Články o národních týmech

Ve Vyškově se začíná tvořit tým pro MS U20
Ve Vyškově probíhá aktuálně kemp dvou mládežnických reprezentací. Kromě české osmnáctky se ve městě na Moravě připravuje i tým, který na konci tohoto roku vstoupí do mistrovství světa juniorů. Trenér Karel Mlejnek zahájil druhou sezonu u reprezentace do 20 let, která i tentokrát vyvrcholí šampionátem v Kanadě.
Rozhodnutí ředitele TELH: jednotné začátky utkání 51. a 52. kola soutěže
S cílem zajištění rovných podmínek pro účastníky a regulérnosti závěru soutěže rozhodl ředitel Tipsport extraligy Josef Řezníček podobně jako v předchozích sezónách o jednotném začátku utkání v posledních dvou kolech základní části.
Přečtěte si bulletin národního týmu pro Beijer Hockey Games 2021
Ve čtvrtek vstoupí národní tým do třetího turnaje v sezoně. Svěřenci trenéra Filipa Pešána na Beijer Hockey Games 2021 vyzvou postupně Švédy, Finy a Rusy. Přečtěte si speciální online bulletin a dozvíte se všechny zajímavé informace nejen o soupeřích českého výběru.
Česká osmnáctka odehraje dva zápasy v Piešťanech proti Slovákům
Česká reprezentace do 18 let se sešla na přípravném kempu ve Vyškově, kde absolvuje kemp v rámci přípravy na mistrovství světa. V pátek a v sobotu se pak svěřenci trenéra Petra přesunou vždy na otočku do Piešťan, kde odehrají dva přátelská utkání proti stejně starým Slovákům.
Národní tým se v Malmö připravuje na třetí turnaj v sézoně
Česká hokejová reprezentace se chystá na třetí turnaj v sezoně a první v roce 2021. Svěřenci trenéra Filipa Pešána jsou od pondělí v bublině ve švédském Malmö. Na úvod Beijer Hockey Games vyzvou domácí výběr, v sobotu se střetnou s Finy a v neděli zakončí turnaj soubojem s Ruskem.
Rozhovory z Beijer Hockey Games 2021
PRO NOVINÁŘE: Nestihli jste živý vstup z mixzóny a rozhovory? Nevadí, můžete se na ně podívat na youtube kanále hokej.cz nebo si je stáhnout v plné kvalitě, konkrétní odkazy na rozhovory najdete níže.
Program mistrovství světa 2021 v Lotyšsku
Mezinárodní hokejová federace IIHF zveřejnila rozpis mistrovství světa 2021, které se odehraje na přelomu května a června v lotyšské Rize. Čeští hokejisté zahájí program základní skupiny duelem s tradičním rivalem, 21. května nastoupí svěřenci Filipa Pešána proti Rusku.
Trenér Filip Pešán zveřejnil nominaci na Beijer Hocky Games
Trenér Filip Pešán s asistenty Martinem Strakou a Jaroslavem Špačkem nominovali na Beijer Hockey Games v Malmö 26 hráčů, z toho 3 brankáře, 8 obránců a 15 útočníků.
Další turnaj Euro Hockey Tour se uskuteční v Malmö
Beijer Hockey Games, tradiční švédský turnaj Euro Hockey Tour, se uskuteční ve dnech 11. – 14. února 2021 podruhé v historii v Malmö. Česká resp. československá reprezentace sehrála až dosud v Malmö 5 utkání s bilancí 4 výher a 1 porážky při skóre 18:9. Poprvé se tam představila v roce 1983, naposledy v roce 2013 při turnaji Euro Hockey Tour, na kterém obsadila druhou příčku.
Mistrovství světa 2021 se odehraje v Lotyšsku
Mezinárodní hokejová federace IIHF během úterního konferenčního hovoru rozhodla, že celé mistrovství světa 2021 se uskuteční na jednom místě, a to konkrétně v lotyšské Rize. Pocestuje tam všech šestnáct reprezentací.