Pardubický kraj - Krajská liga mužů (2013/2014)

Jméno Email Tel./Fax
Ing. Jaromír Jindřich
(sekretář)
jindrich@hcpce.cz +420 603 221 881
Soutěže řídí KVV ČSLH Pardubického kraje
Ze soutěže se postupuje do: 2.liga
Ze soutěže se sestupuje do: Pardubický kraj - Krajská soutěž mužů
Více informací o soutěži: zobrazit
 • 13 družstev

 • 1. část
  dvoukolově každý s každým, tj. 24 utkání, o pořadí pro 2. část.

 • 2. část
  Skupina „A“ play off o „Přeborníka kraje“
  • QF: 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 na tři vítězná utkání o postup do semifinále, začíná se na hřišti lépe umístěného týmu po 1. části soutěže. Vítězové postupují do SF, poražení hrají play off o konečné pořadí 5-8, 6-7 a následně vítězové hrají o konené 5. a poražení o konečné 7. místo vše na dva zápasy. Začíná se na hřišti hůře umístěného po 1. části.
  • SF: vítězové QF na tři vítězná utkání, začíná se na hřišti lépe umístěného týmu po 1. části.
  • F: vítězové SF na tři vítězná utkání, začíná se na hřišti lépe umístěného týmu po 1. části.
  • o 3. m.: poražení v SF na dvě utkání, začíná se na hřišti hůře umístěného týmu po 1.části.
  • Celkově 3., 5. a 7. místo obsadí družstvo, které získá z obou utkání vyšší počet bodů, při rovnosti bodů následují samostatné nájezdy v sérii po třech na každé straně a následně po jednom do rozhodnutí (s výměnou pořadí).

  Skupina „B“ play off o „Pohár Vladimíra Martince.“
  • Týmy, které skončí na 9. až 13. místě po 1. části hrají dvoukolově, tj. 8 utkání, o pořadí pro play off. Započítávají se vzájemné výsledky z 1. části. Tým, který skončí na posledním místě soutěž končí.
  • SF: 1-4, 2-3 na dvě vítězná utkání, začíná se na hřišti lépe umístěného týmu po 2. části.
  • F: vítězové SF na dvě vítězná utkání, začíná se na hřišti lépe umístěného týmu po 2. části.
  • o 3. m.: poražení v SF na dvě utkání, začíná se na hřišti hůře umístěného týmu po 2.části.
  • Celkově 3. místo v play offi o „Pohár Vladimíra Martince“ obsadí družstvo, které získá z obou utkání vyšší počet bodů, při rovnosti bodů následují samostatné nájezdy v sérii po třech na každé straně a následně po jednom do rozhodnutí (s výměnou pořadí).

 • Postup
  Všichni účastníci KLM se v případě zisku titulu „Přeborník kraje“ v sezóně 2013/14 vzdali práva na účast v kvalifikaci o II. ligu ČR.

 • Sestup
  Družstva, která se umístí na celkovém 1. až 8. místě mají zajištěnou účast v KLM v sezóně 2014/15, ostatní budou hrát KSM, bude-li taková soutěž zřízena.
 • pořádající klub je povinen zajistit při utkání odborný zdravotní dohled, funkční nosítka na dostupném místě a vybavenou lékárničku
 • hostování mezi soutěžemi (střídavý start) se povoluje hráčům do 22 let neomezeně, minimálně však na dobu 30 dnů. Hráčům starším 22 let se střídavý start nepovoluje. Do nejvyšší krajské soutěže mužů se povoluje střídavý start ze soutěží: I. liga, II. liga, Liga juniorů. V s. 2013/14 mohou v jednom utkání nastoupit max. 3 takoví hráči
 • pořádající klub je povinen vyhotovit kopii Zápisu o utkání pro soupeře, popř. delegáta utkání a naskenovanou kopii zaslat ke zpracování statistik na určenou adresu
 • pořádající klub předá před utkáním 10 vstupenek pro hostující družstvo (na požádání)
 • pořádající klub je povinen při utkání zajistit zřetelně označené pořadatele v počtu 1+5
 • pořádající klub je povinen mít při každém utkání zpravodaje pro on-line přenos
 • domácí nastupují v utkáních ve světlých dresech, hosté v tmavých
 • hráči nemusí mít stejnou barvu přileb a čísla na rukávech, hráči musí mít stejnou barvu stulpen a kalhot, s výjimkou brankáře, doporučeny jsou jmenovky na dresech hráčů
 • pouze v utkáních play off hraných do rozhodnutí se odměna hlavního a čárových rozhodčích zvyšuje v semifinále o 30% a ve finále o 50%

