Články o národních týmech

Národní tým zahájí přípravu na MS
Trenér Miloš Říha s asistenty Karlem Mlejnkem a Robertem Reichlem pozvali na první sraz reprezentace před mistrovstvím světa brankáře Marka Langhamera (Amur Chabarovsk), obránce Marka Hrbase (Amur Chabarovsk), Michala Jordána (Amur Chabarovsk), Lukáše Kloka (HC Slovan Bratislava), Jana Koláře (Amur Chabarovsk), Vojtěcha Mozíka (Viťaz Podolsk), Adama Poláška (Něftěchimik Nižněkamsk) a Ondřeje Vításka (Kunlun Red Star) a útočníky Michala Bulíře (Metallurg Magnitorgorsk), Robina Hanzla (HC Spartak Moskva), Tomáše Mertla (Kunlun Red Star), Andreje Nestrašila (Něftěchimik Nižněkamsk), Michala Řepíka (Viťaz Podolsk), Jiřího Sekáče (AK Bars Kazaň), Tomáše Fořta (PSG Berani Zlín) a Tomáše Zohornu (Amur Chabarovsk). Další hráči se budou ke srazu připravovat podle vývoje v jejich klubech a soutěžích.
Vstupenky na Carlson Hockey Games v prodeji od čtvrtka
Ani ne 10 dní před startem slovenského mistrovství světa čeká Českou republiku hokejový svátek. Ve čtvrtek 2. května odstartují v Brně Carlson Hockey Games 2019. Národní tým zde sehraje zápasy s Finy, Švédy a Rusy.
Vstupenky na zápasy s Německem a Rakouskem v prodeji od čtvrtka
Předprodej vstupenek na utkání Euro Hockey Challenge odstartoval ve čtvrtek 21. února v 10 hodin pro registrované členy komunity Hokejka.cz. Volný prodej následně poběží od pátku 22. února od 12 hodin. První duel tým trenéra Miloše Říhy odehraje ve středu 10. dubna 2019 proti Rakousku ve Znojmě.
Reprezentace u17 vyhrála Evropský olympijský festival mládeže v Sarajevu
Česká reprezentace U17 vybojovala na hokejovém turnaji Zimního evropského olympijského festivalu v Sarajevu zlaté medaile. Svěřenci trenéra Karla Berana porazili v základní skupině celky Ruska (2:1) a Švýcarska (3:0) a ve finále si poradili s Běloruskem (3:1), překvapivým přemožitelem Finska.
Česká sedmnáctka vybojovala zlato Evropském olympijském festivalu mládeže
Česká reprezentace do 17 let ovládla Evropský olympijský festival mládeže. Svěřenci trenéra Berana nejprve porazili v základní skupině Rusko i Švýcarsko, v bitvě o zlato pak přehráli Bělorusy a domů si odváží zlaté medaile.
Českou sedmnáctku čeká druhý únorový turnaj: Evropský olympijský festival mládeže
Národní tým do 17 let má před sebou druhou únorovou reprezentační akci. Svěřence trenéra Berana čeká Evropský olympijský festival mládeže v Sarajevu. Čeští mladíci se ve skupině střetnou s Ruskem a Švýcarskem, turnaj poté uzavřou duelem o umístění.
Česká devatenáctka veze z turnaje ve Finsku druhé místo
Povedený turnaj má za sebou česká reprezentace do 19 let. Svěřenci trenéra Bruka vezou z Finska druhé místo za suverénními Švédy. Nejproduktivnějších českým hráčem byl Zdeněk Sedlák s osmi kanadskými body.
Výhra nad Švédskem na lepší než 4. místo na turnaji ve Finsku nestačila
Česká šestnáctka skončila na turnaji ve Finsku na čtvrtém místě, přestože se jí podařilo porazit jinak suverénní Švédsko. Další dva duely ale svěřenci trenéra Hakena prohráli a zpět do České republiky se vrátili s posledním místem.
Národní tým po 25 letech ovládl tradiční turnaj EHT ve Švédsku
Už po druhém hracím dnu na Beijer Hockey Games bylo jasné, že prvenství si domů odveze česká hokejová reprezentace. Svěřencům trenéra Říhy k tomu stačily dvě výhry. Národní tým slaví triumf na tomto turnaji po dlouhých 25 letech a nic na tom nezměnila ani závěrečná prohra s Ruskem.
Česká sedmnáctka má za sebou nepovedený turnaj ve Švédsku
Česká reprezentace do 17 let odjíždí z turnaje pěti zemí ve Švédsku s nepořízenou. Svěřenci trenéra Berana si nedokázali poradit s ani jedním ze čtyř soupeřů a obsadili páté místo.