II. liga ČR (2017/2018)

Jméno Email Tel./Fax
Pavel Setikovský
(řídící pracovník)
setikovsky@czehockey.cz +420 211 158 023
Soutěže řídí ČSLH
Ze soutěže se postupuje do: 1. liga

1. část:
- 29 družstev rozděleno územně do 3 skupin; 11 družstev ve skupině „Západ“, 10 družstev ve skupině „Střed“ a 8 družstev ve skupině „Východ“; družstva se ve skupinách „Západ“ a „Střed“ utkají čtyřkolově každý s každým (36-40 utkání), družstva ve skupině „Východ“ se utkají šestikolově každý s každým (42 utkání).

2. část - předkolo play-off „B“:
- družstva umístěná po 1. části ve skupině „Východ“ na 3. - 6. místě sehrají předkolo play-off na 3 vítězná utkání (3-5 utkání). Pro sestavení dvojic platí, že družstvo umístěné po 1. části na 3. místě hraje s družstvem umístěným po 1. části na 6. místě a družstvo umístěné po 1. části na 4. místě hraje s družstvem umístěným po 1. části na 5. místě. První, třetí a případně páté hraje u lépe umístěného družstva po 1. části, druhé a případně čtvrté utkání u družstva umístěného hůře.

3. část

  • a) - Play - off:
    - play-off „A“ - družstva umístěná po 1. části ve skupinách „Západ“ a „Střed“ na 1. až 8. místě sehrají 3 kola (osmifinále, čtvrtfinále a semifinále) play-off s tím, že všechna kola play-off se hrají na 3 vítězná utkání (3-15 utkání).
    Pro sestavení dvojic v osmifinále platí, že nejlépe umístěné družstvo skupiny „Západ“ po 1. části hraje s družstvem umístěným ve skupině „Západ“ po 1. části nejhůře, nejlépe umístěné družstvo ve skupině „Střed“ po 1. části hraje s družstvem umístěným ve skupině „Střed“ po 1. části nejhůře, druhé nejlépe umístěné družstvo ve skupině „Západ“ s druhým nejhůře umístěným družstvem ve skupině „Západ“, druhé nejlépe umístěné družstvo ve skupině „Střed“ s druhým nejhůře umístěným družstvem ve skupině „Střed“ atd.
    Pro sestavování dvojic ve čtvrtfinále a semifinále platí, že nejlépe umístěné družstvo po 1. části hraje s družstvem umístěným po 1. části nejhůře, druhé nejlépe umístěné družstvo s druhým nejhůře umístěným družstvem atd., přičemž v případě, že se čtvrtfinále a semifinále zúčastní družstva, která dosáhla po 1. části shodného pořadí, bude postavení družstev pro tato kola play-off určeno dle čl. 418 SDŘ. Ve všech kolech play-off se první, třetí a případně páté hraje u lépe umístěného družstva po 1. části, druhé a případně čtvrté utkání u družstva umístěného hůře. - play-off „B“ - družstva umístěná po 1. části ve skupině „Východ“ na 1. až 2. místě a dvě vítězná družstva z 2. části - „Předkolo play-off „B“ sehrají 2 kola (semifinále, finále) play-off s tím, že obě tato kola play-off se hrají na 3 vítězná utkání (3-10 utkání).
    Pro sestavení dvojic pro semifinále platí, že nejlépe umístěné družstvo po 1. části hraje s družstvem umístěným po 1. části nejhůře a druhé nejlépe umístěné družstvo po 1. části s druhým nejhůře umístěným družstvem po 1. části.Ve obou kolech play-off se první, třetí a případně páté hraje u lépe umístěného družstva po 1. části, druhé a případně čtvrté utkání u družstva umístěného hůře.
  • b) - O udržení ve II. lize ČR: - družstvo umístěné po 1. části ve skupině „Západ“ na 11. místě, družstvo umístěné po 1. části ve skupině „Střed“ na 10. místě a družstvo umístěné ve skupině „Východ“ na 8. místě se utkají dvoukolově každý s každým (4 utkání) s tím, že v této části soutěže se výsledky utkání z předchozích částí soutěže nezapočítávají. Družstvo, které se umístí po této části soutěže na posledním místě, sestupuje do příslušné krajské soutěže.

