Články

Dvacítka zopakovala na šampionátu umístění na sedmé pozici
Juniorskými mistry světa pro rok 2011 se stali Rusové, kteří ve finále díky nevídanému obratu porazili tým Kanady. Bronzové medaile získali po výhře nad Švédskem hráči Spojených států. Český tým pod vedením trenéra Miroslava Přerosta zopakoval umístění na sedmé příčce, kterou obsadil již před rokem. Češi na turnaji prohráli s Ruskem, Kanadou a Švédskem, naopak porazili Slováky, Němce, a Nory.
Sedmnáctka skončila na World Hockey Challenge osmá
V kategorii hráčů do sedmnácti let není pořádáno mistrovství světa, proto je nejprestižnějším turnajem roku World Hockey Challenge. V kanadském Winnipegu se na přelomu let 2010 a 2011 krom České republiky představilo pět výběrů Kanady, Finsko, Německo, Slovensko a Spojené státy. Vítězství si připsal výběr Ontaria, který ve finále porazil tým USA. Česká sedmnáctka obsadila osmou příčku.
Brankáři reprezentace U20 – MS 2010
První zápasy na MSJ U 20 v Buffalu a Niagara Fals (USA)
Luděk Bukač zhodnotil prosincové soustředění reprezentace U16
Nejmladší reprezentační výběr se sešel v období Vánoc k přípravnému kempu, který se uskutečnil v Litoměřicích. Původně měla šestnáctka sehrát tři přípravné zápasy s Ruskem, ale soupeř z důvodu nepříznivého počasí a omezení letecké dopravy nemohl dorazit. I přesto přinesl průběh soustředění a jednotlivé tréninkové jednotky (stejně jako předešlé reprezentační akce) trenéru Luďku Bukačovi řadu zajímavých poznatků.
Oficiální ročenka Českého svazu ledního hokeje stále v prodeji
Před vánočními svátky byla vydána ročenka českého hokeje sezóny 2009/10, která se na více než 200 stranách věnuje hokejovým soutěžím (extralize, 1. lize, 2. lize, juniorům, staršímu a mladšímu dorostu a dalším) a reprezentačním výběrům (muži, mládež, ženy, veteráni, sledge hokej). To vše z pohledu statistik a zajímavostí doplněno o desítky fotografií přímo z jednotlivých akcí. Tuto publikaci můžete přes omezený náklad stále zakoupit prostřednictvím internetu či přímo v sídle Českého svazu ledního hokeje.
Na Nový rok startuje ve Stockholmu mistrovství světa žen do 18 let
V sobotu 1. ledna jsou na programu první čtyři utkání základních skupin světového šampionátu žen v kategorii hráček do 18 let. Hraje se ve švédském Stockholmu. Reprezentantky České republiky budou chtít vylepšit umístění z posledního mistrovství světa, na kterém obsadily sedmé místo, a cílem bude navázat na povedený začátek roku 2008, kdy si ze šampionátu odvezly bronzové medaile. O postup do čtvrtfinále budou Češky bojovat se silnými Američankami, domácími Švédkami a Japonkami.
PF 2011
Hodně zdraví, štěstí, osobních i pracovních úspěchů a hlavně hodně radosti z hokeje v roce 2011 Vám všem za Český svaz ledního hokeje přeje Tomáš Král.
Osmnáctka skončila v Zuchwilu na třetím místě
Dvě výhry a dvě prohry, taková je bilance reprezentačního týmu hráčů do osmnácti let na turnaji ve Švýcarském Zuchwilu. Svěřenci trenérů Jiřího Šolce a Martina Hostáka prohráli s pozdějšími vítězi s Finska a domácím Švýcarskem. Naopak zdolali Němce a Slováky.
Reprezentační šestnáctka proti Rusům nenastoupí, proti bylo počasí
Měl to být ostrý test s jedním z nejsilnějších soupeřů, místo toho si čeští reprezentanti kategorie do šestnácti let jen zatrénují. Tři utkání proti Rusům musela být zrušena, protože soupeř mladých Čechů vinou nepříznivého počasí nemohl zvládnout včasný přílet. Kemp trvající s přestávkou již od pondělí 20. prosince tak skončí v úterý 28. prosince dopoledním tréninkem.
Reprezentace U 20 – kemp Detroit a přátelské zápasy Rochester – USA
Reprezentace České republiky do dvaceti let absolvovala před mistrovstvím světa v Buffalu a Niagara Fals týdenní soustředění v Detroitu a odehrála 2 přátelské zápasy v Rochesteru.