Liga starších žáků „B“ 2005-2006 (2019/2020)

Jméno Email Tel./Fax
Pavel Smažil
(řídící pracovník)
smazil@czehockey.cz +420 211 158 060
Soutěže řídí Český hokej

Skupiny 9-12

1. část:
- 27 družstev kategorie starších žáků a 28 družstev kategorie mladších žáků rozděleno územně do 4 skupin; 7 družstev v kategorii starších žáků/7 družstev v kategorii mladších žáků (při upřesnění počtu družstev dále také jako „7/7“) ve skupině 9 - „Liberecká“ a 7/7 ve skupině 10 - „Královéhradecká I“, 6/7 ve skupině 11 - „Královéhradecká II“ a 7/7 ve skupině 12 - „Pardubická“; družstva se ve skupinách utkají dvoukolově každý s každým (12 utkání)

2. část

  • a) nadstavbová:
    - družstva umístěná po 1. části ve skupině 9 - „Liberecká“, ve skupině 10 - „Královéhradecká I“, ve skupině 11 - „Královéhradecká II“ a ve skupině 12 – „Pardubická“ na základě součtové tabulky kategorie starších žáků a mladších žáků na 1. - 2. místě se utkají dvoukolově každý s každým (14 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky utkání z 1. části soutěže nezapočítávají.
  • b) o umístění:
    - družstva umístěná po 1. části na 3. - 7. místě budou řídícím orgánem soutěže na základě územního principu rozdělena do dvou skupin; družstva se ve skupinách utkají dvoukolově každý s každým (16-18 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky utkání z 1. části soutěže nezapočítávají.

Skupiny 16-17

1. část:
- 20 družstev kategorie starších žáků a 22 družstev kategorie mladších žáků rozděleno územně do 2 skupin; 10/11 ve skupině 16 - „Olomoucká“ a 10/11 ve skupině 17 - „Moravskoslezská“; družstva se ve skupinách utkají dvoukolově každý s každým (20 utkání).

2. část

  • a) nadstavbová:
    - družstva umístěná po 1. části ve skupině 16 - „Olomoucká“ a ve skupině 17 - „Moravskoslezská“ na základě součtové tabulky kategorie starších žáků a mladších žáků na 1. - 5. místě se utkají s družstvy umístěnými na 1. - 5. místě druhé skupiny dvoukolově každý s každým (10 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky utkání z 1. části soutěže nezapočítávají.
  • b) o umístění:
    - družstva umístěná po 1. části ve skupině 16 - „Olomoucká“ a ve skupině 17 - „Moravskoslezská“ na základě součtové tabulky kategorie starších žáků a mladších žáků na 6. - 10. místě se utkají s družstvy umístěnými na 6. - 10. místě druhé skupiny dvoukolově každý s každým (10 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky utkání z 1. části soutěže nezapočítávají.

Skupiny 18-21

1. část:
- 24 družstev kategorie starších žáků a 23 družstev kategorie mladších žáků rozděleno územně do 4 skupin; 6/6 ve skupině 18 - „Středočeská I“ a 6/5 ve skupině 19 - „Středočeská II“, 6/6 ve skupině 20 - „Středočeská III“ a 6/6 ve skupině 21 - „Středočeská IV“; družstva se ve skupinách utkají dvoukolově každý s každým (8-10 utkání).

2. část

  • a) nadstavbová:
    - družstva umístěná po 1. části ve skupinách 18 - „Středočeská I“, 19 - „Středočeská II“, 20 - „Středočeská III“ a 21 - „Středočeská IV“ na základě součtové tabulky kategorie starších žáků a mladších žáků na 1. - 3. místě se utkají s družstvy umístěnými na 1. - 3. místě ostatních skupin dvoukolově každý s každým (18 utkání) s tím, že v této části soutěže se započítávají výsledky všech utkání z 1. části soutěže.
  • b) o umístění:
    - družstva umístěná po 1. části ve skupinách 18 - „Středočeská I“, 19 - „Středočeská II“, 20 - „Středočeská III“ a 21 - „Středočeská IV“ na základě součtové tabulky kategorie starších žáků a mladších žáků na 4. - 6. místě se utkají s družstvy umístěnými na 4. - 6. místě ostatních skupin dvoukolově každý s každým (16-18 utkání) s tím, že v této části soutěže se započítávají výsledky všech utkání z 1. části soutěže.

