu se stejně starými Finy. Jedinou prohru navíc svěřenci trenéra Berana zaznamenali až po samostatných nájezdech.
Základní skupiny MS juniorů dohrány. Češi půjdou na USA, Kanadu čeká Finsko
Šampionát hokejistů do 20 let pořádaný kanadskými městy Vancouver a Victoria pokračoval v pondělí posledními duely základních skupin. Na Silvestra se vytouženého postupu do čtvrtfinále dostal český výběr, jemuž se podařilo ustát tlak a skolit Dánsko. O nečekané vítězství se postaralo Rusko, ve Victorii slavili v posledním dnu roku 2018 také Švédové..
Pátý den MS dvacetiletých: švýcarsko-ruský thriller a slovenský gólostroj
Turnajová neděle si na hokejovém šampionátu hráčů do dvaceti let v Kanadě připravila pouhé dva duely. Vancouverská skupina viděla fantastickou hokejovou podívanou v podání Švýcarů s Rusy, v němž došlo na kuriózní dvojnájezd nebo několik obratů. Slovensko pak zakončilo základní skupinu naprosto jednoznačnou výhrou nad Kazachstánem.
Čtvrtý den v Kanadě: Češi nestačili na domácí výběr, Švédsko porazilo i USA
Základní skupiny se pomalu blíží ke svému konci, ve Vancouveru i Victorii zbývá odehrát už pouze tři utkání. Postup do play off si zajistili díky výhře 4:0 Švýcaři, naopak Češi budou muset po porážce s Kanadou bojovat o postup v posledním zápase s Dány. O čtvrtfinále si to ve skupině B rozdají i Slováci, kteří podlehli Finům a budou muset porazit Kazachstán. Neporažené je i nadále Švédsko, které přehrálo USA.
Třetí den šampionátu dvacítek: Česká prohra s Rusy a další debakl Kazachů
Pátek byl na mistrovství světa dvacetiletých co se týče počtu zápasů chudší. Vancouver i Victoria si nachystaly pro fanoušky po jednom zápasu. Ve skupině A se českým mladíkům nepodařilo přehrát v důležitém souboji stejně staré reprezentanty Ruska. Američané pak naprosto bez potíží zvládli roli favorita a Kazachstán deklasovali výsledkem 8:2.
Návrh sloganu pro reprezentační šatnu zaslala téměř tisícovka fanoušků
V anketě, pořádané na www.hokej.cz, poslala návrh sloganu pro šatnu národního mužstva téměř tisícovka fanoušků. Jednoduché motivující slogany měly podle zadání odkazovat na národní hrdost a úspěchy českého hokeje, apelovat na kolektiv a partu, povzbuzovat k poctivé přípravě, výborným výkonům a bojovnosti.
Druhý den mistrovství dvacítek byl v režii favoritů, největší potíže měla Kanada
Druhý den kanadského šampionátu nepřinesl žádné překvapení a ani jeden ze čtyř papírových favoritů nezaváhal. Úspěšně do turnaje vstoupilo Rusko, které si poradilo s Dány. Ve stejné skupině Švýcarsko trápilo javorové listy, ale ty nakonec prokázaly, že na domácí půdě budou těžko k poražení. Ve skupině B si Švédsko připsalo druhou výhru, když přehrálo Slovensko a Finové bez problémů přejeli Kazachstán.
Českým fanouškům se ukáže i sedmnáctka ve třech duelech proti Finsku
Po trojutkání reprezentační šestnáctky s Ruskem se můžou fanoušci těšit i na o rok starší výběr: Národní tým do 17 let hostí před Silvestrem dvakrát ve Slaném a jednou na Kladně stejně staré Finy.
MS dvacítek odstartovalo: Česká výhra v prodloužení i kanadská kanonáda
Další představení největších hokejových talentů světa hlásí: zahájeno! 43. světový šampionát konaný v kanadských městech Vancouver a Victoria přinesl hned na úvod čtveřici kvalitních duelů, které určily prvotní kontury obou šestičlenných skupin. Obě dějiště v provincii Bristká Kolumbie sice neviděla podobně napínavé bitvy, domácí publikum bylo ale nadmíru spokojeno. Javorové listy totiž deklasovaly Dány poměrem 14:0. Krom toho si první triumfy připsali Američané, Finové a se štěstím i český výběr.
Mistrovství světa dvacítek začíná, Čechy na úvod čekají Švýcaři
Největší světový juniorský turnaj začíná. Šampionát dvacítek se v letošní sezoně koná v kanadském Vancouveru a Victorii, přičemž úvodní utkání obstará duel Čechů se Švýcarskem. Hrát se bude v Rogers aréně od 22:00 SEČ. Kromě Švýcarů čeká český výběr ve skupině A ještě domácí Kanada, Rusko a Dánsko.