Regionální liga staršího dorostu (2017/2018)

Jméno Email Tel./Fax
Lucie Balášová
(sekretář sk. Střed)
ks-kralovehradecky@cslh.cz +420 603 226 319
Tomáš Jankovič
(sekretář sk. Východ)
ks-zlinsky@cslh.cz +420 737 533 722
Václav Fürbacher
(sekretář sk. Západ)
ks-plzensky@cslh.cz +420 732 801 693
Soutěže řídí ČSLH

1. část:
- 74 družstev rozděleno územně do 8 skupin; 9 družstev ve skupině „Západ - A“, 10 družstev ve skupině „Západ - B“, 10 družstev ve skupině „Západ - C“, 10 družstev ve skupině „Střed - D“,, 9 družstev ve skupině „Střed - E“, 10 družstev ve skupině Střed „F“, 8 družstev ve skupině „Východ - G“ a 8 družstev ve skupině „Východ - H“; družstva se ve skupinách utkají dvoukolově každý s každým (14 - 18 utkání).

2. část

  • a) - Nadstavbová:
    - skupina „K“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Západ - A“ na 1. - 4. místě, družstva umístěná po 1. části ve skupině „Západ - B“ na 1. - 4. místě a družstva umístěná po 1. části ve skupině „Západ - C“ na 1. - 4. místě se utkají dvoukolově každý s každým (22 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky z 1. části soutěže nezapočítávají. Družstvo, které se umístí po této části soutěže ve skupině „K“ na 1. místě, postupuje do 3. části - „O postup do ELSD“. - skupina „L“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Střed - D“ na 1. - 4. místě, družstva umístěná po 1. části ve skupině „Střed - E“ na 1. - 4. místě a družstva umístěná po 1. části ve skupině „Střed - F“ na 1. - 4. místě se utkají dvoukolově každý s každým (22 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky z 1. části soutěže nezapočítávají. Družstvo, které se umístí po této části soutěže ve skupině „L“ na 1. místě, postupuje do 3. části - „O postup do ELSD“. - skupina „M“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Východ - G“ na 1. - 4. místě a družstva umístěná po 1. části ve skupině „Východ - H“ na 1. - 4. místě se utkají čtyřkolově každý s každým (28 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky z 1. části soutěže nezapočítávají. Družstvo, které se umístí po této části soutěže ve skupině „M“ na 1. místě, postupuje do 3. části - „O postup do ELSD“.
  • b) - O umístění:
    - skupina „N“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Západ - A“ na 5. - 9. místě a družstva umístěná po 1. části ve skupině „Západ - B“ na 5. - 8. místě se utkají dvoukolově každý s každým (16 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky z 1. části soutěže nezapočítávají. - skupina „O“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Západ - C“ na 5. - 10. místě a družstva umístěná po 1. části ve skupině „Západ - B“ na 9. - 10. místě se utkají dvoukolově každý s každým (14 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky z 1. části soutěže nezapočítávají. - skupina „P“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Střed - D“ na 5. - 10. místě a družstva umístěná po 1. části ve skupině „Střed - F“ na 5. - 6. místě se utkají dvoukolově každý s každým (14 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky z 1. části soutěže nezapočítávají. - skupina „R“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Střed - E“ na 5. - 9. místě a družstva umístěná po 1. části ve skupině „Střed - F“ na 7. - 10. místě se utkají dvoukolově každý s každým (16 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky z 1. části soutěže nezapočítávají. - skupina „S“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Východ - G,“ na 5. - 8. místě a družstva umístěná po 1. části ve skupině „Východ - H“ na 5. - 8. místě se utkají tříkolově každý s každým (21 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky z 1. části soutěže nezapočítávají.

3. část - O postup do ELSD
- družstvo umístěné po části 2a) - „Nadstavbové“ ve skupině „K“, družstvo umístěné po části 2a) - „Nadstavbové“ ve skupině „L“ a družstvo umístěné po části 2a) - „Nadstavbové“ ve skupině „M“ na 1. místě se utkají dvoukolově každý s každým (4 utkání), s tím, že v této části soutěže se výsledky utkání z předchozích částí soutěže nezapočítávají. Družstvo, které po této části soutěže dosáhne nejvyššího pořadí, získává ve smyslu čl. 208 SDŘ právo účasti v soutěži ELSD pro sezónu 2018/2019.

Utkání všech částí této soutěže se hrají tříbodovým systémem dle čl. 403 SDŘ. Není-li určen vítěz utkání v základní hrací době, hraje se utkání do rozhodnutí dle čl. 404 SDŘ s tím, že se nehraje prodloužení, ale následují samostatné nájezdy k určení vítěze utkání dle čl. 407 SDŘ bez použití písm. a) tohoto článku.
Konečné pořadí družstev bude stanoveno podle čl. 417 SDŘ, v průběhu soutěže je pořadí družstev určováno dle čl. 416 SDŘ.