Systém skupin 6, 7, 13

1. část:
- 27 družstev kategorie starších žáků a 27 družstev kategorie mladších žáků rozděleno územně do 3 skupin; 9/9 ve skupině 6 - „Karlovarská“, 9/9 ve skupině 7 - „Ústecká“, 9/9 ve skupině 13 - „Vysočina; družstva se ve skupinách utkají tříkolově každý s každým (24 utkání).

Systém skupin 14 a 15

1. část:
- 15 družstev kategorie starších žáků a 15 družstev kategorie mladších žáků rozděleno územně do 2 skupin; 7/7 ve skupině 14 - „Jihomoravská“, 8/8 ve skupině 15 - „Zlínská“; družstva se ve skupinách utkají čtyřkolově každý s každým (24-28 utkání).

Systém skupiny 8

1. část:
- 15 družstev kategorie starších žáků a 16 družstev kategorie mladších žáků ve skupině 8 - „Jihočesko-Plzeňská“; družstva se ve skupině utkají dvoukolově každý s každým (28-30 utkání).

Systém skupin 22, 23, 24 a 25

1. část:
- 26 družstev kategorie mladších žáků rozděleno územně do 4 skupin; 6 družstev ve skupině 22 - „Ústecko-Středočeská“, 6 družstev ve skupině 23 – „Středočeská V“, 6 družstev ve skupině 24 - „Jihočeská“ a 8 družstev ve skupině 25 – „Pardubická-Vysočina“; družstva se ve skupinách utkají čtyřkolově každý s každým (20-28 utkání).

Systém skupiny 26

1. část:
- 8 družstev kategorie mladších žáků ve skupině 26 - „Jihomoravská II“; družstva se ve skupině utkají tříkolově každý s každým (21 utkání).

Všechna utkání soutěže se hrají dvoubodovým systémem dle čl. 402 SDŘ.
Konečné pořadí družstev bude stanoveno podle čl. 417 SDŘ, v průběhu soutěže je pořadí družstev určováno dle čl. 416 SDŘ.

1.V soutěži kategorie starších žáků „B“ startují hráči ročníku narození 2005 a 2006. V soutěži kategorie mladších žáků „D“ startují hráči ročníku narození 2007 a 2008.

2.V utkání kategorie starších žáků „B“ mohou v souladu s čl. 219 odst. 1. SDŘ za družstvo nastoupit maximálně 3 hráči ročníku narození 2007. V utkání kategorie mladších žáků „D“ mohou v souladu s čl. 219 odst. 1. SDŘ za družstvo nastoupit maximálně 3 hráči ročníku narození 2009.

3.V utkání kategorie starších žáků „B“ a mladších žáků „D“ mohou za družstvo nastoupit maximálně 3 Cizinci.

4.V utkání kategorie starších žáků „B“ mohou v souladu s čl. 218 SDŘ za družstvo nastoupit dívky ročníku narození 2003 a 2004, a to bez omezení jejich počtu. V utkání kategorie mladších žáků „D“ mohou v souladu s čl. 218 SDŘ za družstvo nastoupit dívky ročníku narození 2005 a 2006, a to bez omezení jejich počtu.

5.Je-li zápis o utkání zpracován dle čl. 326 odst. 2. písm. b) SDŘ, je pořádající klub povinen po utkání zajistit oboustrannou kopii zápisu o utkání pro hostující družstvo, případně delegáta utkání.

6.Pořádající klub je v souladu s vnitřní směrnicí ČSLH č. 108 ze dne 13. 6. 2019 povinen zajistit při utkání přítomnost lékaře, zdravotní sestry, nebo zdravotnického záchranáře.

7.Utkání kategorie mladších žáků „D“ se při hře „do těla“ řídí jednotlivými ustanoveními vnitřní směrnice ČSLH č. 102 ze dne 2. 5. 2018.

8.Rozbruslení družstev je 10 minut před začátkem utkání bez následné úpravy ledové plochy (výjimka z čl. 44 bodu iv. Pravidel).

9.Utkají-li se družstva mající v soutěži LSŽ „B“ a LMŽ „D“ zařazena družstva obou věkových kategorií, jsou utkání organizována jako tzv. dvojutkání, kdy první utkání hraje kategorie mladších žáků, po nich kategorie starších žáků. V takovém případě se hrací plocha upravuje vždy po odehrání dvou třetin. Utkají-li se družstva, z nichž alespoň jedno má v soutěži LSŽ „B“ a LMŽ „D“ zařazeno právě jedno družstvo věkové kategorie, upravuje se ledová plocha vždy po 2. třetině utkání. (výjimka z čl. 44 bodu iv. Pravidel)

10.Ustanovení čl. 220 SDŘ se nevztahuje na kluby mající družstva „A“ a „B“ v rámci soutěží LSŽ „A“ a LSŽ „B“, resp. LMŽ „C“ a LMŽ „D“.

