Pardubický kraj - Krajská liga mužů (2010/2011)

Jméno Email Tel./Fax
Jaromír Jindřich
(sekretář)
jindrich@hcpce.cz +420 603 221 881
Soutěže řídí KVV ČSLH Pardubického kraje
Ze soutěže se postupuje do: 2.liga
Ze soutěže se sestupuje do: Pardubický kraj - Krajská soutěž mužů

Počet účastníků: 6

Systém soutěže

1. část
čtyřkolově, tj. 20 utkání

2. část
sudý - lichý podle pořadí po 1.části soutěže dvoukolově, tj. 6 utkání

3. část – semifinále
1 - 4, 2 - 3 - na tři vítězná utkání

3. část – finále
vítězové SF na tři vítězná utkání

3. část – o 5. místo
týmy na 5. a 6. místě po 2.části na dvě vítězná utkání

3. část – o 3. místo
vyřazení v SF na dvě utkání (venku-doma). Série začíná na hřišti hůře umístěného družstva po 2.části soutěže.
Celkově 3.místo obsadí družstvo, které získá z obou utkání vyšší počet bodů, při rovnosti bodů se bude druhé utkání prodlužovat o 5 minut čistého času s pravidlem náhlé smrti, popř. budou následovat samostatné nájezdy v sérii po třech na každé straně a následně po jednom do rozhodnutí (s výměnou pořadí).

Postup: Družstvo, které bude po 2. části soutěže na 1.místě, má právo účasti v kvalifikaci o postup do 2. ligy ČR. Družstvo PU kraje, které se nejlépe umístí v play off, se stává přeborníkem kraje.

Kvalifikace: Účastník kvalifikace se nezúčastní 3.části soutěže nebo může dohodnout se soupeřem a STK náhradní termíny (+/- 1den) a 3.části se zúčastní, aniž by ale tato byla narušena.

Sestup: Družstvo, které se umístí na 6.místě, sestupuje do KSM, bude-li v následující sezóně taková soutěž zřízena.

a) pořádající klub je povinen zajistit při utkání odborný zdravotní dohled, funkční nosítka na dostupném místě a vybavenou lékárničku

b) pořádající klub je povinen vyhotovit kopii Zápisu o utkání pro soupeře

c) pořádající klub předá před utkáním 10 vstupenek pro hostující družstvo (na požádání)

d) pořádající klub je povinen při utkání zajistit zřetelně označené pořadatele v počtu 1+6

e) pořádající klub je povinen mít při každém utkání zpravodaje pro on-line přenos

f) domácí nastupují v utkáních ve světlých dresech, hosté v tmavých

g) hráči nemusí mít stejnou barvu přileb a čísla na rukávech, hráči musí mít stejnou barvu stulpen a kalhot, s výjimkou brankáře, doporučeny jsou jmenovky na dresech hráčů

h) pouze v utkáních play off hraných do rozhodnutí se odměna hlavního a čárových rozhodčích zvyšuje v semifinále o 30%, ve finále o 50%


Související články:

Kluby se vyjádřily k úpravám herního, přestupního a disciplinárního řádu ELH
Vedení Českého hokeje a Tipsport extraligy uspořádaly anketu, v níž zjišťovaly stanovisko účastníků nejvyšší soutěže ke změnám v herním, přestupním a disciplinárním řádu ELH.
Kladno se vrací do Tipsport extraligy, titul v nejvyšší soutěži slaví Třinec
Sezona 2020/21 z pohledu dvou nejvyšších soutěží v ČR je minulostí. Chance ligu po vyrovnaném finále s Jihlavou vyhrál klub Rytíři Kladno a vrací se zpět do Tipsport extraligy. Nejvyšší soutěž ovládl HC Oceláři Třinec, který ve finále Tipsport extraligy porazil Liberec 4:1 na zápasy.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Jaroslav Vlach (Bílí Tygři Liberec)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětu klubu HC Oceláři Třinec zabýval ve zkráceném řízení jednáním hráče Jaroslava Vlacha v utkání Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec, které se hrálo 22. 4. 2021.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Petr Jelínek (Bílí Tygři Liberec)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Petra Jelínka na protihráče Matěje Stránského, za který mu byl v utkání HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec (19. 4. 2021) uložen větší trest na 5 minut a osobní trest do konce utkání za Zásah do hlavy nebo krku.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Adam Musil (Bílí Tygři Liberec)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Adama Musila na protihráče Tomáše Marcinka, za který mu byl v utkání HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec (18. 4. 2021) uložen větší trest na 5 minut a osobní trest do konce utkání za Hrubost.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 16. 4. 2021
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (9.4.2021 – 16.4.2021). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Vyjádření komise rozhodčích k situacím z utkání Třinec –Mladá Boleslav
Komise rozhodčích ČSLH se zabývala situacemi z utkání HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav, které se hrálo 15. 4. 2021.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Němeček (HC Sparta Praha), Birner (Bílí Tygři Liberec)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětu klubu Bílí Tygři Liberec zabýval ve zkráceném řízení zákrokem hráče Davida Němečka na protihráče Dávida Grígera v utkání Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha, které se hrálo 13. 4. 2021.
Rozhodnutí ředitele TELH – Bílí Tygři Liberec
Ředitel Tipsport extraligy Josef Řezníček se zabýval výroky trenéra klubu Bílí Tygři Liberec Patrika Augusty na tiskové konferenci bezprostředně po skončení utkání HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec, které se hrálo 11. dubna 2021.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Bílí Tygři Liberec a Petr Kváča (Liberec), Barinka (Brno)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval porušením podmínek stanovených pro konání významných sportovních akcí nebo soutěží, kterého se klub Bílí Tygři Liberec dopustil tím, že utkání Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha (7. 4. 2021) přihlížely ve VIP sektoru osoby bez prostředků k ochraně dýchacích cest.