Soutěže žen (2022/2023)

Jméno Email Tel./Fax
Tereza Sadilová
(řídící soutěže)
sadilova@czehockey.cz +420 725 100 032
Soutěže řídí Český hokej
Více informací o soutěži: zobrazit

1. část

  • a) - Extraliga žen:
    - 4 družstva se utkají čtyřkolově každý s každým (12 utkání).
  • b) - 1. liga žen - A:
    - 7 družstev se utká tříkolově každý s každým (18 utkání). Družstvo umístěné po skončení této části soutěže na 1. místě získává ve smyslu čl. 208 SDŘ právo účasti v Extralize žen pro sezónu 2023-2024.
  • c) - 1. liga žen - B:
    - 7 družstev se utká tříkolově každý s každým (18 utkání). Družstvo umístěné po skončení této části soutěže na 1. místě získává ve smyslu čl. 208 SDŘ právo účasti v Extralize žen pro sezónu 2023-2024.

2. část - O titul Mistr České republiky v kategorii žen:
- družstva umístěná po části 1a) - „Extraliga žen“ na 1. - 4. místě sehrají dvě kola play-off (semifinále a finále) s tím, že obě kola play-off se hrají na 2 vítězná utkání (2-6 utkání). Pro sestavení dvojic pro obě kola této části soutěže platí, že nejlépe umístěné družstvo po části 1a) - „Extraliga žen“ hraje s družstvem umístěným po části 1a) - „Extraliga žen“ nejhůře a druhé nejlépe umístěné družstvo po části 1a) - „Extraliga žen“ s druhým nejhůře umístěným družstvem po části 1a) - „Extraliga žen“. První a případně třetí utkání se hraje u lépe umístěného družstva po části 1a) - „Extraliga žen“, druhé utkání u družstva umístěného po části 1a) - „Extraliga žen“ hůře.
Vítěz této části soutěže obdrží titul „Mistr České republiky v kategorii žen“.
Družstva poražená v semifinálovém kole této části soutěže se v sérii hrané na 2 vítězná utkání utkají o umístění na konečném 3. místě s tím, že první a případně třetí utkání se hraje u družstva umístěného po části 1a) - „Extraliga žen“ lépe a druhé utkání se hraje u družstva umístěného po části 1a) - „Extraliga žen“ hůře. Vítězné družstvo se stane družstvem umístěným na konečném 3. místě v kategorii žen v sezóně 2022-2023.

Utkání části 1a) - „Extraliga žen“, části 1b) - „1. liga žen - A“ a části 1c) - „1. liga žen - B“ se hrají tříbodovým systémem dle čl. 403 odst. 1. SDŘ. Není-li určen vítěz utkání v základní hrací době, hraje se utkání do rozhodnutí dle čl. 404 SDŘ s tím, že bezprostředně po tříminutové přestávce bez úpravy hrací plochy následuje pětiminutové prodloužení. Obě družstva nastupují s jedním brankářem a třemi hráči v poli, družstva si před prodloužením nemění strany. Pro prodloužení platí zvláštní pravidla dle čl. 406 SDŘ. Nepadne-li branka v prodloužení, následují samostatné nájezdy k určení vítěze utkání dle čl. 407 SDŘ. Konečné pořadí družstev bude stanoveno podle čl. 417 SDŘ. Nebude-li však po skončení soutěže nebo její části možné postupovat podle čl. 417 SDŘ, jelikož všechna zúčastněná družstva nebudou mít odehraný stejný počet utkání (pro účely tohoto ustanovení se bude za odehrané utkání považovat též takové utkání, které bude kontumováno ve prospěch jednoho z družstev dle čl. 410 písm. b/ SDŘ, nebo které bude oboustranně kontumováno dle čl. 410 písm. c/ SDŘ), bude konečné pořadí družstev stanoveno podle čl. 418 SDŘ. V průběhu soutěže je pořadí družstev určováno dle čl. 416 SDŘ.

Utkání 2. části - „O titul Mistr České republiky v kategorii žen“ se hrají do rozhodnutí dle čl. 404 SDŘ. Není-li určen vítěz utkání v základní hrací době, hraje se bezprostředně po tříminutové přestávce bez úpravy hrací plochy desetiminutové prodloužení. Obě družstva nastupují s jedním brankářem a třemi hráči v poli, družstva si před prodloužením mění strany. Pro prodloužení platí zvláštní pravidla dle čl. 406 SDŘ. Nepadne-li branka v prodloužení, následují samostatné nájezdy k určení vítěze utkání dle čl. 407 SDŘ s tím, že brankáři hájí stejnou branku jako ve třetí třetině (výjimka z čl. 407 písm. c/ SDŘ).

1. V utkání mohou za družstvo Klubu nastoupit hráčky ročníku narození 2009 a starší. Hráčkám mladším se start v utkáních nepovoluje.

2. V utkání mohou za družstvo Klubu nastoupit maximálně 3 Cizinky.

3. V utkání soutěží žen mohou za družstvo Klubu nastoupit maximálně 3 hráčky mající registračním oddělením ČSLH schválené hostování mezi soutěžemi (tzv. střídavý start) dle čl. 7 odst. 3 písm. c) Přestupního řádu mimo klubů extraligy a I. ligy.

