Články

Václav Nedomanský v Hokejové síni slávy
Jako druhý český hráč v historii byl do Hokejové síně slávy v Torontu uveden někdejší vynikající útočník Václav Nedomanský.
Lákadlem na MS U20 budou atraktivní přípravné zápasy
Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů 2020 se uskuteční od 26. prosince 2019 do 5. ledna 2020 v Ostravě a Třinci. Hokejoví fanoušci však budou moct vidět jeho aktéry v akci ještě před jeho začátkem, všech deset týmů odehraje v rámci kempů přípravné zápasy na území České republiky. Těsně před šampionátem projdou testem i arény v Ostravě a Třinci.
Seminář čárových rozhodčích v Nymburku
Komise rozhodčích Českého hokeje uspořádala v sobotu 9. listopadu 2019 ve Sportovním centru Nymburk jednodenní seminář profesně určený pro čárové rozhodčí. Tohoto semináře se zúčastnilo celkem 14 rozhodčích zařazených do Výběrového vzdělávacího programu pro čárové rozhodčí, který komise rozhodčích zřídila s cílem intenzivnější výchovy perspektivních čárových sudích.
MS U20: Speciální akce pro mladé hokejisty a hokejistky
Český hokej nabízí mladým hráčům a hráčkám bezplatné vstupenky na vybraná utkání mistrovství světa IIHF juniorů, které budou na přelomu roku hostit Ostrava a Třinec.
Čeští veteráni porazili v Kuřimi výběr jižní Moravy
Druhý zápas v sezoně - druhá výhra. Česká reprezentace veteránů během reprezentační pauzy vyzvala na zimním stadionu v Kuřimi výběr jižní Moravy 10:2. Trenér Jan "Gusta" Havel nominoval např. olympijského vítěze Davida Moravce, držitele Zlaté hokejky Bedřicha Ščerbana či dva juniorské mistry světa z roku 2001 Pavla Brendla a Zdeňka Blatného.
Tři výhry na švýcarské půdě pro českou šestnáctku
Česká reprezentace do 16 let má za sebou úspěšný trojzápas ve Švýcarsku. Svěřenci trenéra Petra Hakena zvítězili ve všech třech případech - 4:2, 6:0 a 4:0. V každém utkání se dokázal gólově prosadit Adam Bareš.
Česká reprezentace žen vyhrála turnaj EHT v Rusku
Českým reprezentantkám žen se na turnaji v rámci EHT v Rusku dařilo podobně jako jejich mužským kolegům ve Finsku. Svěřenkyně trenéra Nováka vyhrály všechny čtyři duely a se dvanácti body jednoznačně ovládly tabulku. Nejlepší brankářkou turnaje byla navíc vyhlášena Klára Peslarová, Aneta Mills se zase probojovala mezi TOP3 hráčky, které se v Dmitrově představily.
Národní tým ovládl Karjala Cupu 2019
Česká hokejová reprezentace má za sebou velmi úspěšný Karlaja Cup. Svěřenci trenéra Miloše Říhy porazili Švédsko, Finsko i Rusko a turnaj jednoznačně ovládli.
Česká dvacítka veze z turnaje ve Finsku třetí místo
Česká reprezentace do 20 let absolvovala v Helsinkách poslední turnajový test před domácím MS. Svěřenci trenéra Václava Varadi dokázali porazit Finsko, na Švédy a Rusy nestačili, a tak si z Finska odvezli třetí místo.
Česká devatenáctka vyrovnané zápasy proti Finku ve výhry nepřetavila
Česká reprezentace do 19 let má za sebou domácí trojzápas proti Finsku. Svěřenci trenéra Bruka sice odehráli tři výsledkově vyrovnané duely, ale nakonec ani jednou nezvítězili. V Teplicích padli 4:5 a 1:3, v Děčíně podlehli Finům 1:2.