Články o národních týmech

Slovenská naděje definitivně uhasla, favorité se opět trápili
Mistrovství světa na Slovensku je ve své půlce. V sobotu se bojovalo o postup do vyřazovacích bojů, ale také o udržení mezi elitními týmy světa. Nejsledovanějším duelem byl jistě večerní zápas Slováků s Finy. Týmu zpod Tater šlo o všechno. Neuspěl však a brány do čtvrtfinále se mu uzavřely. Německo opět prohrálo, tentokrát s Dánskem. Spojené státy se trápily s Francií, Kanada s Norskem. Oba dva favorité však nakonec vyhráli. Definitivně je tak rozhodnuto o všech finalistech skupiny E. Jsou jimi Česko, Německo, Rusko a Finsko.
Češi ovládli sousedské derby a jsou ve čtvrtfinále! Němci poprvé padli
Osmý den slovenského mistrovství světa v ledním hokeji již patří minulosti, ale přinesl mnoho zajímavého. Velkou pozornost přitahovala zejména dvě derby s velkým D. Zatímco Kanada se s USA vypořádala až při nájezdech, Česká republika si na svého jihovýchodního souseda vyšlápla a domácím Slovákům svoji výhrou téměř ukončila šampionát.
Lotyši znovu prohráli, Rusko zvládlo nebojácné Dány
Slovenský šampionát vstoupil do svých druhých částí. V Bratislavě i v Košicích se rozjely boje o záchranu i postup do čtvrtfinále. Ve skupině o udržení smetli Slovinci marné Lotyše, v krásném osmifinálovém utkání Rusové přetlačili Dánsko 4:3.
Český tým opět vyhrál a v klidu postupuje! Dál jdou všichni Seveřané
Tajenka základních skupin slovenského mistrovství světa v ledním hokeji je vyluštěna. Je už tedy jisté, které týmy spadly do bojů o udržení a které čekají osmifinálové skupiny. Díky hubené výhře nad Finy zapadají Češi do šťastnější většiny, kterou dnes doplnily také všechny severské země (Švédsko, Dánsko, Norsko, Finsko). Navzdory zaváhání jdou dále i USA.
Kanada vybojovala prvenství, Slováci klopýtli s Rusy
Pátý den mistrovství světa v ledním hokeji na Slovensku přinesl poslední souboje základních skupin A a B. Všechny čtyři zápasy byly dramatické až do posledních sekund. Ve dvou případech muselo rozhodnout prodloužení, jednou viděli diváci v Bratislavě samostatné nájezdy. Ze skupiny postupují Německo, Slovensko, Rusko, Kanada, Švýcarsko a překvapivě i Francie. O udržení mezi elitou bude bojovat Slovinsko a Bělorusko. O dalších osmifinalistech se rozhodne ve středu.
Češi rozdrtili Dány, Lotyši vzali Finům bod
Čtvrtý hrací den mistrovství světa na Slovensku nepřinesl žádný překvapivý výsledek. Česká reprezentace rozdrtila jednoznačným poměrem 6:0 Dánsko. Američané se na výhru s Norskem sice nadřeli, když po čtyřiceti minutách prohrávali o dvě branky, přesto ale zvítězili 4:2. Tři korunky napravily sobotní zaváhání a přehrály Rakousko 3:0. Nejdramatičtější vývoj přinesl souboj Lotyšska a Finska, v němž vybojovali Finové výhru 3:2 až po nájezdech.
Zápasy U16 ve Švédsku a proti Rusku očima trenéra Bukače
Plán, aby reprezentace hráčů do šestnácti let sehrála čtyři utkání se švédskými mládežnickými týmy, vznikl na popud svazového šéftrenéra Slavomíra Lenera, což jsme jako trenéři tohoto výběru kvitovali. Švédi dnes dovednostně i bruslařsky patří k absolutní světové špičce a naši hráči potřebují tuto konfrontaci jako sůl. Z každého utkání si můžeme vzít poučení a to platí i pro tři duely, které jsme sehráli v domácím prostředí s týmem Ruska.
Rusové se trápili se Slovinskem, Němci ubojovali domácí Slováky
I třetí den turnaje přinesl řadu překvapivých výsledků. Největší senzací šampionátu se mohl stát výběr Slovinska. Hokejový trpaslík ještě tři minuty před koncem zápasu sahal po bodech s Ruskem, nakonec ale v napínavé koncovce ruským hvězdám nestačil a prohrál 4:6. V dalších zápasech pak Němci s velkým štěstím ubránili domácí Slovensko, které nepoložil ani stav 0:4 na začátku poslední třetiny, Kanada deklasovala Francii 9:1 a Bělorusové nestačili na Švýcarsko v poměru 1:4.
Češi se na výhru hodně nadřeli, Norové zlomili Švédsko
V České republice dlouho očekávané úvodní utkání národního výběru na mistrovství světa přineslo hodně napětí. Svěřenci trenéra Hadamczika se nakonec vyrovnali jak se zraněním Radka Martínka, tak se dvojnásobným doháněním lotyšského náskoku a zvítězili. Vítězně vkročili do turnaje také výběry Finska, USA a Norska! Poslední jmenovaný celek připravil senzaci na úkor Švédů.
Trenérské hodnocení zápasů reprezentace U19 ve Švédsku
Reprezentace hráčů do devatenácti let sehrála v dubnu 2011 čtyři utkání ve Švédsku proti místním juniorským výběrům (případně hráčům do třiadvaceti let). Celková bilance byla tři výhry a jedna porážka. V podrobném hodnocení se věnujeme nejen celkovým závěrům, ale také jednotlivým utkáním. Zaměřujeme se především na pozitivní a negativní stránky našeho týmu.