Články o národních týmech

Za mořem klopýtla dvacítka jen jednou
Pár dní po skončení turnaje ve Švédsku odlétala česká dvacítka do kanadského Windsoru ke čtyřem přátelským utkáním s tamními kluby. Hlavní kouč Miroslav Přerost může být s výkony mladíků spokojený, neboť jeho výběr prohrál jen jednou.
Reprezentace U20 ve Švédsku neuspěla
Nepříliš vydařený turnaj odehrála česká reprezentační dvacítka ve Švédku. Ze tří soupeřů dokázala porazit pouze Finy, naopak nestačila na domácí Švédy a od Ruska utržila debakl 2:6. V konečném pořadí tak obsadila třetí příčku.
Šestnáctka skončila třetí na turnaji v Salcburku
Nejmladší reprezentační výběr se v předsezónním období představil v druhé zápasové zkoušce. Po utkáních se Slovenskem byl na programu turnaj v Salcburku. Čeští mladíci obsadili nakonec třetí místo, když nestačili na suverénní Rusy a těsně prohráli také se Slováky. Šestnáctka si naopak připsala skalp Kanady a rakouského výběru hráčů do 17 let.
Sedmnáctka v úvodu sezóny předvedla dobré výkony
Úvodní akci nové sezóny zvládla česká sedmnáctka na výbornou. Na Turnaji pěti ve švýcarském Hutwillu obsadila krásné druhé místo, když nestačila pouze na vítěze celého turnaje, kterým se staly Spojené státy americké.
Osmnáctka na medaili na Memoriálu Ivana Hlinky nedosáhla
Základní skupinou Memoriálu Ivana Hlinky, který se konal v srpnu v Břeclavi a Piešťanech, prošla česká reprezentační osmnáctka poměrně hladce. Poté však v semifinále narazila tvrdě na Kanadu a sen o zlatou medaili se rozplynul. Ani v boji o třetí místo nestačila na svého soupeře ze Švédska, a tak zůstala těsně za medailovými pozicemi.
Dvacítka ovládla turnaj ve Švýcarsku
První turnaj nové sezóny odehrála česká reprezentační dvacítka ve švýcarské Arose. Na tradičním Summer Hockey Challenge se představily čtyři týmy. Český výběr nestačil pouze na Němce, avšak i přesto obsadil konečné první místo.
Premiéra reprezentační šestnáctky přinesla poloviční úspěch
Nově se rodící reprezentační šestnáctka pod vedením trenérů Luďka Bukače a Davida Bruka sehrála své první dva duely. Slovensku nejprve podlehla ve Skalici 7:2, aby hned druhý den vrátila vysokou porážku a v Brumově zvítězila 8:3.