Články o národních týmech

České osmnáctce se na turnaji v Soči nedařilo
Turnajová generálka české osmnáctky na mistrovství světa se svěřencům trenéra Hadamczika příliš nevyvedla. Čeští mladíci sice v úvodu turnaje v ruském Soči porazili Finy 6:3, následující tři zápasy ale prohráli a skončili pátí.
Svěřenci trenéra Hakena zamířili na turnaj do Finska
Česká reprezentace do 16 let má před sebou turnaj čtyř zemí ve finském Mikkeli. Kromě svěřenců trenéra Hakena a výběru pořadatelské země se zde představí ještě Švédové a Rusové. Turnaj startuje ve čtvrtek 8. února.
Česká devatenáctka odehraje turnaj pěti zemí ve Finsku
Česká reprezentace do 19 let má před sebou předposlední turnaj sezony. Výběr, který by měl v příští sezoně tvořit základ české dvacítky, odcestoval na turnaj do Finska, kde odehraje čtyři zápasy proti Finsku, Švédsku, Švýcarsku a Německu.
Českou sedmnáctku čeká turnaj ve Švédsku, první ze dvou velkých únorových akcí
Česká reprezentace do 17 let má v únoru náročný program. 5.2. totiž svěřencům trenéra Berana startuje ve Švédsku turnaj pěti zemí. O pár dní později čeká výběr stejného ročníku Evropský olympijský festival mládeže, který hostí bosenské Sarajevo. Aktuálně se ovšem čeští mladí nacházení v Tranås.
Českou osmnáctku čeká v Rusku turnajová generálka na MS
Českou reprezentaci do 18 let čeká turnajová generálka na dubnové mistrovství světa. Svěřenci trenéra Hadamczika odcestovali do Soči a na letišti se při odbavení potkali s českou reprezentací žen, která také míří na turnaj do Ruska. Výběr České republiky do 18 let odehraje v dějišti ZOH 2014 čtyři zápasy proti dalším účastníkům světového šampionátu, který bude hostit Švédsko.
Trenér Miloš Říha nominoval na Beijer Hockey Games
Trenéři národního týmu zveřejnili nominaci na Beijer Hockey Games, turnaj v rámci Euro Hockey Tour.
Na mistrovství světa s oficiálním vlakovým dopravcem národního týmu
Na tiskové konferenci konané ve vládním salónku Hlavního nádraží v Praze byla oznámena spolupráce mezi BPA sport marketing, marketingovým partnerem Českého hokeje a Českými drahami.
Česká šestnáctka dvakrát jednoznačně porazila Slováky
České reprezentaci do 16 let vyšly oba přátelské zápasy proti Slovensku. Svěřenci trenéra Hakena potěšili fanoušky v Hodoníně výhrami 5:0 a 5:1. České mladíky čeká hned na začátku února další reprezentační akce, odcestují na turnaj ve Finsku.
Česká šestnáctka v Hodoníně vyzve Slováky
Česká reprezentace do 16 let odehraje v Hodoníně dva přípravné zápasy proti Slovensku. Trenéři chtějí v akci vidět více hráčů, a tak se budou české sestavy v obou zápasech lišit.
Poslední den šampionátu juniorů: Zlato berou Finové, bronz patří Rusům
Závěrečný den ve Vancouveru rozhodl o medailovém pořadí a přinesl krásné hokejové bitvy. Nejprve dokázalo Rusko i podruhé v turnaji přehrát Švýcary a díky výhře 5:2 slavilo bronz. V odpoledním finále Finsko dlouho vedlo, jenže Američané během necelých dvou minut srovnali. Rozhodnutí přinesl finský útočník Kaapo Kakko, když z dorážky pokořil Primeau a zařídil svému týmu pátý titul v historii juniorských šampionátů.