Jihočeský kraj - Krajská liga mužů (2013/2014)

JménoEmailTel./Fax
Luděk Pavelka
(sekretář)
ks-jihocesky@cslh.cz+420 603 148 895
Soutěže řídí KVV ČSLH Jihočeského kraje
Ze soutěže se postupuje do: 2.liga
Více informací o soutěži: zobrazit
Základní část
 • Dvoukolově každý s každým, tříbodovým systémem (22 kol). Za vítězství v základní hrací době náleží 3 body, v případě nerozhodného výsledku získávají obě družstva po jednom bodu.
 • Po tříminutové přestávce (bez úpravy ledové plochy) následují samostatné nájezdy se třemi různými střelci dle čl. 406 SŘ. Vítěz SN získává druhý bod.

Play off
 • Družstva umístěná po základní části na 1. – 8. místě pokračují v soutěži play off , ze které nejlépe umístěné jihočeské družstvo postupuje do kvalifikace i II. ligu.
 • Hraje se na dvě vítězná utkání dle čl. 407 SŘ systémem play off 1-8, 2-7, 3-6, 4-5.
 • Pokud utkání skončí nerozhodně v základní hrací době, hraje se desetiminutové prodloužení bezprostředně po tříminutové přestávce. Družstva hájí stejné branky jako ve třetí třetině.
 • Prodloužení končí uplynutím deseti minut nebo vstřelením branky. Družstvo, které vstřelí branku je vítězem utkání. V prodloužení hrají družstva v počtu čtyř hráčů a s jedním brankářem. Zvláštní pravidla pro prodloužení jsou uvedena v čl.405 SŘ. Pokud nepadne branka v prodloužení, následují samostatné nájezdy (čl.406) k určení vítěze utkání.
 • První, případně i třetí utkání jako domácí v celém „play off“ hraje vždy to družstvo, které bylo v tabulce po základní části lépe umístěné, druhé utkání hraje na ZS u soupeře.
 • Vyšší tresty ze základní části se započítávají !!
 • Hráči nastupující do play off musí mít v klubu odehráno nejméně 50 % v základní části (11 utkání). Tato podmínka neplatí pro hráče, u kterých nebyl v dané sezoně uplatněn přestup nebo hostování, dále pro hráče ročníku 1993 a mladší, a pro hráče zaregistrované u klubu před 1.11.2013.
 • Finálová utkání řídí dva hlavní rozhodčí.
 • Klub HC Jiskra Humpolec nemá nárok na postup do kvalifikace za Jihočeský kraj.

Související dokumenty:


Související články:

Hokejistou sezony je Matěj Stránský, Oceláři s šesti cenami
Také v letošní sezoně Tipsport extraligy došlo na tradiční předávání týmových a individuálních cen. V rámci 26. ročníku ankety byl v hotelu Hilton Prague vyhlášen Hokejista sezony 2020/2021. Nejprestižnější cenu, o níž rozhodují hlasy samotných hráčů, obdržel Matěj Stránský.
Kluby se vyjádřily k úpravám herního, přestupního a disciplinárního řádu ELH
Vedení Českého hokeje a Tipsport extraligy uspořádaly anketu, v níž zjišťovaly stanovisko účastníků nejvyšší soutěže ke změnám v herním, přestupním a disciplinárním řádu ELH.
Kladno se vrací do Tipsport extraligy, titul v nejvyšší soutěži slaví Třinec
Sezona 2020/21 z pohledu dvou nejvyšších soutěží v ČR je minulostí. Chance ligu po vyrovnaném finále s Jihlavou vyhrál klub Rytíři Kladno a vrací se zpět do Tipsport extraligy. Nejvyšší soutěž ovládl HC Oceláři Třinec, který ve finále Tipsport extraligy porazil Liberec 4:1 na zápasy.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Jaroslav Vlach (Bílí Tygři Liberec)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětu klubu HC Oceláři Třinec zabýval ve zkráceném řízení jednáním hráče Jaroslava Vlacha v utkání Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec, které se hrálo 22. 4. 2021.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Petr Jelínek (Bílí Tygři Liberec)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Petra Jelínka na protihráče Matěje Stránského, za který mu byl v utkání HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec (19. 4. 2021) uložen větší trest na 5 minut a osobní trest do konce utkání za Zásah do hlavy nebo krku.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Adam Musil (Bílí Tygři Liberec)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Adama Musila na protihráče Tomáše Marcinka, za který mu byl v utkání HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec (18. 4. 2021) uložen větší trest na 5 minut a osobní trest do konce utkání za Hrubost.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 16. 4. 2021
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (9.4.2021 – 16.4.2021). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Vyjádření komise rozhodčích k situacím z utkání Třinec –Mladá Boleslav
Komise rozhodčích ČSLH se zabývala situacemi z utkání HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav, které se hrálo 15. 4. 2021.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Němeček (HC Sparta Praha), Birner (Bílí Tygři Liberec)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětu klubu Bílí Tygři Liberec zabýval ve zkráceném řízení zákrokem hráče Davida Němečka na protihráče Dávida Grígera v utkání Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha, které se hrálo 13. 4. 2021.
Rozhodnutí ředitele TELH – Bílí Tygři Liberec
Ředitel Tipsport extraligy Josef Řezníček se zabýval výroky trenéra klubu Bílí Tygři Liberec Patrika Augusty na tiskové konferenci bezprostředně po skončení utkání HC Sparta Praha – Bílí Tygři Liberec, které se hrálo 11. dubna 2021.