ELIOD extraliga dorostu (2018/2019)

Jméno E-mail Tel./Fax

Pavel Setikovský
(řidicí pracovník)

setikovsky@czehockey.cz +420 211 158 023
Soutěže řídí ČSLH
Ze soutěže se sestupuje do: Liga mladšího dorostu

1. část:

- 30 družstev rozděleno územně do 3 skupin; 10 družstev ve skupině „Západ“, 10 družstev ve skupině „Střed“ a 10 družstev ve skupině „Východ“; družstva se ve skupinách utkají dvoukolově každý s každým (18 utkání).

2. část:
- skupina „A“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Západ“ na 1. - 4. místě a dvě družstva umístěná po 1. části ve skupině „Střed“ na 1. - 4. místě (zařazená na základě územního principu) se utkají čtyřkolově každý s každým (20 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky všech utkání z 1. části soutěže nezapočítávají.
- skupina „B“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Východ“ na 1. - 4. místě a dvě družstva umístěná po 1. části ve skupině „Střed“ na 1. - 4. místě (zařazená na základě územního principu) se utkají čtyřkolově každý s každým (20 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky všech utkání z 1. části soutěže nezapočítávají.
- skupina „C“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Západ“ na 5. - 10. místě se utkají čtyřkolově každý s každým (20 utkání) s tím, že v této části soutěže se započítávají výsledky všech utkání z 1. části soutěže. Družstvo, které se umístí po této části soutěže ve skupině „C“ na posledním místě, sestupuje do RLD.
- skupina „D“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Střed“ na 5. - 10. místě se utkají čtyřkolově každý s každým (20 utkání) s tím, že v této části soutěže se započítávají výsledky všech utkání z 1. části soutěže. Družstvo, které se umístí po této části soutěže ve skupině „D“ na posledním místě, sestupuje do RLD.
- skupina „E“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Východ“ na 5. - 10. místě se utkají čtyřkolově každý s každým (20 utkání) s tím, že v této části soutěže se započítávají výsledky všech utkání z 1. části soutěže. Družstvo, které se umístí po této části soutěže ve skupině „E“ na posledním místě, sestupuje do RLD.

3. část - Play-off o účast na závěrečném turnaji:
- play-off „A“ - družstva umístěná po 2. části ve skupině „A“ na 1. - 6. místě, vítězné družstvo po 2. části ve skupině „C“ a vítězné družstvo po 2. části ve skupině „D“, příp. nejlepší družstvo na 2. místě po 2. části ve skupinách „C“, „D“ a „E“ určené dle čl. 418 SDŘ (zařazené na základě územního principu) sehrají dvě kola (čtvrtfinále, semifinále) play-off vždy na dvě vítězná utkání (2-6 utkání), s tím, že pro sestavování dvojic pro všechna kola této části soutěže platí, že nejlépe umístěné družstvo po 2. části hraje s družstvem umístěným po 2. části nejhůře, druhé nejlepší s druhým nejhorším atd.
V případě, že se této části soutěže zúčastní vítězné družstvo po 2. části ve skupině „C“ a zároveň vítězné družstvo po 2. části ve skupině „D“, bude postavení družstev pro utkání této části soutěže určeno dle čl. 418 SDŘ, přičemž družstvo s vyšším pořadím bude považováno za druhé nejhůře umístěné a družstvo s nižším pořadím za nejhůře umístěné.
V případě, že se této části soutěže zúčastní vítězné družstvo po 2. části ve skupině „C“ a zároveň nejlepší družstvo na 2. místě po 2. části ve skupinách „C“, „D“ a „E“, bude za nejhůře umístěné považováno nejlepší družstvo na 2. místě po 2. části ve skupinách „C“, „D“ a „E“, vítězné družstvo po 2. části ve skupině „C“ bude považováno za druhé nejhůře umístěné.
Ve všech kolech této části soutěže platí, že první utkání se hraje u družstva umístěného po 2. části hůře, druhé a případně třetí utkání se hraje u družstva umístěného po 2. části lépe.
Vítězná družstva ze semifinále postupují do 4. části - „Závěrečný turnaj o titul Mistr České republiky v kategorii dorostu“.

