Regionální liga staršího dorostu (2017/2018)

Jméno Email Tel./Fax
Lucie Balášová
(sekretář sk. Střed)
ks-kralovehradecky@cslh.cz +420 603 226 319
Tomáš Jankovič
(sekretář sk. Východ)
ks-zlinsky@cslh.cz +420 737 533 722
Václav Fürbacher
(sekretář sk. Západ)
ks-plzensky@cslh.cz +420 732 801 693
Soutěže řídí ČSLH

1. část:
- 74 družstev rozděleno územně do 8 skupin; 9 družstev ve skupině „Západ - A“, 10 družstev ve skupině „Západ - B“, 10 družstev ve skupině „Západ - C“, 10 družstev ve skupině „Střed - D“,, 9 družstev ve skupině „Střed - E“, 10 družstev ve skupině Střed „F“, 8 družstev ve skupině „Východ - G“ a 8 družstev ve skupině „Východ - H“; družstva se ve skupinách utkají dvoukolově každý s každým (14 - 18 utkání).

2. část

  • a) - Nadstavbová:
    - skupina „K“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Západ - A“ na 1. - 4. místě, družstva umístěná po 1. části ve skupině „Západ - B“ na 1. - 4. místě a družstva umístěná po 1. části ve skupině „Západ - C“ na 1. - 4. místě se utkají dvoukolově každý s každým (22 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky z 1. části soutěže nezapočítávají. Družstvo, které se umístí po této části soutěže ve skupině „K“ na 1. místě, postupuje do 3. části - „O postup do ELSD“. - skupina „L“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Střed - D“ na 1. - 4. místě, družstva umístěná po 1. části ve skupině „Střed - E“ na 1. - 4. místě a družstva umístěná po 1. části ve skupině „Střed - F“ na 1. - 4. místě se utkají dvoukolově každý s každým (22 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky z 1. části soutěže nezapočítávají. Družstvo, které se umístí po této části soutěže ve skupině „L“ na 1. místě, postupuje do 3. části - „O postup do ELSD“. - skupina „M“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Východ - G“ na 1. - 4. místě a družstva umístěná po 1. části ve skupině „Východ - H“ na 1. - 4. místě se utkají čtyřkolově každý s každým (28 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky z 1. části soutěže nezapočítávají. Družstvo, které se umístí po této části soutěže ve skupině „M“ na 1. místě, postupuje do 3. části - „O postup do ELSD“.
  • b) - O umístění:
    - skupina „N“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Západ - A“ na 5. - 9. místě a družstva umístěná po 1. části ve skupině „Západ - B“ na 5. - 8. místě se utkají dvoukolově každý s každým (16 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky z 1. části soutěže nezapočítávají. - skupina „O“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Západ - C“ na 5. - 10. místě a družstva umístěná po 1. části ve skupině „Západ - B“ na 9. - 10. místě se utkají dvoukolově každý s každým (14 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky z 1. části soutěže nezapočítávají. - skupina „P“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Střed - D“ na 5. - 10. místě a družstva umístěná po 1. části ve skupině „Střed - F“ na 5. - 6. místě se utkají dvoukolově každý s každým (14 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky z 1. části soutěže nezapočítávají. - skupina „R“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Střed - E“ na 5. - 9. místě a družstva umístěná po 1. části ve skupině „Střed - F“ na 7. - 10. místě se utkají dvoukolově každý s každým (16 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky z 1. části soutěže nezapočítávají. - skupina „S“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Východ - G,“ na 5. - 8. místě a družstva umístěná po 1. části ve skupině „Východ - H“ na 5. - 8. místě se utkají tříkolově každý s každým (21 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky z 1. části soutěže nezapočítávají.

3. část - O postup do ELSD
- družstvo umístěné po části 2a) - „Nadstavbové“ ve skupině „K“, družstvo umístěné po části 2a) - „Nadstavbové“ ve skupině „L“ a družstvo umístěné po části 2a) - „Nadstavbové“ ve skupině „M“ na 1. místě se utkají dvoukolově každý s každým (4 utkání), s tím, že v této části soutěže se výsledky utkání z předchozích částí soutěže nezapočítávají. Družstvo, které po této části soutěže dosáhne nejvyššího pořadí, získává ve smyslu čl. 208 SDŘ právo účasti v soutěži ELSD pro sezónu 2018/2019.

Utkání všech částí této soutěže se hrají tříbodovým systémem dle čl. 403 SDŘ. Není-li určen vítěz utkání v základní hrací době, hraje se utkání do rozhodnutí dle čl. 404 SDŘ s tím, že se nehraje prodloužení, ale následují samostatné nájezdy k určení vítěze utkání dle čl. 407 SDŘ bez použití písm. a) tohoto článku.
Konečné pořadí družstev bude stanoveno podle čl. 417 SDŘ, v průběhu soutěže je pořadí družstev určováno dle čl. 416 SDŘ.

