Články o národních týmech

Česká dvacítka má za sebou úvodní čtyři zápasy sezony
Česká reprezentace do 20 let absolvovala na kempu ve Finsku první čtyři zápasy v sezoně, která vyvrcholí domácím juniorským šampionátem. Svěřenci trenéra Varadi dvakrát těsně prohráli s domácím výběrem, následující dva duely proti Švýcarsku ale zvládli a zpět do Česka odlétají s vyrovnanou bilancí dvou výher a dvou proher.
Česká osmnáctka zvládla generálku na Hlinka Gretzky Cup
První dva zápasy nové sezony česká reprezentace do 18 let zvládla. Svěřenci trenéra Berana ve švýcarském Romanshornu dvakrát přehráli domácí výběr a nyní už se soustředí na Hlinka Gretzky Cup, který pro ně startuje 5. srpna v Břeclavi.
První dva zápasy nové sezony odehraje česká osmnáctka ve Švýcarsku
Zápasová sezona startuje pro českou reprezentaci do 18 let akcí ve švýcarském Romanshornu. Svěřenci trenéra Karla Berana zde odehrají dva duely proti stejně starému domácímu výběru. Hned na začátku srpna pak české mladíky čeká prestižní Hlinka Gretzky Cup.
Česká dvacítka zahájí sezonu čtyřmi zápasy na kempu ve Finsku
Česká reprezentace do 20 let má před sebou první přípravné zápasy v sezoně, která vyvrcholí domácím juniorským šampionátem v Ostravě a Třinci. Svěřenci trenéra Václava Varadi odcestovali na kemp do finského Vierumäki, kde odehrají dva duely proti domácímu výběru a poté dvě utkání proti Švýcarsku.
Česká sedmnáctka vyhrála všechny tři zápasy ve Švýcarsku
Česká reprezentace do 17 let úspěšně vstoupila do nové sezony. Svěřenci trenéra Eismanna nastoupili ve švýcarském Romanshornu ke třem duelům proti domácímu výběru a ve všech případech se podařilo českým mladíkům zvítězit.
Česká sedmnáctka odehraje ve Švýcarsku úvodní tři zápasy sezony
Česká reprezentace do 17 let má před sebou úvodní tři zápasy sezony. Po třídenním kempu v Třemošné odcestovali svěřenci trenéra Václava Eismanna do švýcarského Romanshornu, kde ve čtvrtek, pátek a sobotu odehrají přátelské duely proti stejně starému domácímu výběru.
Česká osmnáctka vyjela poprvé na led pod vedením Karla Berana
Česká reprezentace do 18 let se poprvé v sezoně sešla v Rokycanech pod vedením nového trenéra Karla Berana. Mladý český výběr stráví na západě Čech celkem pět dní, první utkání v sezoně pak odehraje v červenci ve Švýcarsko. Tradičním vrcholem pro tuto kategorii bude mistrovství světa, které se uskuteční v dubnu v USA.
Reprezentaci U18 čekají na Hlinka Gretzky Cupu Finsko, Kanada a Švýcarsko
Česká reprezentace U18 se v základní skupině Hlinka Gretzky Cupu utká v Břeclavi s celky Švýcarska (5. srpna 2019), Finska (6. srpna 2019) a Kanady (7. srpna 2019). Ve druhé skupině, kterou budou hostit slovenské Piěšťany, se střetnou mužstva Ruska, Slovenska, Spojených států a Švédska. Semifinálové zápasy a zápasy o umístění jsou na programu 9. srpna 2019, finále a utkání o bronz 10. srpna 2019.
Česká šestnáctka zahájila přípravu na novou sezonu v Třemošné
Česká reprezentace do 16 let má za sebou první letní kemp v sezoně 2019/2020. Svěřenci trenéra Hakena se sešli v Třemošné, kde absolvovali čtyřdenní soustředění. První zápasy odehrají čeští mladíci v srpnu na kempu ve Finsku.
Hattrick Davida Pastrňáka – stal se vítězem Zlaté hokejky 2019
Vítězem Zlaté hokejky 2019 se stal David Pastrňák, útočník Boston Bruins a obhájce prvenství z let 2017 a 2018. Ve třetím, rozhodujícím kole hlasování získal 464 bodů a předstihl druhého Tomáše Hertla (San José Sharks, 405) i třetího Jakuba Voráčka (Philadelphia Flyers, 403).