Články

Reprezentace U20 ve Švédsku neuspěla
Nepříliš vydařený turnaj odehrála česká reprezentační dvacítka ve Švédku. Ze tří soupeřů dokázala porazit pouze Finy, naopak nestačila na domácí Švédy a od Ruska utržila debakl 2:6. V konečném pořadí tak obsadila třetí příčku.
Video: Bruslení pro žáky 4. - 8. Tříd
Doporučená cvičení na silově obratnostní bruslení pro zlepšení bruslařské techniky a síly dolních končetin. Tato cvičení by měla být prováděna několikrát týdně na začátku tréninku ve třech až čtyřech opakováních. Určeno pro děti od jedenácti let.
Šestnáctka skončila třetí na turnaji v Salcburku
Nejmladší reprezentační výběr se v předsezónním období představil v druhé zápasové zkoušce. Po utkáních se Slovenskem byl na programu turnaj v Salcburku. Čeští mladíci obsadili nakonec třetí místo, když nestačili na suverénní Rusy a těsně prohráli také se Slováky. Šestnáctka si naopak připsala skalp Kanady a rakouského výběru hráčů do 17 let.
Sedmnáctka v úvodu sezóny předvedla dobré výkony
Úvodní akci nové sezóny zvládla česká sedmnáctka na výbornou. Na Turnaji pěti ve švýcarském Hutwillu obsadila krásné druhé místo, když nestačila pouze na vítěze celého turnaje, kterým se staly Spojené státy americké.
Osmnáctka na medaili na Memoriálu Ivana Hlinky nedosáhla
Základní skupinou Memoriálu Ivana Hlinky, který se konal v srpnu v Břeclavi a Piešťanech, prošla česká reprezentační osmnáctka poměrně hladce. Poté však v semifinále narazila tvrdě na Kanadu a sen o zlatou medaili se rozplynul. Ani v boji o třetí místo nestačila na svého soupeře ze Švédska, a tak zůstala těsně za medailovými pozicemi.
Dvacítka ovládla turnaj ve Švýcarsku
První turnaj nové sezóny odehrála česká reprezentační dvacítka ve švýcarské Arose. Na tradičním Summer Hockey Challenge se představily čtyři týmy. Český výběr nestačil pouze na Němce, avšak i přesto obsadil konečné první místo.
Premiéra reprezentační šestnáctky přinesla poloviční úspěch
Nově se rodící reprezentační šestnáctka pod vedením trenérů Luďka Bukače a Davida Bruka sehrála své první dva duely. Slovensku nejprve podlehla ve Skalici 7:2, aby hned druhý den vrátila vysokou porážku a v Brumově zvítězila 8:3.
Trenérský seminář při Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi
ČSLH pořádá seminář hlavních trenérů extraligy juniorů, extraligy st. dorostu, extraligy ml. dorostu v předzávodním období sezóny 2010/11. Akce se koná při příležitosti mezinárodního turnaje hráčů do 18 let – Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi. Přednášky proběhnou v Domě školství v ulici 17. listopadu 1A v úterý 10. srpna 2010 od 10 hodin.
Shrnutí červencového soustředění brankářů na ledě i na suchu
Ve dnech 19. až 23. července 2010 proběhlo ve sportovním komplexu v Liberci soustředění brankářů ročníků 1995 - 1992, kterého se zúčastnilo celkem 24 gólmanů z celé České republiky.
Video: Cvičení reprezentace U16
Trenéři reprezentační šestnáctky Luděk Bukač a David Bruk natočili s video trenérem ČSLH Janem Procházkou několik cvičení ze svých letních kempů. Většina cvičení probíhá na malém prostoru a je zaměřena na zdokonalování individuálních dovedností jednotlivce.