Plzeňský kraj - Krajská soutěž mužů (2014/2015)

Jméno Email Tel./Fax
Václav Ruprecht
(sekretář)
ks-plzensky@cslh.cz +420 732 801 693Soutěže řídí KVV ČSLH Plzeňského kraje
 • Soutěž je rozdělena do 4 skupin označených písmeny A, B, C a D.
 • Herní místa soutěže jsou: Kooperativa Plzeň, ČEZ Arena Plzeň, ZS Třemošná, ZS Rokycany, ZS Domažlice, ZS Klatovy, ZS Tachov a ZS Stříbro. ZS Stříbro je funkční pouze v omezeném období
 • Na stadionech není čekací doba.
 • Herní systém: dvoukolový, dvoubodový, po základní části play-off
 • Prvních 8 týmů dle tabulky hraje play-off. Play-off se hraje na dva zápasy. Pro určení postupujícího se postupuje následovně: 1) počet bodů podle výsledků utkání 2) skóre 3) počet gólů vstřelených na venkovním hřišti 4) pokud výše uvedená kritéria nedovolí rozhodnout o postupujícím, provedou se bezprostředně po odehrání utkání trestná střílení podle SDŘ
 • Vedoucí domácího týmu je povinen po odehrání utkání play-off odeslat výsledek utkání mailem nebo SMS na STK
 • Ze skupin A, B a C sestupuje poslední tým
 • Ze skupin B, C a D postupuje vítěz play-off.
 • Hrací doba utkání je 3x15 minut čistého času, úměrně tomu je zkrácena doba trestů: MT a ML na 1min a 30 s, VT na 3 min, OT na 7 minut.
 • Mezi třetinami není úprava ledové plochy.
 • Domácí družstvo je povinno zajistit zdravotnickou a pořadatelskou službu dle Soutěžního řádu.
 • Každý tým je oprávněn 3x v průběhu sezóny (včetně play-off a play-out) nastoupit v počtu hráčů nižším než stanovují pravidla ledního hokeje a to v počtu 8+1. Vedoucí týmu je povinen si vést tato utkání v evidenci.
 • Každý tým je oprávněn jedenkrát v průběhu sezony (včetně play-off a play out) zrušit herní termín bez udání důvodu a to nejpozději 4 dny před plánovaným termínem utkání. Všechny další žádosti o zrušení utkání musí být podány podle Soutěžního a disciplinárního řádu a Rozpisu soutěží – tedy 10 dnů před plánovaným termínem utkání.
 • Všechna zrušená a odložená utkání musí být odehrána do 30-ti dnů od plánovaného termínu utkání. Tato doba se úměrně zkracuje na konci základní hrací části. Všechna odložená utkání, která nebudou odehrána do 30-ti dnů, respektive konce základní hrací části, budou zkontumována v neprospěch družstva, které zápas odložilo.
 • Při odkládání utkání je domácí tým povinen vyrovnat případné závazky se ZS.
 • Pro kontrolu bude veřejně přístupná delegace rozhodčích.
 • Pokud má klub více družstev v soutěžích, je povinen předložit soupisky podle SDŘ články 220-225. Soupisky musí obsahovat minimálně 10+1 hráče a musí být odevzdána nejpozději 7 dní před zahájením soutěže.

Související články:

Hokejistou sezony je Matěj Stránský, Oceláři s šesti cenami
Také v letošní sezoně Tipsport extraligy došlo na tradiční předávání týmových a individuálních cen. V rámci 26. ročníku ankety byl v hotelu Hilton Prague vyhlášen Hokejista sezony 2020/2021. Nejprestižnější cenu, o níž rozhodují hlasy samotných hráčů, obdržel Matěj Stránský.
Kluby se vyjádřily k úpravám herního, přestupního a disciplinárního řádu ELH
Vedení Českého hokeje a Tipsport extraligy uspořádaly anketu, v níž zjišťovaly stanovisko účastníků nejvyšší soutěže ke změnám v herním, přestupním a disciplinárním řádu ELH.
Kladno se vrací do Tipsport extraligy, titul v nejvyšší soutěži slaví Třinec
Sezona 2020/21 z pohledu dvou nejvyšších soutěží v ČR je minulostí. Chance ligu po vyrovnaném finále s Jihlavou vyhrál klub Rytíři Kladno a vrací se zpět do Tipsport extraligy. Nejvyšší soutěž ovládl HC Oceláři Třinec, který ve finále Tipsport extraligy porazil Liberec 4:1 na zápasy.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Jaroslav Vlach (Bílí Tygři Liberec)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětu klubu HC Oceláři Třinec zabýval ve zkráceném řízení jednáním hráče Jaroslava Vlacha v utkání Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec, které se hrálo 22. 4. 2021.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Petr Jelínek (Bílí Tygři Liberec)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Petra Jelínka na protihráče Matěje Stránského, za který mu byl v utkání HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec (19. 4. 2021) uložen větší trest na 5 minut a osobní trest do konce utkání za Zásah do hlavy nebo krku.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Adam Musil (Bílí Tygři Liberec)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Adama Musila na protihráče Tomáše Marcinka, za který mu byl v utkání HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec (18. 4. 2021) uložen větší trest na 5 minut a osobní trest do konce utkání za Hrubost.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 16. 4. 2021
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (9.4.2021 – 16.4.2021). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Vyjádření komise rozhodčích k situacím z utkání Třinec –Mladá Boleslav
Komise rozhodčích ČSLH se zabývala situacemi z utkání HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav, které se hrálo 15. 4. 2021.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Němeček (HC Sparta Praha), Birner (Bílí Tygři Liberec)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětu klubu Bílí Tygři Liberec zabýval ve zkráceném řízení zákrokem hráče Davida Němečka na protihráče Dávida Grígera v utkání Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha, které se hrálo 13. 4. 2021.
Rozhodnutí ředitele TELH – Bílí Tygři Liberec
Ředitel Tipsport extraligy Josef Řezníček se zabýval výroky trenéra klubu Bílí Tygři Liberec Patrika Augusty na tiskové konferenci bezprostředně po skončení utkání HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec, které se hrálo 11. dubna 2021.