Články o národních týmech

Statistický souhrn MS hráčů do dvaceti let 2015
Kanadská města Toronto a Montreal hostila v termínu od 26. prosince 2014 do 5. ledna 2015 světový šampionát hráčů do dvaceti let. Turnaj ovládl favorizovaný domácí tým, který nenašel přemožitele. Druhou příčku obsadilo Rusko, třetí překvapivě Slovensko, které za medailí táhl gólman Denis Godla, ohodnocený mnoha individuálními oceněními. Českému týmu patří celková šestá příčka, cesta turnajem skončila ve čtvrtfinále.
Skvělý vzdor českých juniorek. Domácím Američankám podlehly 0:3
Druhý zápas na mistrovství světa do 18 let v Buffalu přiřadil českým hokejistám domácí Spojené státy. Národní tým favoritovi po celých šedesát minut vzdoroval a předvedl skvělý výkon v obraně, podpořený brankářkou Blankou Škodovou. Do 49. minuty držely Češky nejtěsnější ztrátu, nakonec prohrály 0:3.
Kanada ovládla šampionát v domácím prostředí, Slovensko získalo bronz
Javorové listy bez jakékoliv ztráty došly až na zlatý stupínek.Ve finálové přestřelce si Kanada dokázala poradit s Ruskem. Slovensko po dobrých výkonech během celého šampionátu dokráčelo až k zisku bronzu.
Finále juniorského šampionátu si zahraje Kanada s Ruskem
Rusko sice v základní skupině ztrácelo body, ale ve vyřazovacích bojích válcuje favority. Rusové po USA vyřadili i Švédsko, které porazili 4:1. Druhé semifinále ovládla suverénně domácí Kanada, která Slovensku nasázela pět branek. S elitní skupinou juniorského šampionátu se minimálně na rok loučí Německo, které v boji o udržení nestačilo na Švýcarsko.
Češi čtvrtfinále se Slovenskem nezvládli
Český tým nedokázal navázat na vynikající výkon s Ruskem a do bojů o medaile nezasáhne. Rusko vyřadilo USA. Skandinávské derby zvládli lépe Švédové. Kanada rozstřílela Dánsko. Švýcarsko vykročilo za udržením.
Osmnáctka v Zuchwilu nestačila jen na Finy
Reprezentační osmnáctka sehrála v termínu od 26. do 30. prosince 2014 čtyři utkání v rámci turnaje pěti zemí ve švývcarském Zuchwilu. Svěřenci trenérů Jakuba Petra a Petra Svobody si připsali tři výhry a jendu prohru. Nestačili pouze na celkové vítěze turnaje, hokejisty Finska.
Vítězství nad Ruskem posunulo český tým do vyřazovacích bojů
Český tým zvládl veledůležité utkání s Ruskem a do čtvrtfinále postupuje z druhého místa. Švédsko zlomilo odpor Švýcarska ve druhé třetině a základní skupinou prošlo bez bodové ztráty. Kanada předčila Ameriku. Finsko porazilo Německo 2:0.
Reprezentace U17: trenérské hodnocení zápasů s Finskem
Reprezentační výběr hráčů do sedmnácti let sehrál v termínu od 28. do 30. prosince 2014 tři utkání proti týmu Finska. Nejen odborné veřejnosti předkládáme hodnocení akce, v rámci které český tým dvakrát zvítězil a jednou prohrál po samostatných nájezdech.
Reprezentace U17 sehrála tři vydařená utkání s Finy
Reprezentační výběr složený z hráčů do sedmnácti let sehrál ve dnech 28. až 30. prosince 2014 tři zápasy proti družstvu Finska. Svěřenci trenérů Roberta Reichela a Patrika Augusty si připsali pomyslných sedm bodů, když zaznamenali dvě výhry a jednu prohru po samostatných nájezdech.
Dánsko získalo důležité dva body, Slovensko pustupuje ze 3. příčky
Houževnatí Dánové bodovali i ve třetím utkání na šampionátu, když tentokrát získali premiérové vítězství v elitní juniorské kategorii nad Švýcarskem. Slovenský útočník Martin Réway zaznamenal hattrick, čímž pomohl Slovensku k vítězství nad Německem 5:2.