Články o národních týmech

Rada IIHF rozhodla, že letošní mistrovství světa se neuskuteční v Minsku
Po podrobné analýze Rada Mezinárodní hokejové federace IIHF zveřejnila, že mistrovství světa 2021 se neuskuteční v Bělorusku. Rozhodnutí zdůvodnila obavami o bezpečnost účastníků, souvisejícími s politickými nepokoji a koronavirovou situací v zemi. Dalším postupem při organizaci šampionátu se Rada IIHF bude zabývat na nejbližším jednání.
Začala aukce hraných dresů české reprezentace z MS U20
Na www.sportovniaukce.cz byla zahájena aukce hraných dresů z juniorského mistrovství světa v ledním hokeji, které proběhlo na přelomu roku v Edmontonu. Zájemci v ní mohou získat originály červených dresů Nike, v nichž se česká reprezentace představila v zápasech s Ruskem, Rakouskem a Švédskem.
Karel Mlejnek a Filip Pešán zhodnotili MS U20 2021
Ve středu proběhla online tisková konference, na které trenér české dvacítky Karel Mlejnek a šéftrenér Českého hokeje Filip Pešán hodnotili výkony českého týmu na MS U20 2021 a současný stav českého mládežnického hokeje.
Rozhovory z mistrovství světa juniorů 2021
PRO NOVINÁŘE: Nestihli jste živý vstup z online mixzóny a rozhovory? Nevadí, níže si můžete stáhnout všechny rozhovory z přípravy i samotného průběhu MS U20 (mimo oficiální pozápasové tiskové konference) v plné kvalitě.
Trenér Karel Mlejnek uzavřel českou soupisku pro MS U20
Trenér české juniorské reprezentace Karel Mlejnek po výhře v přípravném zápase se Slovenskem uzavřel kádr pro mistrovství světa do dvaceti let. Na finální pětadvacetičlenné soupisce figurují 3 brankáři, 8 obránců a 14 útočníků. Juniorský šampionát odstartuje 25. prosince 2020 v Edmontonu.
Sportovcem roku se stal David Pastrňák
Sportovcem roku 2020 v České republice se stal David Pastrňák, spolu s Alexandrem Ovečkinem nejlepší střelec základní části NHL. Na šestém místě se v anketě sportovních novinářů umístil vítěz Stanley Cupu Ondřej Palát. Gratulujeme!
Národní odcestoval z Channel One Cupu s bilancí jedné výhry a dvou porážek
Česká hokejová reprezentace má za sebou druhý turnaj v sezoně. Svěřenci trenéra Filipa Pešána odcestovali z Moskvy s bilancí jedné výhry a dvou porážek, když v prvních dvou zápasech nestačili na Finsko s Ruskem a na závěr turnaje porazili Švédsko 4:1. Turnaj ovládlo domácí Rusko, Češi skončili čtvrtí.
Nový rozpis přípravných zápasů MS U20 v Edmontonu
Česká reprezentace do 20 let mohla po čtyřech dnech opustit hotelové pokoje v dějišti MS U20 v Edmontonu a má za sebou první trénink na ledě. Vzhledem k prodloužení karantény v případech týmů Německa a Švédska musela IIHF změnit rozpis přípravných zápasů. Češi vyzvou na Štědrý den v generálce na MS Slováky.
Přečtěte si bulletin národního týmu pro Channel One Cup 2020
Ve čtvrtek vstoupil národní tým do druhého turnaje v sezoně. Svěřenci trenéra Filipa Pešána na Channel One Cupu vyzvali Finsko. Přečtěte si náš bulletin a dozvíte se všechny zajímavé informace nejen o soupeřích českého výběru.
Rozhovory z Channel One Cupu 2020
PRO NOVINÁŘE: Nestihli jste živý vstup z mixzóny a rozhovory? Nevadí, můžete se na ně podívat na youtube kanále hokej.cz nebo si je stáhnout v plné kvalitě, konkrétní odkazy na rozhovory najdete níže.