4. část

  • a) - O postup do WSM ligy:
    - vítězná družstva ze semifinále play-off „A“ po části 3a) - „Play-off“ a vítězné družstvo play-off „B“ po části 3a) - „Play-off“ se utkají dvoukolově každý s každým (4 utkání), s tím, že v této části soutěže se výsledky utkání z předchozích částí soutěže nezapočítávají.
    Vítěz této části soutěže získává ve smyslu čl. 208 SDŘ právo účasti v soutěži WSM liga pro sezónu 2018/2019.
  • b) - Kvalifikace o postup do II. ligy ČR:
    - z vítězů jednotlivých krajských soutěží budou sestaveny kvalifikační skupiny a z nich dvě vítězná družstva získávají ve smyslu čl. 208 SDŘ právo účasti v soutěži II. liga ČR pro sezónu 2018/2019.

Utkání 1. části, části 3b) - „O udržení ve II. lize ČR“ a části 4a) - „O postup do WSM ligy“ se hrají tříbodovým systémem dle čl. 403 SDŘ. Není-li určen vítěz utkání v základní hrací době, hraje se utkání do rozhodnutí dle čl. 404 SDŘ s tím, že bezprostředně po tříminutové přestávce bez úpravy hrací plochy následuje pětiminutové prodloužení. Obě družstva nastupují s jedním brankářem a třemi hráči v poli, družstva si před prodloužením nemění strany. Pro prodloužení platí zvláštní pravidla dle čl. 406 SDŘ. Nepadne-li branka v prodloužení, následují samostatné nájezdy k určení vítěze utkání dle čl. 407 SDŘ.
Konečné pořadí družstev bude stanoveno podle čl. 417 SDŘ, v průběhu soutěže je pořadí družstev určováno dle čl. 416 SDŘ.

Utkání 2. části - „Předkolo play-off „B“ a části 3a) - „Play-off“ se hrají do rozhodnutí dle čl. 404 SDŘ s tím, že není-li určen vítěz utkání v základní hrací době, hraje se bezprostředně po tříminutové přestávce bez úpravy hrací plochy desetiminutové prodloužení. Obě družstva nastupují s jedním brankářem a čtyřmi hráči v poli, družstva si před prodloužením nemění strany. Pro prodloužení platí zvláštní pravidla dle čl. 405 SDŘ. Nepadne-li branka v prodloužení, následují samostatné nájezdy k určení vítěze utkání dle čl. 407 SDŘ.

Utkání části 4b) - „Kvalifikace o postup do II. ligy ČR“ se hrají tříbodovým systémem dle čl. 403 SDŘ. Není-li určen vítěz utkání po skončení základní hrací doby, hraje se utkání do rozhodnutí dle čl. 404 SDŘ s tím, že bezprostředně po tříminutové přestávce bez úpravy hrací plochy následuje pětiminutové prodloužení. Obě družstva nastupují s jedním brankářem a třemi hráči v poli, družstva si před prodloužením nemění strany. Pro prodloužení platí zvláštní pravidla dle čl. 406 SDŘ. Nepadne-li branka v prodloužení, následují samostatné nájezdy k určení vítěze utkání dle čl. 407 SDŘ. Konečné pořadí družstev bude stanoveno podle čl. 417 SDŘ, v průběhu soutěže je pořadí družstev určováno dle čl. 416 SDŘ.

Účastní-li se příslušné kvalifikační skupiny v části 4b) - „Kvalifikace o postup do II. ligy ČR“ právě 2 družstva, utkání se hrají dvoubodovým systémem dle čl. 402 SDŘ, vítězné družstvo bude určeno podle čl. 417 SDŘ. Nemůže-li být po druhém utkání určen vítěz kvalifikační skupiny, pokračuje se v souladu s čl. 417 písm. i) SDŘ do rozhodnutí dle čl. 404 s tím, že bezprostředně po tříminutové přestávce bez úpravy hrací plochy následuje pětiminutové prodloužení. Obě družstva nastupují s jedním brankářem a třemi hráči v poli, družstva si před prodloužením nemění strany. Pro prodloužení platí zvláštní pravidla dle čl. 406 SDŘ. Nepadne-li branka v prodloužení, následují samostatné nájezdy k určení vítěze utkání dle čl. 407 SDŘ.

1.Družstvo II. ligy ČR je pro utkání II. ligy ČR povinno nastoupit ve stanoveném počtu hráčů dle čl. 318 SDŘ, tj.:

  • a)minimálně 1, maximálně 2 brankáři a
  • b)minimálně 10, maximálně 20 hráčů do pole.

2.V utkání II. ligy ČR může dle odst. 1. těchto technických norem za družstvo nastoupit maximálně 22 hráčů, a to následovně:

  • a)2 brankáři ve věku 23 let a starší (tj. ročník nar. 1994 a starší) a 20 hráčů do pole, přičemž z toho maximálně 17 hráčů do pole může být ve věku 23 let a starší (tj. ročník nar. 1994 a starší),
  • b)2 brankáři, přičemž z toho maximálně 1 brankář může být ve věku 23 let a starší (tj. ročník nar. 1994 a starší) a 20 hráčů do pole, přičemž z toho maximálně 18 hráčů do pole může být ve věku 23 let a starší (tj. ročník nar. 1994 a starší).

