Články o národních týmech

Dresy české dvacítky z MS můžete dražit už jen do čtvrtka
Krátce po mistrovství světa juniorů odstartovala dražba dresů českých reprezentantů, teď jedinečná aukce míří do konce. Vydražit si cenný úlovek můžete až do čtvrtka 28. ledna do 17 hodin, kdy dražba končí.
Rada IIHF rozhodla, že letošní mistrovství světa se neuskuteční v Minsku
Po podrobné analýze Rada Mezinárodní hokejové federace IIHF zveřejnila, že mistrovství světa 2021 se neuskuteční v Bělorusku. Rozhodnutí zdůvodnila obavami o bezpečnost účastníků, souvisejícími s politickými nepokoji a koronavirovou situací v zemi. Dalším postupem při organizaci šampionátu se Rada IIHF bude zabývat na nejbližším jednání.
Začala aukce hraných dresů české reprezentace z MS U20
Na www.sportovniaukce.cz byla zahájena aukce hraných dresů z juniorského mistrovství světa v ledním hokeji, které proběhlo na přelomu roku v Edmontonu. Zájemci v ní mohou získat originály červených dresů Nike, v nichž se česká reprezentace představila v zápasech s Ruskem, Rakouskem a Švédskem.
Karel Mlejnek a Filip Pešán zhodnotili MS U20 2021
Ve středu proběhla online tisková konference, na které trenér české dvacítky Karel Mlejnek a šéftrenér Českého hokeje Filip Pešán hodnotili výkony českého týmu na MS U20 2021 a současný stav českého mládežnického hokeje.
Rozhovory z mistrovství světa juniorů 2021
PRO NOVINÁŘE: Nestihli jste živý vstup z online mixzóny a rozhovory? Nevadí, níže si můžete stáhnout všechny rozhovory z přípravy i samotného průběhu MS U20 (mimo oficiální pozápasové tiskové konference) v plné kvalitě.
Trenér Karel Mlejnek uzavřel českou soupisku pro MS U20
Trenér české juniorské reprezentace Karel Mlejnek po výhře v přípravném zápase se Slovenskem uzavřel kádr pro mistrovství světa do dvaceti let. Na finální pětadvacetičlenné soupisce figurují 3 brankáři, 8 obránců a 14 útočníků. Juniorský šampionát odstartuje 25. prosince 2020 v Edmontonu.
Sportovcem roku se stal David Pastrňák
Sportovcem roku 2020 v České republice se stal David Pastrňák, spolu s Alexandrem Ovečkinem nejlepší střelec základní části NHL. Na šestém místě se v anketě sportovních novinářů umístil vítěz Stanley Cupu Ondřej Palát. Gratulujeme!
Národní odcestoval z Channel One Cupu s bilancí jedné výhry a dvou porážek
Česká hokejová reprezentace má za sebou druhý turnaj v sezoně. Svěřenci trenéra Filipa Pešána odcestovali z Moskvy s bilancí jedné výhry a dvou porážek, když v prvních dvou zápasech nestačili na Finsko s Ruskem a na závěr turnaje porazili Švédsko 4:1. Turnaj ovládlo domácí Rusko, Češi skončili čtvrtí.
Nový rozpis přípravných zápasů MS U20 v Edmontonu
Česká reprezentace do 20 let mohla po čtyřech dnech opustit hotelové pokoje v dějišti MS U20 v Edmontonu a má za sebou první trénink na ledě. Vzhledem k prodloužení karantény v případech týmů Německa a Švédska musela IIHF změnit rozpis přípravných zápasů. Češi vyzvou na Štědrý den v generálce na MS Slováky.
Přečtěte si bulletin národního týmu pro Channel One Cup 2020
Ve čtvrtek vstoupil národní tým do druhého turnaje v sezoně. Svěřenci trenéra Filipa Pešána na Channel One Cupu vyzvali Finsko. Přečtěte si náš bulletin a dozvíte se všechny zajímavé informace nejen o soupeřích českého výběru.