- play-off „B“ - družstva umístěná po 2. části ve skupině „B“ na 1. - 6. místě, vítězné družstvo po 2. části ve skupině „E“ a vítězné družstvo po 2. části ve skupině „D“, příp. nejlepší družstvo na 2. místě po 2. části ve skupinách „C“, „D“ a „E“ určené dle čl. 418 SDŘ (zařazené na základě územního principu) sehrají dvě kola (čtvrtfinále, semifinále) play-off vždy na dvě vítězná utkání (2-6 utkání), s tím, že pro sestavování dvojic pro všechna kola této části soutěže platí, že nejlépe umístěné družstvo po 2. části hraje s družstvem umístěným po 2. části nejhůře, druhé nejlepší s druhým nejhorším atd.
V případě, že se této části soutěže zúčastní vítězné družstvo po 2. části ve skupině „E“ a zároveň vítězné družstvo po 2. části ve skupině „D“, bude postavení družstev pro utkání této části soutěže určeno dle čl. 418 SDŘ, přičemž družstvo s vyšším pořadím bude považováno za druhé nejhůře umístěné a družstvo s nižším pořadím za nejhůře umístěné.
V případě, že se této části soutěže zúčastní vítězné družstvo po 2. části ve skupině „E“ a zároveň nejlepší družstvo na 2. místě po 2. části ve skupinách „C“, „D“ a „E“, bude za nejhůře umístěné považováno nejlepší družstvo na 2. místě po 2. části ve skupinách „C“, „D“ a „E“, vítězné družstvo po 2. části ve skupině „E“ bude považováno za druhé nejhůře umístěné.
Ve všech kolech této části soutěže platí, že první utkání se hraje u družstva umístěného po 2. části hůře, druhé a případně třetí utkání se hraje u družstva umístěného po 2. části lépe.
Vítězná družstva ze semifinále postupují do 4. části - „Závěrečný turnaj o titul Mistr České republiky v kategorii dorostu“.

4. část - Závěrečný turnaj o titul Mistr České republiky v kategorii dorostu:
- vítězná družstva ze semifinále play-off „A“ po 3. části - „Play-off o účast na závěrečném turnaji“ a vítězná družstva ze semifinále play-off „B“ 3. části - „Play-off o účast na závěrečném turnaji“ sehrají dvě kola play-off (semifinále a finále/zápas o 3. místo) vždy na jedno vítězné utkání (2 utkání). Všechna utkání této části soutěže budou sehrána v místě, které určí řídící orgán soutěže s tím, že za domácí družstvo bude vždy považováno takové, které dosáhlo po 2. části vyššího pořadí. V případě, že se této části soutěže zúčastní družstva, která dosáhla v jednotlivých skupinách po 2. části shodného pořadí, bude postavení družstev pro utkání této části soutěže určeno dle čl. 418 SDŘ. Vítěz této části obdrží titul „Mistr České republiky v kategorii dorostu“.

Utkání 1. části a 2. části se hrají tříbodovým systémem dle čl. 403 odst. 1. SDŘ, s tím, že:

  • je-li určen vítěz utkání v základní hrací době, bude sehrána nadstavba utkání dle čl. 403 odst. 2. SDŘ s tím, že bezprostředně po tříminutové přestávce bez úpravy hrací plochy následuje pětiminutová nadstavba utkání. Obě družstva nastupují s jedním brankářem a třemi hráči v poli, družstva si před prodloužením nemění strany. Pro nadstavbu utkání platí zvláštní pravidla dle čl. 406 SDŘ. Nepadne-li branka v nadstavbě utkání, následují samostatné nájezdy k určení vítěze nadstavby utkání dle čl. 407 SDŘ. Družstvo, které zvítězí v nadstavbě utkání nebo v samostatných nájezdech k určení vítěze nadstavby utkání, získá jeden bod;
  • není-li určen vítěz utkání v základní hrací době, hraje se utkání do rozhodnutí dle čl. 404 SDŘ s tím, že bezprostředně po tříminutové přestávce bez úpravy hrací plochy následuje pětiminutové prodloužení. Obě družstva nastupují s jedním brankářem a třemi hráči v poli, družstva si před prodloužením nemění strany. Pro prodloužení platí zvláštní pravidla dle čl. 406 SDŘ. Nepadne-li branka v prodloužení, následují samostatné nájezdy k určení vítěze utkání dle čl. 407 SDŘ.