11.Evidence trestů dle čl. 529 SDŘ se mezi jednotlivými částmi soutěže přenáší.

12.Hráč klubu majícího družstva „A“ a „B“ v rámci soutěží LSŽ „A“ a LSŽ „B“, resp. LMŽ „C“ a LMŽ „D“, smí v rámci uvedených soutěží nastoupit o víkendu pouze za družstvo LSŽ „A“, nebo za družstvo LSŽ „B“, resp. za družstvo LMŽ „C“, nebo za družstvo LMŽ „D“. Porušení znamená neoprávněný start se všemi z toho plynoucími důsledky.

13.Pokud jakékoliv družstvo klubu majícího družstva „A“ a „B“ v rámci soutěží LSŽ „A“ a LSŽ „B“, resp. LMŽ „C“ a LMŽ „D“, odstoupí ze soutěže, nebo bude ze soutěže vyloučeno, může klub pokračovat pouze v soutěži LSŽ „B“, resp. LMŽ „D“.

14.Utkání kategorie LSŽ „B“ a utkání kategorie LMŽ „D“ jsou řízena systémem dvou rozhodčích.

15.Ze soutěže LSŽ „B“ se dle čl. 7 odst. 5. přestupního řádu mimo klubů extraligy a I. ligy povoluje hostování mezi soutěžemi (střídavý start) hráčům ročníku narození 2005, a to:

  • nejdéle do 30. 4. 2020,
  • do LD, pokud se mateřský klub hráče soutěže LD neúčastní.

Související dokumenty:


Související články:

Rozhodnutí předsedy DK ELH – Žejdl (Mladá Boleslav), Jarůšek (Litvínov)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Lukáše Žejdla na protihráče Ondřeje Romana, za který mu byl v zápase BK Mladá Boleslav – HC Vítkovice Ridera (13. 10. 2019) uložen větší trest a osobní trest do konce utkání za Zásah do hlavy nebo krku.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Bedřich Köhler (PSG Berani Zlín)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Bedřicha Köhlera na protihráče Milana Douderu, za který mu byl v zápase PSG Berani Zlín – HC Oceláři Třinec (11. 10. 2019) uložen větší trest a osobní trest do konce utkání za Zásah do hlavy nebo krku.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 10. 10. 2019
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (4.10.2019 – 10.10.2019). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 3. 10. 2019
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (27.9.2019 – 3.10.2019). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 26. 9. 2019
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (19.9.2019 – 26.9.2019). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Rytíři Kladno
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval skutečností, že hráč Jaromír Jágr se zúčastnil rozbruslení před zápasy HC Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno (20. 9. 2019) a Rytíři Kladno – HC Vítkovice Ridera (22. 9. 2019) bez povinné hráčské helmy.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 18. 9. 2019
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (12.9.2019 – 18.9.2019). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Rozhodnutí disciplinární komise ČSLH: LHK Jestřábi Prostějov
Disciplinární komise ČSLH se zabývala jednáním, kterého se vůči hráči Dominiku Lakatošovi v rozporu s řády a ve zcela nemístném kontextu dopustili domácí fanoušci při přípravném utkání LHK Jestřábi Prostějov – HC Vítkovice Ridera (30. 8. 2019).
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Michal Houdek (HC Škoda Plzeň)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě skutečností uvedených v zápise o utkání zabýval ve zkráceném řízení jednáním hráče Michala Houdka, za které mu byl v zápase HC Sparta Praha – HC Škoda Plzeň (12. 9. 2019) uložen větší trest a osobní trest do konce utkání za Krosček.
Tipsport extraliga začíná s několika novinkami
Nejvyšší hokejová soutěž se bude hrát po desáté v řadě pod názvem Tipsport extraliga. Licenci, opravňující k účasti, získalo všech čtrnáct klubů (Bílí Tygři Liberec, BK Mladá Boleslav, HC Energie Karlovy Vary, HC Dynamo Pardubice, HC Kometa Brno, HC Oceláři Třinec, HC Olomouc, HC Sparta Praha, HC Škoda Plzeň, HC Verva Litvínov, HC Vítkovice Ridera, Mountfield HK, PSG Berani Zlín, Rytíři Kladno). Mistrovský titul obhajují HC Oceláři Třinec, vítězství v základní části Bílí Tygři Liberec. Po pěti letech se do nejvyšší soutěže vracejí Rytíři Kladno.