Články

Aukce dresů českých reprezentantek pomůže na dobrou věc
Ve svém vůbec prvním představení v seriálu WEHT na území Česka porazili lvice Německo jasně 7:1. Výherní dresy následně putovaly do aukce, jejíž výtěžek půjde na podporu rodiny zesnulého litoměřického trenéra Václava Rubeše.
Český hokej zasáhla smutná zpráva. Zemřel Rudolf Valla
Český hokej zasáhla tragická zpráva. Ve věku 60 let zemřel Rudolf Valla, jeden z nejvýraznějších průkopníků ženského hokeje v České republice.
Lvice za hranicemi: Pejzlová ovládla bodování ve Finsku, gólmanky září ve Švédsku
Finská nejvyšší soutěž za sebou má základní část. A nejproduktivnější hráčkou byla Michaela Pejzlová, a to s poměrně velkým náskokem. Mimo to si také vysloužila účast na Utkání hvězd. Ve Švédsku se daří dvěma českým brankářkám, obě jsou ve statistikách v elitní desítce soutěže.
Para hokej: Obhajoba zlata. Reprezentace bude v Itálii hájit loňský prim
Česká parahokejová reprezentace o víkendu odlétá do italského Varese. Loni na turnaji Češi neměli přemožitele a mezinárodní turnaj ovládli bez jediné porážky. Letošní měření sil bude ale pro parahokejovou reprezentaci o poznání náročnější. Nejen silnějším obsazením turnaje, ale i proto, že chybí opory týmu Geier a Kubeš.
ELD: Dynamo je ve formě, Tábor udělal krok k záchraně. Sparta přeskočila Zlín
Po reprezentační pauze se v Extralize dorostu dařilo hlavně Pardubicím, Boleslavi, Třinci, ale překvapil také Motor. V nižší skupině si dobrou pozici vypracovala Sparta, která se protlačila na postupovou příčku místo Zlína. Čelo tabulky si stále drží Kometa, ale ze hry ještě není ani Liberec.
V rámci akce NHL Hockey Day se na online semináři představí američtí trenéři
V sobotu 9. března se od 15 hodin na platformě Zoom v rámci 2024 NHL Hockey Day v Česku uskuteční online seminář NHL: Coaches Clinic pod vedením bývalého asistenta trenéra Ottawy Senators Davise Paynea a bývalého video kouče týmu Dallas Stars Kellyho Forbese.
Spolupráce s brazilským hokejem pokračuje. Český trenér míří do Jižní Ameriky
Po cestě Bedřicha Ščerbana míří do Brazílie další z Čechů, a to mladý trenér Kryštof Kovářík, který se bude snažit pomáhat tamním hráčům s tréninky a má na plánu řadu tematických workoutů. Jde o další krok v plánované spolupráci mezi českým a brazilským hokejem.
Světový dívčí zápas v Praze! Akce se konala po celém světě
Ve více než čtyřech desítkách zemích světa se uskutečnil Světový dívčí zápas (Global Girls' Game). Český hokej se rozhodl tento rok umístit akci pod záštitou IIHF, která je věnovaná rozvoji ženského hokeje, na pražský Škoda Ice Rink. Akce se v Česku zúčastnilo 34 mladých hokejistek.
ELJ: Velký obrat Plzně, divočina v Brně. Energie v pravou chvíli zabrala
Po reprezentační přestávce pokračovaly v DHL extralize juniorů boje o přímý postup do čtvrtfinále, o účast v předkole i o záchranu. Na poslední místo soutěže spadl Přerov, jemuž se nedařilo podobně jako Olomouci, naopak dobré výsledky povzbudily Zlín nebo Litvínov. Husarský kousek předvedli mladíci Plzně.
Jágrovi se dostalo velké pocty. Jeho dres je pod stropem arény Pittsburghu
Jaromíru Jágrovi se dostalo velké pocty. Celý víkend byl v Pittsburghu, kde v zámoří načal svou legendární kariéru, věnován jemu. Večeře, tréninky, nástup na rozcvičku a mnoho dalšího. Vše vyvrcholilo vyvěšením jeho dresu s číslem pod strop arény.