Články

Národní tým zahájí sezonu Karjala Cupem v Helsinkách
V rámci tradičního Turnaje Karjala se reprezentace utká ve dnech 5. – 8. listopadu 2020 v Helsinkách s hokejisty Švédska, Finska a Ruska. Turnaj Euro Hockey Tour bude premiérou nového realizačního týmu v čele s hlavním trenérem Filipem Pešánem, asistenty Martinem Strakou a Jaroslavem Špačkem a generálním manažerem Petrem Nedvědem.
#HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL - Na farmě s Liborem Hájkem
I v době, kdy jsou kvůli koronavirové pandemie zavřené zimní stadiony, doporučují zástupci Českého hokeje včetně Filipa Pešána mladým hokejistům a hokejistkám, aby se pravidelně hýbali a zůstali ve formě. Inspiraci si můžou vzít třeba z obránce New Yorku Rangers Libora Hájka, který ukázal, jak se připravuje doma na farmě.
Výkladové stanovisko NSA k opatřením platným od 22. 10.
Národní sportovní agentura zveřejnila výklad aktuálního vládního usnesení z 21. 10. 2020, které upravuje mimo jiné pravidla pro sportovní činnost platná od čtvrtka 22. 10. 2020.
Zemřel Pavel Šelešovský
Ve věku nedožitých 77 let zemřel Pavel Šelešovský, bývalý rozhodčí I. ligy a delegát. Byl celoživotně spjatý se vsetínským ledním hokejem a pro činnost rozhodčího přesvědčil další kolegy, kteří později postoupili do nejvyšších soutěží včetně extraligy.
Získejte nevydražené dresy z charitativních aukcí
Úspěšné dobročinné aukce Legenda legendám a Legenda pomáhá už skončily. Nyní máte jedinečnou příležitost opatřit si dresy, které dosud nebyly vydraženy. Níže naleznete jejich kompletní seznam.
Rozpis MS U20 v Edmontonu
Na konci roku 2020 odstartuje v kanadském Edmontonu tradiční mistrovství světa hráčů do 20 let, které bude letos probíhat v režimu tzv. bubliny. Mezinárodní hokejová federace IIHF zveřejnila rozpis turnaje. Česká dvacítka odehraje první duel 26. prosince proti Švédsku. Přímé přenosy budou moct fanoušci sledovat na ČT Sport.
Zahajovací utkání Karjala Cupu sehraje národní tým v Helsinkách
Vzhledem k vývoji epidemiologické situace, případnému prodloužení nouzového stavu a s cílem omezit cestování mezi zeměmi sehraje česká reprezentace zahajovací zápas Turnaje Karjala se Švédskem v Helsinkách. Dohodli se na tom oba soupeři s pořadatelem turnaje místo původně plánovaného duelu v pražské O2 areně.
Český hokej sjednotil pravidlo vítězných nájezdů s NHL a IIHF
Na základě některých dotazů Český hokej potvrzuje informaci, která byla zveřejněna na tiskové konferenci před startem Tipsport extraligy. Před začátkem sezony 2020/2021 byla změněna metodika vyhodnocování statistiky vítězného nájezdu.
#HokejDoma: Cvičení pro brankáře - JAK OBOHATIT TRÉNINK
Opět po čase přišla doba, kdy se kvůli koronavirové pandemii zavřely zimní stadiony. Mladí brankáři ale díky dalšímu dílu ze série #HokejDoma mohou pracovat na své kondici a dovednostech i v domácích podmínkách. 16. díl nese název Jak obohatit trénink pro brankáře.
Český hokej požádal o výjimku pro profesionální hráče
Prezident Českého hokeje Tomáš Král a ředitel Tipsport extraligy Josef Řezníček požádali předsedu vlády České republiky Andreje Babiše a ministra zdravotnictví Romana Prymulu o udělení výjimky z krizového opatření vlády pro trénink profesionálních hokejistů.