Články

O Kapku lepší hokej: Hokejisté se počtvrté zahalí do oranžové
4. února si bude svět připomínat den boje proti rakovině. A opět za velké podpory hokejového dění České republiky. Na začátku druhého měsíce roku 2023 se totiž rozběhne 4. ročník charitativního projektu O Kapku lepší hokej.
Hokejoví sudí z Akademie hlavních rozhodčí řídili ODM 2023
Ve dnech 23. až 26. ledna 2023 se na zimních stadionech v Trutnově a Vrchlabí uskutečnil hokejový turnaj Olympiády dětí a mládeže. Velkou část utkání turnaje řídili hokejoví sudí z Akademie hlavních rozhodčích a na čárách jim asistovali kolegové z Programu pro čárové rozhodčí společně s vybranými rozhodčími z Královehradeckého kraje.
Seminář rozhodčích Chance ligy v Praze
Komise rozhodčích uspořádala 16. 1. 2023 pravidelný vzdělávací seminář hlavních rozhodčích Chance ligy. Program semináře, který vedl předseda komise rozhodčích Vladimír Šindler společně se Stanislavem Barvířem, se skládal praktické části na ledě, na kterou navázala teoretická část semináře v sídle Českého hokeje.
Čeští para hokejisté vyhráli turnaj v italském Turíně
Čeští para hokejisté po suverénním tažení základní částí mezinárodního turnaje v italském Turíně narazili ve finále na odhodlaný tým Norska. A byl to napínavý souboj do poslední chvíle, který ale Češi nakonec zvládli a z Itálie si vezou zlaté medaile.
Nejmladší česká reprezentace žen na EYOF obhájila zlato
Česká reprezentace žen do 16 let vyhrála na Evropském olympijském festivalu mládeže všechny zápasy včetně finále proti Slovensku. Svěřenkyně trenéra Lucáka tak na EYOF obhájily prvenství z loňského roku. Třetí skončily Finky, které v duelu o bronz porazily Švédky.
Zlato na ODM obhájil výběr Moravskoslezského kraje
Hokejový turnaj v rámci Olympiády dětí a mládeže v kategorii U15 má stejné vítěze jako před třemi lety. Výběr Moravskoslezského kraje ve finále ODM proti Plzeňskému kraji otočil skóre z 0:2 na 3:2 a slaví zisk zlatých medailí. Bronz bere výběr Libereckého kraje.
Další ročník IIHF eWorld Championship se blíží
IIHF eWorld Championship 2023 začíná 28. ledna národními kvalifikacemi a virtuální mezinárodní hokejový turnaj, který se hraje na EA SPORTS™ NHL™ 23, tak opět uvidí souboje gamerů na konzolích PlayStation a Xbox z 22 zemí.
Rozpis utkání mistrovství světa žen 2023
Mistrovství světa žen 2023, které se od 5. do 16. dubna uskuteční v kanadském Bramptonu, zná svůj rozpis zápasů. Svěřenkyně trenérky Carly MacLeodové budou hrát díky zisku bronzových medailí na posledním MS elitní skupinu A a turnaj zahájí ve čtvrtek 6. dubna proti Japonsku.
Český univerzitní výběr žen vybojoval na Zimních světových univerzitních hrách bronz
Český ženský hokej zaznamenal na Zimních světových univerzitních hrách medailový úspěch. Svěřenkyně trenéra Jakuba Peslara po třech výhrách v základní skupině postoupily do semifinále, kde sice nestačily na Japonsko, ale v duelu o 3. místo porazily Slovensky a slaví zisk bronzových medailí.
Nejmladší česká reprezentace žen obhajuje na Evropském olympijském festivalu mládeže zlaté medaile
Česká reprezentace žen do 16 let odcestoval do rakouského Spittalu, kde odstartoval Evropský olympijský festival mládeže. Svěřenkyně trenéra Lucáka odehraje v základní části duely se Švédskem, Německem a Itálií. Češky budou na turnaji obhajovat zlaté medaile.