Články o para hokeji

Para hokej: Češi trénují s Američany. Unikátní spojení v světě sportu!
Málokdy se ve sportovním světě odehrává podobná spolupráce. Američtí parahokejoví velikáni druhým rokem v rámci světového turnaje IPH CUP předávají své znalosti a zkušenosti českým protihráčům. V rámci společných tréninků se z těchto dvou reprezentací a realizačních týmů stává jeden a vzájemně se motivují k lepšímu výkonu.
Parahokej: Češi pilují po létě fyzickou kondici. IPH CUP 2023 se blíží!
Necelé tři týdny zbývají do startu elitního světového parahokejového turnaje International Para Hockey Cup 2023 (IPH Cup), který bude hostit od 2. října Ostravar Aréna. Vstupenky jsou v předprodeji už nyní na smsticket.cz.
Světový parahokej v Česku! Prestižní turnaj se hraje v Olomouci
Moravský parahokejový tým SOHO Olomoučtí Kohouti opět pořádá úspěšný mezinárodní turnaj O pohár hejtmana Olomouckého kraje: OLOMOUC CUP 2023. Letošního ročníků se historicky poprvé zúčastní 8 týmů, což jej řadí k největším parahokejovým klubovým turnajům.
Radostné začátky! Parahokejoví nováčci sbírali zkušenosti
Šestnáct nováčků z toho čtyři ženy. Na ledě Ostravar Arény proběhl závěrečný Parahokejový rozvojový kemp této sezóny. A jako vždy to na ledě pořádně jiskřilo. Od prvního sklouznutí, po ty, kteří v rámci tohoto programu posouvají své znalosti a dovednosti na ledě. Parahokej na čtyři dny spojil děti, dospělé, ženy i muže s jedinou vášní. Chutí sportovat bez limitů.
Parahokej zakončí letní sezonu kempem pro nováčky v Ostravě
Ačkoliv hokejová sezóna už má za sebou všechny vrcholné akce, parahokej uzavře ročník 2022/23 až tento týden kempem pro začínající hráče a hráčky. Parahokejový rozvojový kemp bude vůbec poprvé hostit Ostravar Aréna, kde se sjede na 17 paranadšenců. Zakončí se tak letošní úspěšný ročník, kdy kempy postupně putovaly po celé republice a lákaly nové parahokejisty a parahokejistky.
Čeští para hokejisté vybojovali na MS v Kanadě historický bronz
Čeští para hokejisté na mistrovství světa 2023 v kanadském Moose Jaw přepsali historii. Svěřenci trenéra Jakuba Novotného v souboji o bronz porazili Čínu 3:2 a do České republiky vezou poprvé v historii medaili ze světového šampionátu. Celý český hokej posílá do Kanady velkou gratulaci.
Česká parahokejová reprezentace odletěla na MS do Kanady
Na ledě zimního stadionu ve Velkých Popovicích se sešla kompletní sestava české parahokejové reprezentace na posledním tréninku před odletem na mistrovství světa v parahokeji 2023 v kanadském Moose Jaw. Na ledě chyběl jen zraněný nováček v týmu David Vrubel, který na turnaji ale již bude v pořádku.
Třinec bude hostit Parahokejový rozvojový kemp
Mladé, nadějné parahokejisty a parahokejistky čeká v rámci další zastávky po extraligových městech kemp na ledě mistrovského Třince od 9. do 12. března. Elitní tuzemský klub nabízí nováčkům v parahokejové sledgi skvělé zázemí.
Tygři dohlíželi na začínající parahokejisty a parahokejistky
Další extraligovou zastávkou Parahokejového rozvojového kempu byl Liberec. A že zájemci o tento sport tentokrát pořádně zaplnili ledovou plochu. Druhého kempu v rámci republikové tour se zúčastnilo hned 18 nováčků, z toho tři nadějné parahokejistky. Vše na ledě Bílých Tygrů z Liberce, kde začínající hráči našli skvělé zázemí, a dokonce se zapojili i do extraligového zápasu.
Čeští para hokejisté vyhráli turnaj v italském Turíně
Čeští para hokejisté po suverénním tažení základní částí mezinárodního turnaje v italském Turíně narazili ve finále na odhodlaný tým Norska. A byl to napínavý souboj do poslední chvíle, který ale Češi nakonec zvládli a z Itálie si vezou zlaté medaile.