3.V utkání II. ligy ČR může za družstvo nastoupit maximálně 5 Cizinců.

4.V utkání II. ligy ČR může nastoupit maximálně 5 hráčů ve věku 21-22 let na střídavé hostování dle čl. 7 odst. 3. Přestupního řádu mimo klubů extraligy a I. ligy ČR (tj. hráčů ročníku narození 1995 a 1996), přičemž není omezen počet hráčů mladších startujících na střídavé hostování (tj. hráčů ročníku narození 1997 a mladších).

5.Pořádající klub je v souladu s vnitřní směrnicí ČSLH č. 65 ze dne 5. 6. 2014 povinen zajistit při utkání přítomnost lékaře.

6.Pořádající klub je povinen po utkání zajistit oboustrannou kopii zápisu o utkání pro hostující družstvo, případně delegáta utkání.

7.Pořádající klub je povinen před utkáním II. ligy ČR předat 10 vstupenek na příslušné utkání II. ligy ČR pro potřeby hostujícího družstva, v části 2a) - „Play-off“ a části 4a) - „O postup do WSM ligy“ se tento počet zvyšuje na 20 vstupenek.

8.V první polovině 1. části soutěže domácí družstvo nastupuje k utkání v tmavých dresech, družstvo hostující v dresech světlých, ve druhé polovině 1. části soutěže opačně. Ve všech následujících částech soutěže (tj. utkáních části 3a) - „Play-off“, části 3b) - „O udržení ve II. lize ČR“, části 4a) - „O postup do WSM ligy“ a části 4b) - „Kvalifikace o postup do II. ligy ČR“) domácí družstvo nastupuje k utkání v tmavých dresech, družstvo hostující v dresech světlých.

9.Hráči družstva nemusí mít stejnou barvu helem, brankář může mít odlišnou barvu kalhot (výjimka z Pravidla č. 40 bodu i., viz také Příloha č. 3 Všeobecných ustanovení).

10.Evidence trestů dle čl. 529 odst. 1. SDŘ se mezi jednotlivými částmi soutěže přenáší, a to s výjimkou části 4b) - „Kvalifikace o postup do II. ligy ČR“.


Související dokumenty:


Související články:

Rozhodnutí předsedy DK ELH – Milan Gulaš (HC Škoda Plzeň)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval jednáním hráče Milana Gulaše ve druhé třetině utkání HC Škoda Plzeň – Bílí Tygři Liberec, které se hrálo 14. 1. 2020.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 16. 1. 2020
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (10.1.2020 – 16.1.2020). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Kometa Brno, Rytíři Kladno
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval použitím zakázané pyrotechniky ve druhé třetině utkání BK Mladá Boleslav – Kometa Brno (22. 12. 2019).
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Antonín Honejsek (Zlín)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval jednáním hráče Antonína Honejska, za které mu byl v zápase PSG Berani Zlín – HC Oceláři Třinec (13. 1. 2020) uložen osobní desetiminutový trest a osobní trest do konce utkání za Nesportovní chování.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Tomáš Malec (Kometa Brno)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se zabýval jednáním hráče Tomáše Malce v utkání Kometa Brno a PSG Berani Zlín, které se hrálo 5. 1. 2020.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 9. 1. 2020
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (3.1.2020 – 9.1.2020). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Rozhodnutí ředitele TELH – HC Verva Litvínov a Rytíři Kladno
Ředitel Tisport extraligy Josef Řezníček se zabýval výroky hráče Richarda Jarůška, pronesenými po utkání HC Verva Litvínov – HC Sparta Praha, které se hrálo 5. 1. 2020.
Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 2. 1. 2020
Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (24.12.2019 – 2.1.2020). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Marcinko (Třinec), Claireaux (Zlín)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se na základě podnětu klubu HC Sparta Praha zabýval zákrokem hráče Tomáše Marcinka na protihráče Jana Piskáčka, za který mu byl v utkání HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec (22. 12. 2019) uložen menší trest a osobní desetiminutový trest za Zásah do hlavy nebo krku.
Rozhodnutí předsedy DK ELH – Košťálek (Sparta), Vlach (Liberec), Skuhravý (Karlovy Vary)
Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Jana Košťálka na protihráče Lukáše Dernera, za který mu byl v utkání Bílí Tygři Liberec – HC Sparta Praha (20. 12. 2019) uložen větší trest na 5 minut a osobní trest do konce utkání za Napadení.