Články

Turnaj 4 U 20 Nyköping, Švédsko
Mužstvo U 20 obsadilo v turnaji 3. místo, v brance nás reprezentovali Marek Mazanec (Plzeň) a Libor Kašík (Zlín)
Turnaj U 20 Kanada
Série čtyř zápasů proti kanadským universitním a juniorským týmům ve Windsor - Kanada.
Trenérský seminář při utkání NHL v pražské O2 aréně
Český svaz ledního hokeje pořádá seminář hlavních trenérů týmů hrajících Tipsport Extraligu, I. ligu ČR a NOEN Extraligu juniorů. Akce se koná při příležitosti utkání NHL v O2 areně v Praze mezi Boston Bruins a Phoenix Coyotes. Přednášky proběhnou v neděli 10. října 2010 od 10:30 do 15:00 hodin přímo v O2 areně.
Informace o 2. ročníku soustředění brankářů nejmladších kategorií
Také v roce 2010 uspořádá Brankářská komise ČSLH v rámci projektu výchovy mladých brankářů jednodenní kemp pro žáky 1. až 8. tříd ZŠ. Podmínkou jsou zvládnuté základy bruslení. Možnost zařadit i starší, ale jen v případě volné kapacity. Přihlaste i vy svého malého brankáře na tuto akci s mottem: „Tvoje cesta k reprezentaci začíná tady“.
Trenérské hodnocení zápasů reprezentace U20 ve Švédsku a Kanadě
V září 2010 absolvovala reprezentace U20 hned dvě akce v zahraničí. Nejprve turnaj čtyř zemí ve Švédsku, který přinesl dvě prohry a jednu výhru. Potom tým zamířil do Kanady a sehrál čtyři utkání s místními univerzitními týmy - tři výhry a jedna prohra. Přinášíme stručné hodnocení výkonů ve všech sedmi utkáních.
Za mořem klopýtla dvacítka jen jednou
Pár dní po skončení turnaje ve Švédsku odlétala česká dvacítka do kanadského Windsoru ke čtyřem přátelským utkáním s tamními kluby. Hlavní kouč Miroslav Přerost může být s výkony mladíků spokojený, neboť jeho výběr prohrál jen jednou.
Reprezentace U20 ve Švédsku neuspěla
Nepříliš vydařený turnaj odehrála česká reprezentační dvacítka ve Švédku. Ze tří soupeřů dokázala porazit pouze Finy, naopak nestačila na domácí Švédy a od Ruska utržila debakl 2:6. V konečném pořadí tak obsadila třetí příčku.
Video: Bruslení pro žáky 4. - 8. Tříd
Doporučená cvičení na silově obratnostní bruslení pro zlepšení bruslařské techniky a síly dolních končetin. Tato cvičení by měla být prováděna několikrát týdně na začátku tréninku ve třech až čtyřech opakováních. Určeno pro děti od jedenácti let.
Šestnáctka skončila třetí na turnaji v Salcburku
Nejmladší reprezentační výběr se v předsezónním období představil v druhé zápasové zkoušce. Po utkáních se Slovenskem byl na programu turnaj v Salcburku. Čeští mladíci obsadili nakonec třetí místo, když nestačili na suverénní Rusy a těsně prohráli také se Slováky. Šestnáctka si naopak připsala skalp Kanady a rakouského výběru hráčů do 17 let.
Sedmnáctka v úvodu sezóny předvedla dobré výkony
Úvodní akci nové sezóny zvládla česká sedmnáctka na výbornou. Na Turnaji pěti ve švýcarském Hutwillu obsadila krásné druhé místo, když nestačila pouze na vítěze celého turnaje, kterým se staly Spojené státy americké.