1.V soutěži startují hráči ročníku narození 2000 a 2001.

2.V utkání mohou za družstvo nastoupit hráči ročníku narození 1999, přičemž počet hráčů ročníku narození 1999 nastupujících za družstvo v utkání RLSD není omezen.

3.V utkání mohou za družstvo nastoupit maximálně 3 Cizinci.

4.V utkání může za družstvo nastoupit maximálně 5 hráčů ročníku narození 2002 a mladších dle čl. 219 SDŘ, s tím, že do tohoto počtu se nezapočítávají brankáři.

5.V utkání RLSD mohou za družstvo do 31. 12. 2017 nastoupit maximálně 3 hráči na střídavé hostování dle čl. 7 odst. 2. písm. a) bodu i. Přestupního řádu mimo klubů extraligy a I. ligy, a to z ELSD (avšak pouze hráči ročníku narození 2001), případně z ELIOD ELMD.

6.Pořádající klub je povinen po utkání zajistit oboustrannou kopii zápisu o utkání pro hostující družstvo, případně delegáta utkání.

7.Pořádající klub je v souladu s vnitřní směrnicí ČSLH č. 65 ze dne 5. 6. 2014 povinen zajistit při utkání přítomnost lékaře, zdravotní sestry, nebo zdravotnického záchranáře.

8.Domácí družstvo nastupuje k utkání ve světlých dresech, družstvo hostující v dresech tmavých.

9.Hráči družstva nemusí mít stejnou barvu helem, brankář může mít odlišnou barvu kalhot (výjimka z Pravidla č. 40 bodu i., viz také Příloha č. 3 Všeobecných ustanovení).

10.Hráči širšího kádru reprezentace ČR „18“ musí nosit helmu s mřížkou po celou sezónu (výjimka z Přílohy č. 3 Všeobecných ustanovení).

11.Rozbruslení družstev je 10 minut před začátkem utkání bez následné úpravy ledové plochy (výjimka z Pravidla č. 44 bodu iv.).

12.Evidence trestů dle čl. 529 odst. 2. SDŘ se mezi jednotlivými částmi soutěže přenáší.


Související dokumenty:


Související články:

Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 12. 12. 2019
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (6.12.2019 – 12.12.2019). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Strapáč (Olomouc), Bicevskis (Mladá Boleslav) a Gulaš (Plzeň)
Předseda disciplinární komis ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Petra Strapáče na protihráče Lukáše Pecha, za který mu byl v utkání HC Sparta Praha – HC Olomouc (8. 12. 2019) uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za Faul loktem.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Rhett Holland (HC DYNAMO PARDUBICE)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Rhetta Hollanda na protihráče Jana Buchteleho, za který mu byl v utkání HC Dynamo Pardubice – HC Sparta Praha (7. 12. 2019) uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za Vražení na hrazení.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 5. 12. 2019
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (28.11.2019 – 5.12.2019). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Karlovy Vary, Vítkovice a Roberts Bukarts (Vítkovice)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík potrestal klub HC Energie Karlovy Vary finanční pokutou ve výši 10 000 Kč za nezajištění technických podmínek pro tzv. Trenérskou výzvu, ke kterému došlo při utkání HC Energie Karlovy Vary – Mountfield HK (29. 11. 2019).
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Václav Skuhravý (Karlovy Vary)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval jednáním hráče Václava Skuhravého, za které mu byl v utkání BK Mladá Boleslav – HC Energie Karlovy Vary (1. 12. 2019) uložen osobní trest do konce utkání za Nesportovní chování.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 27. 11. 2019
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (21.11.2019 – 27.11.2019). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Polanský (Třinec), Raška (Karlovy Vary)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětu klubu PSG Berani Zlín zabýval ve zkráceném řízení zákrokem hráče Jiřího Polanského na protihráče Lukáše Buchtu, za který mu byl v utkání HC Oceláři Třinec – PSG Berani Zlín (26. 11. 2019) uložen menší trest za Podražení.
BK Mladá Boleslav – HC Sparta Praha: komentář k uplatnění trenérské výzvy
Předseda komise rozhodčích ČSLH Vladimír Šindler poskytl komentář k uplatnění tzv. trenérské výzvy v utkání BK Mladá Boleslav – HC Sparta Praha, které se hrálo 24. 11. 2019.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 20. 11. 2019
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (15.11.2019 – 20.11.2019). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.