Související dokumenty:


Související články:

Kluby Chance ligy se domluvily na návrhu podoby soutěže pro sezónu 2020/21
V úterý 26. se v Praze uskutečnil aktiv klubů Chance ligy. Zástupci 19 klubů schválili návrh podoby soutěže pro sezónu 2020/21, který bude předložen výkonnému výboru Českého hokeje.
Tisková zpráva z mimořádné valné hromady APK LH dne 25. května
V pondělí 25. května se v Praze konala mimořádná valná hromada Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH). Kluby Tipsport extraligy zvolily nové představenstvo APK LH, a to na období od 8. 6. 2020 do 7. 6. 2024.
Přihlášku do soutěží zaslalo 14 klubů Tipsport extraligy, 19 klubů Chance ligy a 24 klubů II. ligy
Přihlášku do Tipsport extraligy pro sezónu 2020/21 zaslalo 14 klubů – Bílí Tygři Liberec, BK Mladá Boleslav, ČEZ Motor České Budějovice, HC Dynamo Pardubice, HC Energie Karlovy Vary, HC Kometa Brno, HC Oceláři Třinec, HC Olomouc, HC Sparta Praha, HC Škoda Plzeň, HC Verva Litvínov, HC Vítkovice Ridera, Mountfield HK a PSG Berani Zlín.
Poslední šance! Získejte nevydražené dresy z charitativních aukcí
Úspěšné dobročinné aukce Legenda legendám a Legenda pomáhá už skončily. Máte ale jedinečnou příležitost opatřit si kousky, které dosud nebyly vydraženy. Níže naleznete jejich kompletní seznam.
Tipsport extraligu čeká před sezonou Generali Česká Cup
Fanoušci i týmy naší nejvyšší hokejové soutěže se mají nač těšit. Před základní částí se odehraje nový pohár, který ponese název Generali Česká Cup. Pohár bude hrát celkem šestnáct týmů – ke 14 účastníkům Tipsport extraligy se přidají dva kluby Chance ligy.
Rozhodnutí smírčí komise ČSLH – Šidlík, Žejdl, Mountfield HK
Smírčí komise ČSLH se na svých jednáních ve dnech 14., 16. a 20. dubna 2020 zabývala návrhy hráčů Petra Šidlíka a Lukáše Žejdla na vyslovení neplatnosti výpovědí jejich hráčských smluv, učiněných dne 16. března 2020 klubem Mountfield HK.
Návrh herního modelu extraligy pro nejbližší čtyři sezóny
Vedení Českého hokeje a Tipsport extraligy zaslalo klubům návrh nového modelu soutěže pro nejbližší čtyři sezóny. Reaguje tak na ekonomické podmínky, které vznikly v důsledku pandemie koronaviru a promítly se ve výrazném propadu klubových příjmů.
Hokejistou sezony se stal potřetí za sebou Milan Gulaš
Také v letošní, předčasně ukončené, sezoně Tipsport extraligy došlo na tradiční předávání týmových a individuálních cen. V rámci 25. ročníku ankety byl v Síni slávy českého hokeje vyhlášen Hokejista sezony 2019/2020. Nejprestižnější cenu, o níž rozhodují hlasy samotných hráčů, obdržel už potřetí v řadě plzeňský Milan Gulaš. Čtyřiatřicetiletý útočník byl oceněn celkem ve čtyřech kategoriích.
VV rozhodl o postupujících do I. ligy, II. ligy a nejvyšší juniorské soutěže
Vzhledem k předčasnému ukončení sezóny v důsledku pandemie koronaviru a souvisejících opatření státu schválil výkonný výbor ČSLH hlasováním per rollam přiznání práva účasti v I. lize ČR, II. lize ČR a v nejvyšší soutěži juniorů pro sezónu 2020/21.
Příští ročník Tipsport extraligy začne v pátek 18. září 2020
Vedení soutěže zveřejnilo rozlosování základní části Tipsport extraligy pro sezónu 2020/21. Rozpis počítá s tím, že nejvyšší soutěž začne v pátek 18. září 2020. První čtvrtina extraligy skončí v pátek 30. října 2020, druhá v pátek 11. prosince 2020, třetí v neděli 24. ledna 2021 a závěrečná v neděli 7. března 2021, kdy bude nejpozději znám i vítěz základní části a držitel Poháru prezidenta Českého hokeje.