    Konečné pořadí družstev bude stanoveno podle čl. 417 SDŘ, v průběhu soutěže je pořadí družstev určováno dle čl. 416 SDŘ.

    Utkání 3. části - „Play-off o účast na závěrečném turnaji“ a 4. části - „Závěrečný turnaj o titul Mistr České republiky v kategorii dorostu“ se hrají do rozhodnutí dle čl. 404 SDŘ s tím, že není-li určen vítěz utkání v základní hrací době, hraje se bezprostředně po tříminutové přestávce bez úpravy hrací plochy desetiminutové prodloužení. Obě družstva nastupují s jedním brankářem a čtyřmi hráči v poli, družstva si před prodloužením nemění strany. Pro prodloužení platí zvláštní pravidla dle čl. 405 SDŘ. Nepadne-li branka v prodloužení, následují samostatné nájezdy k určení vítěze utkání dle čl. 407 SDŘ.

1. V soutěži startují hráči ročníku narození 2003 a 2004.

2. V utkání může za družstvo nastoupit maximálně 1 Cizinec, přičemž start brankáře-Cizince není povolen.

3. Družstvo je povinno nastoupit do utkání ELIOD ELD ve stanoveném počtu hráčů následovně:

  • a) minimálně 1, maximálně 2 brankáři a
  • b) minimálně 10, maximálně 18 hráčů do pole.
    (výjimka z čl. 318 odst. 1. SDŘ)

4. Pořádající klub je povinen po utkání zajistit oboustrannou kopii zápisu o utkání pro hostující družstvo, případně delegáta utkání.

5. Pořádající klub je v souladu s vnitřní směrnicí ČSLH č. 99 ze dne 3. 4. 2018 povinen zajistit při utkání přítomnost lékaře.

6. Domácí družstvo nastupuje k utkání ve světlých dresech, družstvo hostující v dresech tmavých.

7. Brankář může mít odlišnou barvu kalhot (výjimka z čl. 40 bodu i. Pravidel, viz také Příloha č. 3 Všeobecných ustanovení).

8. Hráči nastupující v utkáních ELIOD ELD musejí nosit na čelní straně hráčské helmy (vč. brankářských helem) přelepku s logem partnera soutěže o rozměru 5x15 cm. Za distribuci přelepek v počtu 35 ks na klub odpovídá ČSLH. Není-li tento počet pro potřeby družstva dostatečný, je povinností klubu oznámit písemně takovou skutečnost ČSLH, který požadovaný počet přelepek zajistí. Nastoupí-li hráč v utkání ELIOD ELD bez umístěné reklamní přelepky na přední straně hráčské helmy, může být klub, za který hráč k takovému utkání nastoupil, potrestán finanční pokutou do výše 2.000,-Kč za každý jednotlivý případ porušení.

9. Rozbruslení družstev je 10 minut před začátkem utkání bez následné úpravy ledové plochy (výjimka z čl. 44 bodu iv. Pravidel).

10. Ustanovení čl. 220 SDŘ se nevztahuje na kluby mající zařazena družstva „A“ a „B“ v rámci soutěží ELIOD ELD a RLD.

11. Evidence trestů dle čl. 529 odst. 2. SDŘ se mezi jednotlivými částmi soutěže přenáší.

12. Pořádající Klub je povinen zajistit před utkáním ELIOD ELD pro potřeby rozhodčích v kabině rozhodčích minimálně následující:

  • 4 l neperlivé vody,
  • 1x konvice kávy, vč. ingrediencí (cukr, mléko), lžiček, kelímků atd.

13. Ze soutěže ELIOD ELD se dle čl. 7 odst. 4. přestupního řádu mimo klubů extraligy a I. ligy povoluje hostování mezi soutěžemi (střídavý start) hráčům ročníku narození 2003, a to:

  • nejdéle do 30. 4. 2019,
  • do RLJ, pokud se mateřský klub hráče soutěže RLJ neúčastní,
  • není-li v rozhodné době povoleno hostování mezi soutěžemi (střídavý start) do soutěže RLJ 5 jiným hráčům družstva Klubu z DHL ELJ a současně z ELD.

