Články o národních týmech

Po druhém kole ankety Zlatá hokejka 2023 je známá desítka finalistů
55. ročník Zlaté hokejky zná svou finálovou desítku, kterou určil součet hlasů z prvního a druhého kola této tradiční ankety. O celkovém vítězi a majiteli prestižního ocenění rozhodne třetí kolo, v němž budou hlasující vybírat z desítky nejlepších hokejistů za sezonu 2022/23. Body z předchozích dvou kol už se do třetího nebudou započítávat.
Začala aukce hraných bílých dresů z MS 2023
Na serveru www.sportovniaukce.cz byla zahájena dražba hraných originálních bílých dresů české hokejové reprezentace z mistrovství světa 2023 v Lotyšsku a Finsku.
Složení skupin Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024 je odtajněno
Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji, které proběhne od 10. do 26. května 2024 v Praze a Ostravě, zná předběžné obsazení obou skupin. Česká reprezentace se stejně jako v letech 2004 a 2015 představí v pražské aréně.
Senzační postupy Němců a Lotyšů, Češi po prohře s USA končí
Čtvrtfinálové souboje na mistrovství světa přinesly kromě očekávaných postupů favoritů také dvě velká překvapení. Stejně jako na loňském šampionátu se po vítězství ve skupině pakují Švýcaři, tentokrát nestačili na německý výběr. Další senzaci připravilo Lotyško, tomu se podařilo vyřadit silný výběr Švédska. Do semifinále postupuje také Kanada, která lépe zvládla reprízu loňského finále. Český tým končí mistrovství na osmé pozici, bránu do semifinále mu zavřeli hokejisté ze Spojených států. Američané se v semifinále postaví Němcům, druhou dvojici utvoří Kanada s Lotyšskem.
Lotyšsko v posledním zápase skupiny přeskočilo Slovensko a jde do čtvrtfinále, Češi podlehli Kanadě
Poslední den základních skupin nabídl v obou destinacích letošního mistrovství světa zajímavé souboje o postup do play-off a konečné umístění. Asi nejzajímavější byl ten mezi Švýcarskem a Lotyšskem, v němž domácí reprezentace potřebovala získat alespoň bod, aby se po pěti letech podívala mezi osmičku nejlepší celků turnaje. K vidění byl také český mančaft, jenž podlehl Kanadě a z posledního postupového místa míří na USA.
Norové zaskočili Kanadu, Rakousko se po boji s Maďary udrželo v nejvyšší divizi
V pondělí se o jeden z nejpřekvapivějších výsledků dosavadního průběhu mistrovství světa postaralo Norsko, které po samostatných nájezdech porazilo 3:2 Kanadu. Švédové si výsledkově jednoznačně poradili s Dány. V přímém souboji o udržení v nejvyšší divizi MS udolali Rakušané Maďary 4:3 po samostatných nájezdech. Kazachstánci ve svém posledním duelu na turnaji přehráli 4:3 Slovince.
Češi nestačili na rozjeté Švýcary. Slováci živí naděje na postup
Neděle přinesla ve skupině B rozuzlení v boji o sestup. Příští rok si mezi elitou nezahrají Slovinci, kteří těsně podlehli Slovákům. Ti naopak nadále živí naděje na postup do čtvrtfinále. Tři body zapsali také Němci. Naopak Češi nedokázali zastavit rozjeté Švýcary, kteří na turnaji ještě neztratili ani jeden bod. Nedělní program uzavřeli Američané, jež si smlsli na Francii.
Češi si poradili s Nory, Švýcarsko udolalo Kanadu
Nabitý sobotní program žádné překvapení nepřinesl. Češi zvládli roli favoritů a poradili si 2:0 s Nory. Nulu udrželi taktéž Američané, kterým se podařilo přehrát Dány 3:0. Největší drama nabídl souboj Kanady se Švýcarskem, ze kterého výsledkem 3:2 vzešli vítězně hokejisté ze země helvétského kříže. Finové se dlouho trápili s Rakušany, přesto si vítězstvím 3:1 zajistili tři body. Večer byly k vidění dvě zcela jednoznačné záležitosti. Lotyši deklasovali Kazachstánce 7:0, Švédi zase smetli Francii 4:0.
Finové dali Maďarům sedmičku, Slovensko prohrálo po nájezdech
Osmý hrací den načaly svými zápasy v rolích favoritů domácí týmy. Finové nasázeli Maďarům v Tampere sedm gólů a porazili je šestigólovým rozdílem. Lotyši porazili v zaplněné Riga Areně Slovince 3:2. Ve večerních zápasech zvítězilo Německo nad Rakouskem a Kazachstán porazil překvapivě v samostatných nájezdech Slovensko.
Trenér roku 2022: V kategorii kolektivních sportů byl oceněn Radim Rulík
V anketě Trenér roku za rok 2022, jež je součástí Českého olympijského výboru, zvítězil v individuální kategorii Jiří Prskavec starší, který úspěšně vede svého syna Jiřího či dalšího kajakáře Víta Přindiše. Oceněn byl i trenér české hokejové dvacítky z MS U20 Radim Rulík.