ELIOD Liga mladšího dorostu (2015/2016)

Jméno Email Tel./Fax
Antonín Micka
(sekretář sk. Střed)
ks-vysocina@cslh.cz +420 606 756 904
Zdeněk Konečný
(sekretář sk. Východ)
ks-olomoucky@cslh.cz +420 777 142 738
Petr Vilhelm
(sekretář sk. Západ)
ks-karlovarsky@cslh.cz +420 775 052 023
Soutěže řídí Krajská pracoviště ČSLH
Ze soutěže se postupuje do: Extraliga mladšího dorostu

1. část
- 35 družstev a 6 “družstev KLD“ rozděleno územně do 4 skupin; 12 družstev ve skupině „Západ“, 11 družstev ve skupině „Střed“, 6 družstev a 3 “družstva KLD“ ve skupině „Východ - Sever“, a 6 družstev a 3 “družstva KLD“ ve skupině „Východ - Jih“; družstva se ve skupinách utkají dvoukolově každý s každým (ve skupině „Západ“ 22 utkání, ve skupině „Střed“ 20 utkání, ve skupinách „Východ-Sever“ a „Východ-Jih“ 16 utkání).

2. část

  • a) - O postup do ELIOD ELMD

    - skupina „A“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Západ“ na 1. - 6. místě se utkají dvoukolově každý s každým (10 utkání) s tím, že v této části soutěže se započítávají výsledky vzájemných utkání z 1. části soutěže. Družstvo, které se umístí po této části soutěže ve skupině „A“ na 1. místě, získává ve smyslu čl. 208 SDŘ právo účasti v soutěži ELIOD ELMD pro sezónu 2016/2017.
    - skupina „B“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Střed“ na 1. - 6. místě se utkají dvoukolově každý s každým (10 utkání) s tím, že v této části soutěže se započítávají výsledky vzájemných utkání z 1. části soutěže. Družstvo, které se umístí po této části soutěže ve skupině „B“ na 1. místě, získává ve smyslu čl. 208 SDŘ právo účasti v soutěži ELIOD ELMD pro sezónu 2016/2017.
    - skupina „C“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Východ-Sever“ na 1. - 3. místě (určeno z pořadí družstev bez „družstev KLD“) a mužstva umístěná po 1. části ve skupině „Východ-Jih“ na 1. - 3. místě (určeno z pořadí družstev bez „družstev KLD“) se utkají čtyřkolově každý s každým (20 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky utkání z 1. části soutěže nezapočítávají. Družstvo, které se umístí po této části soutěže ve skupině „C“ na 1. místě, získává ve smyslu čl. 208 SDŘ právo účasti v soutěži ELIOD ELMD pro sezónu 2016/2017.

  • b) - O udržení

    - skupina „D“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Západ“ na 7. - 12. místě se utkají dvoukolově každý s každým (10 utkání) s tím, že v této části soutěže se započítávají výsledky vzájemných utkání z 1. části soutěže.
    - skupina „E“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Střed“ na 7. - 11. místě se utkají dvoukolově každý s každým (8 utkání) s tím, že v této části soutěže se započítávají výsledky vzájemných utkání z 1. části soutěže.
    - skupina „F“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Východ-Sever“ na 4. - 6. místě (určeno z pořadí družstev bez „družstev“ KLD) a družstva umístěná po 1. části ve skupině „Východ-Jih“ na 4. - 6. místě (určeno z pořadí družstev bez „družstev“ KLD) se utkají dvoukolově každý s každým v rámci své skupiny (4 utkání) a následně se družstva umístěná po 1. části ve skupině „Východ-Sever“ na 4. - 6. místě (určeno z pořadí družstev bez „družstev“ KLD) a družstva umístěná po 1. části ve skupině „Východ-Jih“ na 4. - 6. místě (určeno z pořadí družstev bez „družstev“ KLD) utkají každý s každým dvakrát (10 utkání) s tím, že v této části soutěže se započítávají výsledky vzájemných utkání z 1. části soutěže.
    - Družstva, sestupující do příslušné krajské soutěže, budou určena na základě součtu koeficientů (součet umístění) za sezóny 2015-2016 a 2016-2017 dle rozhodnutí řídícího orgánu soutěže.
    V případě shody v koeficientu se dále postupuje dle čl. 417 SDŘ.

Utkání všech částí této soutěže se hrají tříbodovým systémem dle čl. 403 SDŘ, bez použití čl. 404 - 405 SDŘ. Není-li určen vítěz utkání po skončení základní hrací doby, následují samostatné nájezdy k určení vítěze utkání dle čl. 406 SDŘ bez použití písm. a) tohoto článku. Konečné pořadí družstev bude stanoveno podle čl. 417 SDŘ, v průběhu soutěže je pořadí družstev určováno dle čl. 416 SDŘ.

1.V soutěži startují hráči ročníku narození 2000 a 2001, ve skupinách „Východ-Sever“ a „Východ-Jih“ startují v 1. části soutěže za „družstva KLD“ hráči ročníku narození 1999, 2000 a 2001.

2.V utkání mohou za družstvo nastoupit maximálně 3 Cizinci.