4. Pořádající Klub je v souladu s vnitřní směrnicí ČSLH č. 130 ze dne 8. 6. 2022 povinen zajistit při utkání přítomnost lékaře, zdravotní sestry, nebo zdravotnického záchranáře, kterým může být i para medik (student VŠ) po absolvování příslušných zkoušek.

5. Je-li zápis o utkání zpracován dle čl. 326 odst. 2. písm. b) SDŘ, je pořádající Klub povinen po utkání zajistit oboustrannou kopii zápisu o utkání pro hostující družstvo, případně delegáta utkání.

6. Ve všech utkáních soutěže platí, že domácí družstvo nastupuje k utkání ve světlých dresech, družstvo hostující v dresech tmavých.

7. Má-li hráčka dlouhé vlasy, které zakrývají jmenovku nebo číslo na dresu, musí nosit vlasy stažené do copu nebo pod helmou (viz čl. 9.2. Pravidel).

8. Hráčky družstva nemusí mít stejnou barvu helem a kalhot. (výjimka z čl. 9.1. Pravidel, viz také Příloha č. 3 Všeobecných ustanovení).

9. Hráčky jsou povinny nastoupit k utkání bez nebezpečných ozdob v uších, na krku a rukou.

10. Rozbruslení družstev je 10 minut před začátkem utkání bez následné úpravy ledové plochy (výjimka z čl. 86.6. Pravidel).

11. Hráčka registrovaná v Klubu, nesmí jako rozhodčí řídit utkání ve skupině, které se družstvo příslušného Klubu účastní.

12. Evidence trestů dle čl. 529 SDŘ se mezi jednotlivými částmi soutěže přenáší.


Související dokumenty:


Související články:

Začíná Generali Česká pojišťovna play off Tipsport ELH
Základní část TIPSPORT EXTRALIGY LEDNÍHO HOKEJE je minulostí, přichází nejdůležitější období sezony. Ve středu 8. března se rozjedou vyřazovací boje, na jejichž konci bude znám nový český mistr. Zatímco v předkole stačí k postupu tři vítězná utkání, od čtvrtfinále musí jeden z týmů vyhrát čtyřikrát, aby si zajistil postup do dalšího kola.
Poháry pro vítěze nejvyšších soutěží řízených Českým hokejem
Vyřazovací části nejvyšších soutěží řízených Českým hokejem v sezoně 2022/23 se blíží. Podívejte se, jak vypadají poháry pro vítěze Chance ligy, II. ligy, DHL extraligy juniorů, Extraligy dorostu, Extraligy žen, Ligy 9. tříd, Ligy juniorů a Ligy dorostu.
O Kapku lepší hokej: Hokejisté se počtvrté zahalí do oranžové
4. února si bude svět připomínat den boje proti rakovině. A opět za velké podpory hokejového dění České republiky. Na začátku druhého měsíce roku 2023 se totiž rozběhne 4. ročník charitativního projektu O Kapku lepší hokej.
Prohlášení prezidenta Českého hokeje k článkům o problematice ELJ
Prezident Českého svazu ledního hokeje Alois Hadamczik zveřejnil prohlášení k článkům o problematice DHL extraligy juniorů.
Disciplinární trest pro tým PSG Berani Zlín
Disciplinární komise Českého hokeje udělila klubu PSG Berani Zlín za nesportovní chování části jeho diváků v utkání Chance ligy proti Vsetínu pokutu ve výši 60.000 korun.
Vyjádření k tzv. otevřenému dopisu Jana Platila
Část sdělovacích prostředků a další adresáti obdrželi dokument nazvaný „Otevřený dopis Jana Platila rodičům, trenérům, sponzorům a majitelům klubů“. Pod stejnou hlavičkou byly některé části dokumentu následně zveřejněny internetovými portály včetně serveru iSport.cz.
Hokejistou sezony je Filip Chlapík, získal tři ocenění
Také v letošní sezoně Tipsport extraligy došlo na tradiční předávání týmových a individuálních cen. V rámci 27. ročníku ankety byl vyhlášen Hokejista sezony 2021/2022. Nejprestižnější cenu, o níž rozhodují hlasy samotných hráčů, obdržel Filip Chlapík. Útočník HC Sparta Praha získal 146 z rekordních 408 hlasů.
Novým řídícím orgánem Tipsport extraligy se stala APK LH
Na základě smlouvy mezi Českým hokejem a APK LH se řídícím orgánem nejvyšší hokejové soutěže Tipsport extraligy stala od 1. května 2022 Asociace profesionálních klubů ledního hokeje.
Tipsport extraliga v období 2012–2022
Řídícím orgánem nejvyšší hokejové soutěže Tipsport extraligy byl v posledních deseti letech, v sezónách 2012/13–2021/22, výkonný výbor Českého hokeje a ředitelem soutěže Josef Řezníček.
Po ELD slaví plzeňští hokejisté titul i v DHL ELJ
V mládežnických kategoriích ukázal klub HC Škoda Plzeň v sezoně 2021/22 svou sílu. Po ELD získali plzeňští hokejisté titul i v DHL extralize juniorů, když v sedmém zápase finále na ledě Liberce vyhráli 4:2. Prvenství v této kategorii slaví po 5 letech.