1.V soutěži startují hráči ročníku narození 2000 a 2001.

2.V utkání mohou za družstvo nastoupit hráči ročníku narození 1999, přičemž počet hráčů ročníku narození 1999 nastupujících za družstvo v utkání RLSD není omezen.

3.V utkání mohou za družstvo nastoupit maximálně 3 Cizinci.

4.V utkání může za družstvo nastoupit maximálně 5 hráčů ročníku narození 2002 a mladších dle čl. 219 SDŘ, s tím, že do tohoto počtu se nezapočítávají brankáři.

5.V utkání RLSD mohou za družstvo do 31. 12. 2017 nastoupit maximálně 3 hráči na střídavé hostování dle čl. 7 odst. 2. písm. a) bodu i. Přestupního řádu mimo klubů extraligy a I. ligy, a to z ELSD (avšak pouze hráči ročníku narození 2001), případně z ELIOD ELMD.

6.Pořádající klub je povinen po utkání zajistit oboustrannou kopii zápisu o utkání pro hostující družstvo, případně delegáta utkání.

7.Pořádající klub je v souladu s vnitřní směrnicí ČSLH č. 65 ze dne 5. 6. 2014 povinen zajistit při utkání přítomnost lékaře, zdravotní sestry, nebo zdravotnického záchranáře.

8.Domácí družstvo nastupuje k utkání ve světlých dresech, družstvo hostující v dresech tmavých.

9.Hráči družstva nemusí mít stejnou barvu helem, brankář může mít odlišnou barvu kalhot (výjimka z Pravidla č. 40 bodu i., viz také Příloha č. 3 Všeobecných ustanovení).

10.Hráči širšího kádru reprezentace ČR „18“ musí nosit helmu s mřížkou po celou sezónu (výjimka z Přílohy č. 3 Všeobecných ustanovení).

11.Rozbruslení družstev je 10 minut před začátkem utkání bez následné úpravy ledové plochy (výjimka z Pravidla č. 44 bodu iv.).

12.Evidence trestů dle čl. 529 odst. 2. SDŘ se mezi jednotlivými částmi soutěže přenáší.


Související dokumenty:


Související články:

Rozhodnutí předsedy DK ELH – David Musil (Třinec), Bohumil Jank (Plzeň)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětu klubu HC Škoda Plzeň zabýval ve zkráceném řízení zákrokem hráče Davida Musila na protihráče Milana Gulaše v utkání HC Škoda Plzeň – HC Oceláři Třinec (24. 1. 2020).
Rozhodnutí předsedy DK ELH – PSG Berani Zlín, HC DYNAMO PARDUBICE
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík potrestal klub PSG Berani Zlín finanční pokutou ve výši 10 000 Kč za vhazování předmětů na ledovou plochu, kterého se jeho fanoušci dopustili čtyřikrát v průběhu utkání PSG Berani Zlín – HC Oceláři Třinec (10. 1. 2020) a po jeho skončení. Při stanovení výše pokuty přihlédl k rozsahu přestupku a ke skutečnosti, že při něm nedošlo k zasažení žádného z účastníků utkání.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 23. 1. 2020
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (17.1.2020 – 23.1.2020). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Václav Skuhravý (HC Energie Karlovy Vary)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval jednáním hráče Václava Skuhravého ve druhé třetině utkání HC Vítkovice Ridera – HC Energie Karlovy Vary (16. 1. 2020), za které mu byl uložen osobní desetiminutový trest za Nesportovní chování.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Jiří Říha (Litvínov)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval jednáním hráče Jiřího Říhy, za které mu byl v utkání HC Vítkovice Ridera – HC Verva Litvínov (17. 1. 2020) uložen menší trest za Nafilmovaný pád nebo přehrávání.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Milan Gulaš (HC Škoda Plzeň)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval jednáním hráče Milana Gulaše ve druhé třetině utkání HC Škoda Plzeň – Bílí Tygři Liberec, které se hrálo 14. 1. 2020.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 16. 1. 2020
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (10.1.2020 – 16.1.2020). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Kometa Brno, Rytíři Kladno
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval použitím zakázané pyrotechniky ve druhé třetině utkání BK Mladá Boleslav – Kometa Brno (22. 12. 2019).
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Antonín Honejsek (Zlín)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval jednáním hráče Antonína Honejska, za které mu byl v zápase PSG Berani Zlín – HC Oceláři Třinec (13. 1. 2020) uložen osobní desetiminutový trest a osobní trest do konce utkání za Nesportovní chování.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Tomáš Malec (Kometa Brno)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se zabýval jednáním hráče Tomáše Malce v utkání Kometa Brno a PSG Berani Zlín, které se hrálo 5. 1. 2020.