Jsem rodič a zvažuji dát dítě na hokej. Co mám dělat?

Lední hokej je atraktivní a rychlý kolektivní sport, který přináší dětem spoustu zábavy, pomáhá jejich sportovnímu i osobnostnímu rozvoji a může se pro ně stát celoživotní vášní. Český hokej věnuje hokejovým začátkům velkou pozornost a nabízí rodičům a dětem mnoho příležitostí, jak poznat kouzlo ledního hokeje a vytvořit si k němu silné pouto. Zároveň se Český hokej snaží poskytnout rodičům začínajících dětí maximum potřebných informací.

1. Najděte si klub ve vašem okolí zde a navštivte některou z náborových akcí klubu nebo přijďte přímo na kurz bruslení či trénink základny. Nábory probíhají ve většině klubů po celou sezonu. Všechny potřebné informace vč. kontaktů naleznete v klubovém profilu.

2. Přijďte si hokej vyzkoušet na celorepublikovou akci Týden hokeje. Děti zde získají prvotní hokejový zážitek a rodiče se dozvědí co obnáší dát své dítě na hokej. Potřebné informace a termíny akcí Týden hokeje v jednotlivých klubech naleznete zde.

3. Český hokej se snaží významně podpořit rodiče a děti v začátcích hraní hokeje. Existují dva hlavní druhy takovéto podpory:

a) Zapůjčení výstroje, kterou kluby obdržely v rámci akce Výstroj pro nejmenší. Více informací zde.

b) Příspěvek na nákup prvního vybavení. Více informací naleznete zde.

4. Pro usnadnění vstupu do ledního hokeje a pro lepší orientaci v něm realizuje Český hokej pro rodiče dětí řadu vzdělávacích aktivit. Nejzajímavější jsou tyto:

  • Informace o hokejovém vybavení: zde.
  • Rady a vzdělávací série na vybraná témata: zde
  • Rozhovory se současnými a bývalými reprezentanty o jejich začátcích včetně zajímavých doporučení na co se v začátcích změřit: zde

5. Pro rodiče začínajících dětí provozuje Český hokej v rámci projektu Pojď hrát hokej několik informačních kanálů, které se vyplatí sledovat:

Hokejovým začátkům se dlouhodobě věnuje rozvojový projekt Pojď hrát hokej. V případě jakýchkoliv dotazů týkajících se projektu Pojď hrát hokej kontaktujte projektového manažera Českého hokeje Pavla Landu (mobil: +420 604 372 314, email: landa@czehockey.cz).