Liga juniorů (2014/2015)

Jméno Email Tel./Fax
Pavel Setikovský
(řídící pracovník)
setikovsky@czehockey.cz +420 602 127 838
Soutěže řídí ČSLH
Ze soutěže se postupuje do: Extraliga juniorů
1. část
  • 31 družstev rozděleno územně do 3 skupin; 10 družstev ve skupině „Západ“, 10 družstev ve skupině „Střed“ a 11 družstev ve skupině „Východ“; družstva se ve skupinách utkají dvoukolově každý s každým (ve skupinách „Západ“ a „Střed“ 18 utkání, ve skupině „Východ“ 20 utkání).

2. část    
  • a) Nadstavbová:
    • skupina „A“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Západ“ na 1. - 4. místě a dvě družstva umístěná po 1. části ve skupině „Střed“ na 1. - 4. místě (zařazená na základě územního principu) se utkají čtyřkolově každý s každým (20 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky utkání z 1. části soutěže nezapočítávají. Družstva, která se umístí po této části soutěže ve skupině „A“ na 1. - 4. místě, postupují do 3. části - „Play-off“.
    • skupina „B“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Východ“ na 1. - 4. místě a dvě družstva umístěná po 1. části ve skupině „Střed“ na 1. - 4. místě (zařazená na základě územního principu) se utkají čtyřkolově každý s každým (20 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky utkání z 1. části soutěže nezapočítávají. Družstva, která se umístí po této části soutěže ve skupině „B“ na 1. - 4. místě, postupují do 3. části - „Play-off“.
  • b) O udržení:
    • skupina „C“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Západ“ na 5. - 10. místě se utkají čtyřkolově každý s každým (20 utkání), s tím, že v této části soutěže se započítávají výsledky všech utkání z 1. části soutěže. Družstvo, které se umístí po této části soutěže ve skupině „C“ na posledním místě, sestupuje do příslušné krajské soutěže.
    • skupina „D“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Střed“ na 5. - 10. místě se utkají čtyřkolově každý s každým (20 utkání), s tím, že v této části soutěže se započítávají výsledky všech utkání z 1. části soutěže. Družstvo, které se umístí po této části soutěže ve skupině „D“ na posledním místě, sestupuje do příslušné krajské soutěže.
    • skupina „E“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Východ“ na 5. - 11. místě se utkají dvoukolově každý s každým (12 utkání), s tím, že v této části soutěže se započítávají výsledky všech utkání z 1. části soutěže. Družstva, která se umístí po této části soutěže ve skupině „E“ na posledních dvou místech, sestupují do příslušné krajské soutěže.

3. část - Play-off
  •  družstva umístěná po části 2a) - „Nadstavbové“ na 1. - 4. místě ve skupinách „A“ a „B“ sehrají 2 kola (čtvrtfinále, semifinále) play-off vždy na 2 vítězná utkání (2-6 utkání) s tím, že pro sestavování dvojic ve čtvrtfinále platí, že nejlépe umístěné družstvo po části 2a) - „Nadstavbové“ ve skupině „A“ hraje s družstvem umístěním nejhůře ve skupině „A“ po části 2a) - „Nadstavbové“, druhé nejlepší s druhým nejhorším atd., přičemž dle stejného klíče budou sestaveny dvojice čtvrtfinále ze skupiny „B“. Pro sestavování dvojic v semifinále platí, že lépe umístěné družstvo po části 2a) - „Nadstavbové“ ve skupině „A“ hraje s družstvem umístěním hůře ve skupině „B“ po části 2a) - „Nadstavbové“ a lépe umístěné družstvo po části 2a) - „Nadstavbové“ ve skupině „B“ hraje s družstvem umístěním hůře ve skupině „A“ po části 2a) - „Nadstavbové“.
  • Ve všech kolech této části soutěže platí, že první a případně třetí utkání se hraje u lépe umístěného družstva po části 2a) - „Nadstavbové“, druhé utkání u družstva umístěného hůře.
  • Vítězem LJ pro sezonu 2014/2015 se stává družstvo, které se v 1. části umístilo lépe mezi družstvy, která získala právo postupu do „baráže“ o účast v ELJ. V případě shodného umístění družstev se vítěz LJ určí dle čl. 418 SDŘ.

Utkání 1. části, části 2a) - „Nadstavbové“ a části 2b) - „O udržení“ se hrají tříbodovým systémem dle čl. 403 SDŘ, bez použití čl. 404 - 405 SDŘ. Není-li určen vítěz utkání po skončení základní hrací doby, následují samostatné nájezdy k určení vítěze utkání dle čl. 406 SDŘ bez použití písm. a) tohoto článku. Konečné pořadí družstev bude stanoveno podle čl. 417 SDŘ, v průběhu soutěže je pořadí družstev určováno dle čl. 416 SDŘ.

Utkání 3. části - „Play-off“ se hrají do rozhodnutí dle čl. 407 SDŘ bez použití odst. 1 tohoto čl., přičemž není-li určen vítěz utkání po skončení základní hrací doby, následují samostatné nájezdy k určení vítěze utkání dle čl. 406 SDŘ bez použití písm. a) tohoto článku.
1. V soutěži startují hráči ročníku narození 1995 a 1996.