3.V utkání může za družstvo nastoupit maximálně 5 hráčů ročníku narození 2002 a mladších dle čl. 219 SDŘ s tím, že do tohoto počtu se nezapočítává brankář, který nastupuje do utkání v pozici náhradního brankáře.

4.Pořádající klub je v souladu s vnitřní směrnicí ČSLH č. 65 ze dne 5. 6. 2014 povinen zajistit při utkání přítomnost lékaře, zdravotní sestry, nebo zdravotnického záchranáře.

5.Pořádající klub je povinen po utkání zajistit oboustrannou kopii zápisu o utkání pro hostující družstvo, případně delegáta utkání.

6.Domácí družstvo nastupuje k utkání ve světlých dresech, družstvo hostující v dresech tmavých.

7.Hráči družstva nemusí mít stejnou barvu helem, brankář může mít odlišnou barvu kalhot (výjimka z Pravidla č. 40, bod i., viz Příloha č. 3 Všeobecných ustanovení).

8.Rozbruslení družstev je 10 minut před začátkem utkání bez následné úpravy ledové plochy.

9.Evidence trestů dle čl. 529, odst. 2 SDŘ se mezi jednotlivými částmi soutěže přenáší.

10.Ustanovení čl. 220 - 223 SDŘ se nevztahují na kluby, mající družstva „A“ a „B“ v rámci soutěží ELIOD ELMD a ELIOD LMD (viz čl. 224, písm. a/ SDŘ).

11.V utkání ELIOD LMD mohou za družstvo LMD do 31. 12. 2015 nastoupit maximálně 3 hráči na střídavé hostování dle čl. 7, odst. 3, písm. a), bod i. Přestupního řádu mimo klubů extraligy a I. ligy, a to z ELIOD ELMD (avšak pouze hráči ročníku narození 2001). Střídavé hostování dle předchozí věty do “družstva KLD“ se nepovoluje.

12.Klub mající ve skupině „Východ-Sever“, resp. ve skupině „Východ-Jih“ dvě družstva, z nichž alespoň jedno je „družstvem KLD“, předloží řídícímu orgánu soutěže nejpozději 7 dní před zahájením soutěže soupisku „A“ družstva ve třech vyhotoveních. Na soupisce musí být uvedeno nejméně 11 hráčů včetně nejméně jednoho brankáře (avšak pouze hráči ročníku narození 2000 a 2001, výjimka z čl. 220, odst. 1 SDŘ). Na klub mající ve skupině „Východ-Sever“, resp. ve skupině „Východ-Jih“ dvě družstva, z nichž alespoň jedno je „družstvem KLD“, se nevztahuje ustanovení čl. 221, odst. 2 SDŘ.


Související dokumenty:


Související články:

Rozhodnutí předsedy DK ELH – Rhett Holland (HC DYNAMO PARDUBICE)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Rhetta Hollanda na protihráče Jana Buchteleho, za který mu byl v utkání HC Dynamo Pardubice – HC Sparta Praha (7. 12. 2019) uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za Vražení na hrazení.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 5. 12. 2019
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (28.11.2019 – 5.12.2019). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Karlovy Vary, Vítkovice a Roberts Bukarts (Vítkovice)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík potrestal klub HC Energie Karlovy Vary finanční pokutou ve výši 10 000 Kč za nezajištění technických podmínek pro tzv. Trenérskou výzvu, ke kterému došlo při utkání HC Energie Karlovy Vary – Mountfield HK (29. 11. 2019).
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Václav Skuhravý (Karlovy Vary)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval jednáním hráče Václava Skuhravého, za které mu byl v utkání BK Mladá Boleslav – HC Energie Karlovy Vary (1. 12. 2019) uložen osobní trest do konce utkání za Nesportovní chování.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 27. 11. 2019
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (21.11.2019 – 27.11.2019). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Polanský (Třinec), Raška (Karlovy Vary)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětu klubu PSG Berani Zlín zabýval ve zkráceném řízení zákrokem hráče Jiřího Polanského na protihráče Lukáše Buchtu, za který mu byl v utkání HC Oceláři Třinec – PSG Berani Zlín (26. 11. 2019) uložen menší trest za Podražení.
BK Mladá Boleslav – HC Sparta Praha: komentář k uplatnění trenérské výzvy
Předseda komise rozhodčích ČSLH Vladimír Šindler poskytl komentář k uplatnění tzv. trenérské výzvy v utkání BK Mladá Boleslav – HC Sparta Praha, které se hrálo 24. 11. 2019.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 20. 11. 2019
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (15.11.2019 – 20.11.2019). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Radek Smoleňák (MOUNTFIELD HK)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětu klubu HC Oceláři Třinec zabýval ve zkráceném řízení jednáním hráče Radka Smoleňáka v utkání Mountfield HK – HC Oceláři Třinec (17. 11. 2019).
Rozhodnutí předsedy DK ELH a ředitele ELH – Marek Hecl (Olomouc), Kladno
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval jednáním hráče Marka Hecla, za které mu byl v utkání HC Dynamo Pardubice – HC Olomouc (15. 11. 2019) uložen menší trest za Nafilmovaný pád nebo přehrávání.