Články

Pro trenéry: Mezinárodní seminář 2021 NHLCA Online Global Coaches’ Clinic
Asociace trenérů NHL pořádá pětidenní webinář, během něhož si trenéři z celého světa budou moct vyslechnout online přednášky mj. hlavních trenérů a generálních manažerů týmů NHL.
#HokejDoma: Cvičení pro brankáře - STREČINK VI
26. díl série #HokejDoma: Cvičení pro brankáře přichází s formou kompenzačního cvičení pod vedením trenérky Barbory Jurové a zabývá se pohybovými partiemi v oblasti kyčlí a zádových svalů.
Startuje předprodej vstupenek MS v para hokeji Ostrava 2021
Ve středu 9. června v 8:00 startuje předprodej vstupenek na MS v para hokeji Ostrava 2021. Fanoušci opět budou moct dorazit do hokejové haly ve Vítkovicích a vidět nejlepší para hokej na vlastní oči. Nejen v hale, ale i ve venkovní fanzóně.
Pocta legendám: Hymna para hokejové reprezentace
Spojují je roky tvrdého tréninku, cílevědomost a naprostá oddanost. Orchestr Janáčkovy filharmonie Ostrava svůj um v nové hymně dal dohromady s hráči české para hokejové reprezentace. Vznikla tak nejen nová verze Para hymny, ale i videoklip, který vzdává hold legendám tohoto sportu a jejich pokračujícímu odkazu.
Souhrn dne: Zlato pro Kanadu, bronz berou hokejisté USA
Závěrečný den šampionátu patřil tradičně soubojům o medaile. V odpoledním duelu se o bronz utkali hokejisté Spojených Států s Německem a hráči zpoza oceánu si naprosto v klidu pohráli s Němci, a tak brali bronzové medaile. Večerní duel patřil finálovému souboji, který ve strhující podívané nakonec v prodloužení rozhodl Nick Paul, jenž přisoudil Kanadě zlaté medaile.
Souhrn dne: Kanada s Finskem se radují z postupu do finále, Němci s USA v roli poražených
Předposlední den mistrovství světa se nesl v duchu druhých vzájemných soubojů na šampionátu, jelikož do finálové fáze postoupily pouze celky ze skupiny B. V prvním utkání vyzvali Kanaďané soupeře z USA, kterého dokázali po pěkné podívané porazit. Němci proti Finům se pokoušeli o historický úspěch a navázat na svůj výkon z poslední Olympijských her, což se jim však nepovedlo.
Souhrn dne: Češi i Slováci jedou domů, dál jdou obě severoamerické velmoci
Čtvrtfinálový čtvrtek nedopadl dobře pro české ani slovenské hokejisty. Slováci podlehli USA vysoko 1:6, Češi zase v utkání dominantních brankářů těsně nestačili na Finsko a prohráli 0:1. V ostatních duelech shodně oba vítězné týmy původně prohrávaly, než předvedly skvělý obrat. Kanada v prodloužení udolala Rusko 2:1 a Němci si postup zajistili dokonce až v samostatných nájezdech, Švýcary přehráli nakonec 3:2.
Souhrn dne: Češi přejeli Slováky a jdou na Finy. Domácí si čtvrtfinále nezahrají
Poslední den skupinových bojů je za námi. Mezi osmičku nejlepších proklouzly ze skupiny B Kanada a také Německo, které v přímém souboji přehrálo domácí Lotyšsko. Češi si poradili s Finskem, skupinu A zakončili na třetím místě a ve čtvrtfinále je čeká Finsko.
Souhrn dne: Česko si zajistilo postup! Švédsko naopak končí, Kazaši musejí doufat
Předposlední hrací den skupinové fáze světového šampionátu nabídl v Rize čtyři zápasy. Ve skupině A se vyřešila postupová tajenka, zatímco skupina B zůstává pořádně zamotaná až do samotného konce. Na čtvrtfinále vůbec poprvé nemusí stačit zisk dvanácti bodů! České reprezentaci k definitivní jistotě pomohla večerní prohra Švédska.
Souhrn dne: Kanada živí naději na play off, Finsko jako první postupuje
Nedělní odpoledne přineslo dvě vysoké výhry. V utkání skupiny A Švýcarsko rozstřílelo Bělorusko 6:0, na druhé hale Kanada splnila povinnost a porazila Italy 7:1. Šanci na postup do čtvrtfinále si díky výhře 3:1 nad Slovenskem udrželi Švédové, zatímco jejich sousedi z Finska udolali domácí Lotyše 3:2 po prodloužení a můžou jako první tým slavit zajištění účasti v play off.