2. V utkání mohou za družstvo nastoupit maximálně 3 Cizinci.

3. V utkání může za družstvo nastoupit maximálně 5 hráčů ročníku narození 1994, přičemž start brankářů ročníku 1994, nebo Cizinců ročníku 1994 není povolen.

4. V utkání může za družstvo nastoupit maximálně 5 hráčů ročníku narození 1997 a mladších dle čl. 219 SDŘ.

5. V utkání LJ mohou za družstvo do 31.12.2014 nastoupit maximálně 3 hráči na střídavé hostování dle čl. 7, odst. 3, písm. a), bod i. Přestupního řádu mimo klubů extraligy a I. ligy, a to z ELJ (avšak pouze hráči ročníku narození 1996), případně z ELSD.

6. Pořádající klub je povinen po utkání zajistit oboustrannou kopii zápisu o utkání pro hostující družstvo, případně delegáta utkání.

7. Domácí družstvo nastupuje k utkání ve světlých dresech, družstvo hostující v dresech tmavých.

8. Hráči družstva nemusí mít stejnou barvu přileb, brankář může mít odlišnou barvu kalhot (výjimka z pravidla č. 40, bod i., viz Příloha č. 3 Všeobecných ustanovení).

9. Hráči širšího kádru reprezentace ČR „18“ musí nosit hráčskou celoobličejovou masku po celou sezónu (výjimka z Přílohy č. 3 Všeobecných ustanovení).

10. Pořádající klub je v souladu s vnitřní směrnicí ČSLH č. 65 ze dne 5.6.2014 povinen zajistit při utkání přítomnost lékaře, zdravotní sestry, nebo zdravotnického záchranáře.

11. Evidence trestů dle čl. 529, odst. 2 SDŘ se mezi jednotlivými částmi soutěže přenáší.

Související dokumenty:


Související články:

Rozhodnutí předsedy DK ELH – Kindl (Plzeň), Hruška (Vítkovice), Račuk a Dotchin (Kladno)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětu klubu HC Dynamo Pardubice zabýval ve zkráceném řízení zákrokem hráče Jakuba Kindla na protihráče Anthonyho Camaru v utkání HC Škoda Plzeň – HC Dynamo Pardubice, které se hrálo 22. 10. 2021.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 20. 10. 2021
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (14.10.2021 – 20.10.2021). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Rhett Holland (Kometa Brno)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětu klubu HC Olomouc zabýval ve zkráceném řízení zákrokem hráče Rhetta Hollanda na protihráče Jana Bambulu v utkání Kometa Brno – HC Olomouc, které se hrálo 17. 10. 2021.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 13. 10. 2021
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (8.10.2021 – 13.10.2021). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Kubiš (Zlín), Suchánek, Baránek (Kladno)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Pavla Kubiše na protihráče Lukáše Kaňáka, za který mu byl v utkání HC Škoda Plzeň – PSG Berani Zlín (10. 10. 2021) uložen větší trest na 5 minut a osobní trest do konce utkání za Zásah do hlavy nebo krku.
Junioři v Tipsport extralize a Chance lize
Nejvytěžovanějšími hráči mladšími dvaceti let byli v úvodní části Tipsport extraligy (01. 09. – 03. 10. 2021) plzeňský obránce David Jiříček, který strávil na ledě v průměru 16:29 min., obránce David Moravec z Mladé Boleslavi (14:12) a karlovarský útočník Jiří Kulich (12:07).
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Dotchin (Kladno), Gulaš (České Budějovice), Rákos (Kometa)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval nesportovním chováním hráčů Jacoba Scotta Dotchina (Rytíři Kladno – HC Škoda Plzeň, 8. 10. 2021), Milana Gulaše (HC Motor České Budějovice – HC Sparta Praha, 1. 10. 2021) a Daniela Rákose (HC Verva Litvínov – HC Kometa Brno, 1. 10. 2021).
Mladíkům z Litoměřic se dařilo
Stadion Litoměřice znovu uhájil Kalich Arenu. S devíti juniory v sestavě porazil Zubry Přerov poměrem 5:2. Na ledě přitom zářili především mladí hráči. Nejproduktivnější kališnický junior Josef Koláček si připsal čtyři body za dva góly a stejný počet bodů za asistence.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Pavel Kubiš (PSG Berani Zlín)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Pavla Kubiše na protihráče Michala Hrádka, za který mu byl v utkání HC Dynamo Pardubice – PSG Berani Zlín (5. 10. 2021) uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za zásah do hlavy nebo krku.
Rozhodnutí ředitele TELH – HC Sparta Praha
Ředitel Tipsport extraligy Josef Řezníček se na základě zápisu o utkání zabýval skutečností, že hráč Filip Chlapík nastoupil v zápase HC Motor České Budějovice – HC Sparta Praha (1. 10. 2021) bez jmenovky na dresu.