Články o národních týmech

Česká osmnáctka vyjela poprvé na led pod vedením Karla Berana
Česká reprezentace do 18 let se poprvé v sezoně sešla v Rokycanech pod vedením nového trenéra Karla Berana. Mladý český výběr stráví na západě Čech celkem pět dní, první utkání v sezoně pak odehraje v červenci ve Švýcarsko. Tradičním vrcholem pro tuto kategorii bude mistrovství světa, které se uskuteční v dubnu v USA.
Reprezentaci U18 čekají na Hlinka Gretzky Cupu Finsko, Kanada a Švýcarsko
Česká reprezentace U18 se v základní skupině Hlinka Gretzky Cupu utká v Břeclavi s celky Švýcarska (5. srpna 2019), Finska (6. srpna 2019) a Kanady (7. srpna 2019). Ve druhé skupině, kterou budou hostit slovenské Piěšťany, se střetnou mužstva Ruska, Slovenska, Spojených států a Švédska. Semifinálové zápasy a zápasy o umístění jsou na programu 9. srpna 2019, finále a utkání o bronz 10. srpna 2019.
Česká šestnáctka zahájila přípravu na novou sezonu v Třemošné
Česká reprezentace do 16 let má za sebou první letní kemp v sezoně 2019/2020. Svěřenci trenéra Hakena se sešli v Třemošné, kde absolvovali čtyřdenní soustředění. První zápasy odehrají čeští mladíci v srpnu na kempu ve Finsku.
Hattrick Davida Pastrňáka – stal se vítězem Zlaté hokejky 2019
Vítězem Zlaté hokejky 2019 se stal David Pastrňák, útočník Boston Bruins a obhájce prvenství z let 2017 a 2018. Ve třetím, rozhodujícím kole hlasování získal 464 bodů a předstihl druhého Tomáše Hertla (San José Sharks, 405) i třetího Jakuba Voráčka (Philadelphia Flyers, 403).
Na kempu české sedmnáctky předal rady mladým hokejistům Jaroslav Špaček
Na první přípravný kemp české reprezentace do 17 let, který se uskutečnil v Třemošné, přijel předat několik rad českým mladíkům i Jaroslav Špaček. Olympijský vítěz z Nagana, jenž působí u extraligové Plzně, dokonce vedl jeden speciální trénink na ledě určený pro obránce.
Výkonný výbor Českého hokeje schválil realizační týmy reprezentací
Výkonný výbor Českého hokeje schválil realizační týmy reprezentací pro sezónu 2019/20. Hlavním trenérem reprezentace A zůstává Miloš Říha, který bude spolupracovat s asistenty Karlem Mlejnkem, Robertem Reichelem a nově Milošem Říhou mladším.
Prodej dresů, oblečení a suvenýrů s novým logem překonával při MS rekordy
Mistrovství světa na sousedním Slovensku a uvedení dresů s novým logem přispěly k výraznému nárůstu prodeje produktů Českého hokeje. Počty prodaného merchandisingu (dresy, trička, čepice, šály, drobné suvenýry…), stejně jako objemy tržeb se v meziročním srovnání více než zdvojnásobily, přičemž nárůst byl pochopitelně nejvyšší v průběhu mistrovství světa, které navštívily desetitisíce českých fanoušků.
Čeští junioři zahájili sezonu v Jihlavě. Vrcholem bude domácí MS
Česká reprezentace do 20 let se poprvé sešla v nové sezoně, která vyvrcholí světovým šampionátem v Ostravě a Třinci. Tým pod vedením trenéra Václava Varadi bude tvrdě trénovat celkem pět dní v Jihlavě. Před domácím MS čeká české juniory ještě kemp ve finském Vierumäki a dva turnaje v Rusku a Finsku.
VV jmenoval trenéry a manažery mládežnických reprezentací
Výkonný výbor Českého hokeje schválil hlasováním per rollam na návrh šéftrenéra Filipa Pešána a sportovního oddělení vedení mládežnických reprezentací pro sezónu 2019/20.
Druhé kolo Zlaté hokejky určilo desítku finalistů
Jedenapadesátý ročník ankety Zlatá hokejka zná finalisty. V abecedním pořadí postoupili mezi desítku nejlepších Michael Frolík (Calgary Flames), Milan Gulaš (HC Škoda Plzeň), Tomáš Hertl (San José Sharks), Filip Hronek (Detroit Red Wings), Jan Kovář (HC Škoda Plzeň), David Krejčí (Boston Bruins), Dominik Kubalík (HC Ambri-Piotta), David Pastrňák (Boston Bruins), David Rittich (Calgary Flames) a Jakub Voráček (Philadelphia Flyers).