Pardubický kraj - Krajská liga mužů (2013/2014)

Jméno Email Tel./Fax
Ing. Jaromír Jindřich
(sekretář)
jindrich@hcpce.cz +420 603 221 881
Soutěže řídí KVV ČSLH Pardubického kraje
Ze soutěže se postupuje do: 2.liga
Ze soutěže se sestupuje do: Pardubický kraj - Krajská soutěž mužů
Více informací o soutěži: zobrazit
 • 13 družstev

 • 1. část
  dvoukolově každý s každým, tj. 24 utkání, o pořadí pro 2. část.

 • 2. část
  Skupina „A“ play off o „Přeborníka kraje“
  • QF: 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 na tři vítězná utkání o postup do semifinále, začíná se na hřišti lépe umístěného týmu po 1. části soutěže. Vítězové postupují do SF, poražení hrají play off o konečné pořadí 5-8, 6-7 a následně vítězové hrají o konené 5. a poražení o konečné 7. místo vše na dva zápasy. Začíná se na hřišti hůře umístěného po 1. části.
  • SF: vítězové QF na tři vítězná utkání, začíná se na hřišti lépe umístěného týmu po 1. části.
  • F: vítězové SF na tři vítězná utkání, začíná se na hřišti lépe umístěného týmu po 1. části.
  • o 3. m.: poražení v SF na dvě utkání, začíná se na hřišti hůře umístěného týmu po 1.části.
  • Celkově 3., 5. a 7. místo obsadí družstvo, které získá z obou utkání vyšší počet bodů, při rovnosti bodů následují samostatné nájezdy v sérii po třech na každé straně a následně po jednom do rozhodnutí (s výměnou pořadí).

  Skupina „B“ play off o „Pohár Vladimíra Martince.“
  • Týmy, které skončí na 9. až 13. místě po 1. části hrají dvoukolově, tj. 8 utkání, o pořadí pro play off. Započítávají se vzájemné výsledky z 1. části. Tým, který skončí na posledním místě soutěž končí.
  • SF: 1-4, 2-3 na dvě vítězná utkání, začíná se na hřišti lépe umístěného týmu po 2. části.
  • F: vítězové SF na dvě vítězná utkání, začíná se na hřišti lépe umístěného týmu po 2. části.
  • o 3. m.: poražení v SF na dvě utkání, začíná se na hřišti hůře umístěného týmu po 2.části.
  • Celkově 3. místo v play offi o „Pohár Vladimíra Martince“ obsadí družstvo, které získá z obou utkání vyšší počet bodů, při rovnosti bodů následují samostatné nájezdy v sérii po třech na každé straně a následně po jednom do rozhodnutí (s výměnou pořadí).

 • Postup
  Všichni účastníci KLM se v případě zisku titulu „Přeborník kraje“ v sezóně 2013/14 vzdali práva na účast v kvalifikaci o II. ligu ČR.

 • Sestup
  Družstva, která se umístí na celkovém 1. až 8. místě mají zajištěnou účast v KLM v sezóně 2014/15, ostatní budou hrát KSM, bude-li taková soutěž zřízena.
 • pořádající klub je povinen zajistit při utkání odborný zdravotní dohled, funkční nosítka na dostupném místě a vybavenou lékárničku
 • hostování mezi soutěžemi (střídavý start) se povoluje hráčům do 22 let neomezeně, minimálně však na dobu 30 dnů. Hráčům starším 22 let se střídavý start nepovoluje. Do nejvyšší krajské soutěže mužů se povoluje střídavý start ze soutěží: I. liga, II. liga, Liga juniorů. V s. 2013/14 mohou v jednom utkání nastoupit max. 3 takoví hráči
 • pořádající klub je povinen vyhotovit kopii Zápisu o utkání pro soupeře, popř. delegáta utkání a naskenovanou kopii zaslat ke zpracování statistik na určenou adresu
 • pořádající klub předá před utkáním 10 vstupenek pro hostující družstvo (na požádání)
 • pořádající klub je povinen při utkání zajistit zřetelně označené pořadatele v počtu 1+5
 • pořádající klub je povinen mít při každém utkání zpravodaje pro on-line přenos
 • domácí nastupují v utkáních ve světlých dresech, hosté v tmavých
 • hráči nemusí mít stejnou barvu přileb a čísla na rukávech, hráči musí mít stejnou barvu stulpen a kalhot, s výjimkou brankáře, doporučeny jsou jmenovky na dresech hráčů
 • pouze v utkáních play off hraných do rozhodnutí se odměna hlavního a čárových rozhodčích zvyšuje v semifinále o 30% a ve finále o 50%

Související dokumenty:


Související články:

Kluby se vyjádřily k úpravám herního, přestupního a disciplinárního řádu ELH
Vedení Českého hokeje a Tipsport extraligy uspořádaly anketu, v níž zjišťovaly stanovisko účastníků nejvyšší soutěže ke změnám v herním, přestupním a disciplinárním řádu ELH.
Kladno se vrací do Tipsport extraligy, titul v nejvyšší soutěži slaví Třinec
Sezona 2020/21 z pohledu dvou nejvyšších soutěží v ČR je minulostí. Chance ligu po vyrovnaném finále s Jihlavou vyhrál klub Rytíři Kladno a vrací se zpět do Tipsport extraligy. Nejvyšší soutěž ovládl HC Oceláři Třinec, který ve finále Tipsport extraligy porazil Liberec 4:1 na zápasy.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Jaroslav Vlach (Bílí Tygři Liberec)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětu klubu HC Oceláři Třinec zabýval ve zkráceném řízení jednáním hráče Jaroslava Vlacha v utkání Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec, které se hrálo 22. 4. 2021.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Petr Jelínek (Bílí Tygři Liberec)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Petra Jelínka na protihráče Matěje Stránského, za který mu byl v utkání HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec (19. 4. 2021) uložen větší trest na 5 minut a osobní trest do konce utkání za Zásah do hlavy nebo krku.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Adam Musil (Bílí Tygři Liberec)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Adama Musila na protihráče Tomáše Marcinka, za který mu byl v utkání HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec (18. 4. 2021) uložen větší trest na 5 minut a osobní trest do konce utkání za Hrubost.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 16. 4. 2021
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (9.4.2021 – 16.4.2021). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Vyjádření komise rozhodčích k situacím z utkání Třinec –Mladá Boleslav
Komise rozhodčích ČSLH se zabývala situacemi z utkání HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav, které se hrálo 15. 4. 2021.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Němeček (HC Sparta Praha), Birner (Bílí Tygři Liberec)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětu klubu Bílí Tygři Liberec zabýval ve zkráceném řízení zákrokem hráče Davida Němečka na protihráče Dávida Grígera v utkání Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha, které se hrálo 13. 4. 2021.
Rozhodnutí ředitele TELH – Bílí Tygři Liberec
Ředitel Tipsport extraligy Josef Řezníček se zabýval výroky trenéra klubu Bílí Tygři Liberec Patrika Augusty na tiskové konferenci bezprostředně po skončení utkání HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec, které se hrálo 11. dubna 2021.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Bílí Tygři Liberec a Petr Kváča (Liberec), Barinka (Brno)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval porušením podmínek stanovených pro konání významných sportovních akcí nebo soutěží, kterého se klub Bílí Tygři Liberec dopustil tím, že utkání Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha (7. 4. 2021) přihlížely ve VIP sektoru osoby bez prostředků k ochraně dýchacích cest.