14. Ze soutěže ELIOD ELD se dle čl. 7 odst. 5. přestupního řádu mimo klubů extraligy a I. ligy povoluje hostování mezi soutěžemi (střídavý start) hráčům ročníku narození 2004, a to:

  • nejdéle do 30. 4. 2019,
  • do RLD, pokud se mateřský klub hráče soutěže RLD neúčastní,
  • není-li v rozhodné době povoleno hostování mezi soutěžemi (střídavý start) do soutěže RLD 5 jiným hráčům družstva Klubu z ELIOD ELD a současně z LSŽ.

15. Všichni hráči nastupující v soutěži ELIOD ELD jsou povinni absolvovat povinné testování, a to následujícím způsobem:

  • Všeobecné testy (06/2018 a 12/2018)
  • Speciální testy (12/2018 a 02/2019)
  • Funkční vyšetření (08/2018 - 09/2018) - u ELIOD ELD není povinné, doporučuje se

Související dokumenty:


Související články:

Vyjádření komise rozhodčích k situacím ze 43. – 45. Kola TELH
Komise rozhodčích ČSLH se zabývala některými situacemi z posledních kol TELH, z nichž část byla vyřešena chybně. K pěti nejvíce diskutovaným případům zaujala následující stanovisko:
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Polanský (Třinec), Werbik (Zlín), Trončinský (Litvínov)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětu klubu Mountfield HK zabýval ve zkráceném řízení zákrokem hráče Jiřího Polanského na protihráče Marise Bicevkise v utkání HC Oceláři Třinec – Mountfield HK (15. 2. 2019), za který mu byl uložen menší trest a osobní desetiminutový trest za Zásah do hlavy nebo krku.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 14. 2. 2019
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (6.2.2019 – 14.2.2019). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Informace z jednání výkonného výboru 14.2.2019
Výkonný výbor ČSLH na svém dnešním jednání rozhodl, že ve všech hokejových soutěžích – s výjimkou extraligy juniorů a vzhledem k dohodnutému cyklu, který vyprší v příští sezóně, dočasně také Chance ligy – budou zavedeny přímé postupy a sestupy. V Tipsport extralize bude tento princip zaveden od sezóny 2019/20 s tím, že sestupovat bude nejhůře umístěný klub v základní části extraligy a postoupí vítěz play off druhé nejvyšší soutěže. „Přímé postupy a sestupy považuji za sportovně nejspravedlivější,“ uvedl v této souvislosti prezident Českého hokeje Tomáš Král. „Navíc tak vzniká prostor pro prodloužení sezóny.“
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 5. 2. 2019
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (1.2.2019 – 5.2.2019). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Bílí Tygři Liberec
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval promítáním záběrů potrestaných či nepotrestaných zákroků na multimediální videokostce v průběhu utkání Bílí Tygři Liberec – HC Škoda Plzeň, které se hrálo 30. 1. 2019 (zákroky Petra Jelínka, Conora Jay Allena, Romana Vráblíka, Jana Kováře, Denise Kindla, Lukáše Kaňáka, Petra Straky...).
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve kráceném řízení zabýval jednáním trenéra mužstva Bílí Tygři Liberec Filipa Pešána v utkání Bílí Tygři Liberec – HC Škoda Plzeň, které se hrálo 30. 1. 2019.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 31. 1. 2019
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (25.1.2019 – 31.1.2019). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Rozhodnutí DK ELH – Mountfield HK
Disciplinární komise ELH ve složení předseda Viktor Ujčík, členové Tomáš Jelínek, Libor Procházka, Vladimír Macholda a Jaromír Bláha se dne 30. 1. 2019 zabývala napadením hlavního trenéra a vhazováním plastových lahví na hlavního trenéra hostujícího mužstva Ladislava Lubinu, ke kterému došlo v průběhu a po skončení utkání Mountfield HK – HC Dynamo Pardubice (26. 1. 2019).
Rozhodnutí předsedy DK ELH – HC Škoda Plzeň
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval odpálením dýmovnic v sektoru hostujících fanoušků, k němuž došlo po skončení utkání HC Energie Karlovy Vary – HC Škoda Plzeň (27. 1. 2019). Po prostudování videozáznamu dospěl k závěru, že odpálení dýmovnic se dopustili fanoušci hostů a klub HC Škoda Plzeň potrestal za Nesportovní chování příznivců klubu finanční pokutou ve výši 10 000 Kč.