Pardubický kraj - Krajská liga mužů (2013/2014)

Jméno Email Tel./Fax
Ing. Jaromír Jindřich
(sekretář)
jindrich@hcpce.cz +420 603 221 881
Soutěže řídí KVV ČSLH Pardubického kraje
Ze soutěže se postupuje do: 2.liga
Ze soutěže se sestupuje do: Pardubický kraj - Krajská soutěž mužů
Více informací o soutěži: zobrazit
 • 13 družstev

 • 1. část
  dvoukolově každý s každým, tj. 24 utkání, o pořadí pro 2. část.

 • 2. část
  Skupina „A“ play off o „Přeborníka kraje“
  • QF: 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 na tři vítězná utkání o postup do semifinále, začíná se na hřišti lépe umístěného týmu po 1. části soutěže. Vítězové postupují do SF, poražení hrají play off o konečné pořadí 5-8, 6-7 a následně vítězové hrají o konené 5. a poražení o konečné 7. místo vše na dva zápasy. Začíná se na hřišti hůře umístěného po 1. části.
  • SF: vítězové QF na tři vítězná utkání, začíná se na hřišti lépe umístěného týmu po 1. části.
  • F: vítězové SF na tři vítězná utkání, začíná se na hřišti lépe umístěného týmu po 1. části.
  • o 3. m.: poražení v SF na dvě utkání, začíná se na hřišti hůře umístěného týmu po 1.části.
  • Celkově 3., 5. a 7. místo obsadí družstvo, které získá z obou utkání vyšší počet bodů, při rovnosti bodů následují samostatné nájezdy v sérii po třech na každé straně a následně po jednom do rozhodnutí (s výměnou pořadí).

  Skupina „B“ play off o „Pohár Vladimíra Martince.“
  • Týmy, které skončí na 9. až 13. místě po 1. části hrají dvoukolově, tj. 8 utkání, o pořadí pro play off. Započítávají se vzájemné výsledky z 1. části. Tým, který skončí na posledním místě soutěž končí.
  • SF: 1-4, 2-3 na dvě vítězná utkání, začíná se na hřišti lépe umístěného týmu po 2. části.
  • F: vítězové SF na dvě vítězná utkání, začíná se na hřišti lépe umístěného týmu po 2. části.
  • o 3. m.: poražení v SF na dvě utkání, začíná se na hřišti hůře umístěného týmu po 2.části.
  • Celkově 3. místo v play offi o „Pohár Vladimíra Martince“ obsadí družstvo, které získá z obou utkání vyšší počet bodů, při rovnosti bodů následují samostatné nájezdy v sérii po třech na každé straně a následně po jednom do rozhodnutí (s výměnou pořadí).

 • Postup
  Všichni účastníci KLM se v případě zisku titulu „Přeborník kraje“ v sezóně 2013/14 vzdali práva na účast v kvalifikaci o II. ligu ČR.

 • Sestup
  Družstva, která se umístí na celkovém 1. až 8. místě mají zajištěnou účast v KLM v sezóně 2014/15, ostatní budou hrát KSM, bude-li taková soutěž zřízena.
 • pořádající klub je povinen zajistit při utkání odborný zdravotní dohled, funkční nosítka na dostupném místě a vybavenou lékárničku
 • hostování mezi soutěžemi (střídavý start) se povoluje hráčům do 22 let neomezeně, minimálně však na dobu 30 dnů. Hráčům starším 22 let se střídavý start nepovoluje. Do nejvyšší krajské soutěže mužů se povoluje střídavý start ze soutěží: I. liga, II. liga, Liga juniorů. V s. 2013/14 mohou v jednom utkání nastoupit max. 3 takoví hráči
 • pořádající klub je povinen vyhotovit kopii Zápisu o utkání pro soupeře, popř. delegáta utkání a naskenovanou kopii zaslat ke zpracování statistik na určenou adresu
 • pořádající klub předá před utkáním 10 vstupenek pro hostující družstvo (na požádání)
 • pořádající klub je povinen při utkání zajistit zřetelně označené pořadatele v počtu 1+5
 • pořádající klub je povinen mít při každém utkání zpravodaje pro on-line přenos
 • domácí nastupují v utkáních ve světlých dresech, hosté v tmavých
 • hráči nemusí mít stejnou barvu přileb a čísla na rukávech, hráči musí mít stejnou barvu stulpen a kalhot, s výjimkou brankáře, doporučeny jsou jmenovky na dresech hráčů
 • pouze v utkáních play off hraných do rozhodnutí se odměna hlavního a čárových rozhodčích zvyšuje v semifinále o 30% a ve finále o 50%

Související dokumenty:


Související články:

Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 7. 11. 2019
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (1.11.2019 – 7.11.2019). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Brno, Kladno, Vítkovice, Litvínov
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě skutečností, uvedených v zápisech o utkání, zabýval chováním diváků při zápasech Rytíři Kladno – Kometa Brno (22. 10. 2019), HC Vítkovice Ridera – Mountfield HK (25. 10. 2019) a HC Verva Litvínov – HC Škoda Plzeň (29. 10. 2019).
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 31. 10. 2019
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (25.10.2019 – 31.10.2019). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Petr Strapáč (Olomouc), Martin Réway (Kladno)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětu klubu HC Vítkovice Ridera zabýval ve zkráceném řízení zákrokem hráče Petra Strapáče na protihráče Tomáše Černého v utkání HC Olomouc – HC Vítkovice Ridera (27. 10. 2019).
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 24. 10. 2019
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (18.10.2019 – 24.10.2019). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 17. 10. 2019
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (11.10.2019 – 17.10.2019). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Žejdl (Mladá Boleslav), Jarůšek (Litvínov)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Lukáše Žejdla na protihráče Ondřeje Romana, za který mu byl v zápase BK Mladá Boleslav – HC Vítkovice Ridera (13. 10. 2019) uložen větší trest a osobní trest do konce utkání za Zásah do hlavy nebo krku.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Bedřich Köhler (PSG Berani Zlín)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Bedřicha Köhlera na protihráče Milana Douderu, za který mu byl v zápase PSG Berani Zlín – HC Oceláři Třinec (11. 10. 2019) uložen větší trest a osobní trest do konce utkání za Zásah do hlavy nebo krku.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 10. 10. 2019
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (4.10.2019 – 10.10.2019). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 3. 10. 2019
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (27.9.2019 – 3.10.2019). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.