Články

Dominik Hašek slaví padesáté narozeniny
Padesáté narozeniny slaví Dominik Hašek (1965). Jeden z nejlepších brankářů světové historie se výrazně podílel na zisku zlatých olympijských medailí z Nagana, v letech 2002 a 2008 vyhrál Stanley Cup. Držitelem Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře NHL se stal šestkrát, držitelem Hart Trophy pro nejužitečnějšího hráče NHL a Lester B. Pearson Trophy dvakrát. Nejlepším sportovcem České republiky byl vyhlášen dvakrát, pětkrát se stal vítězem ankety Zlatá hokejka. Dvakrát – v letech 1987 a 1989 – se stal nejlepším brankářem mistrovství světa. Reprezentační dres oblékl v letech 1983-2006 ve 136 utkáních, třikrát byl oporou mužstva, které získalo československý nebo český mistrovský titul. Dominik Hašek je členem Síně slávy NHL, Síně slávy českého hokeje, při mistrovství světa, které budou v květnu 2015 hostit Praha s Ostravou, bude uveden do Síně slávy IIHF. V současnosti působí i jako předseda návrhové komise Síně slávy českého hokeje. Gratulujeme!
Sedmnáctka porazila Slováky a v pátek ji čeká finále s Ruskem!
Druhý turnajový zápas čekal Českou republiku ve středu proti Slovensku. I zisk jediného bodu by českým hokejistům stačil pro postup do pátečního finále, mladí reprezentanti si ale vybojovali všechny tři body. Kapitán Marek Zachar se podílel na všech trefách Česka, dvě z nich vsítil on sám. Slovensko tak po porážce 1:3 bude bojovat o páté místo.
Druhá fáze prodeje vstupenek na utkání MS začne 12. února
Po třech měsících od začátku prodeje vstupenek na Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015 se blíží začátek druhé fáze, v jejímž průběhu si budou moct fanoušci zakoupit vstupenky na jednotlivé zápasy.
Trenérské hodnocení MS hráčů do dvaceti let 2015
Trenérské veřejnosti předkládáme hodnocení Mistrovství světa IIHF hráčů do dvaceti let 2015.
Rozhodnutí předsedy Disciplinární komise ELH: Radek Duda
Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se na základě podnětu delegáta utkání zabýval ve zkráceném řízení jednáním hráče Radka Dudy v zápase HC Vítkovice Steel – HC Energie Karlovy Vary.
Soustředění výběrů hráčů z turnaje MČR krajských výběrů
Ve dnech 22. až 25. ledna 2015 se v Karlových Varech a v Chebu uskutečnila vrcholná akce pro hráče ve věku do 15 let – Mistrovství ČR krajských výběrů 2015. Hráči ročníku narození 2000 a mladší bojovali nejen o co nejlepší umístění svého týmu, ale také o možnost zúčastnit se akce, která přímo navazuje na turnaj MČR krajských výběrů. Poslední akcí letošní sezony v kategorii U15 bude pro vybrané hráče již tradiční kemp v Jihlavě.
Rozhodnutí předsedy Disciplinární komise ELH: Ladislav Svozil
Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se na základě skutečností uvedených v zápisu o utkání zabýval jednáním trenéra Ladislava Svozila po skončení utkání HC Vítkovice Steel – HC Energie Karlovy Vary.
Rozhodnutí předsedy Disciplinární komise ELH, 27.1.2015
Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se na základě skutečností uvedených v zápisu o utkání zabýval situací, při které byla v první třetině utkání HC Energie Karlovy Vary – HC Verva Litvínov vhozena na ledovou plochu plechovka piva.
Reprezentační sedmnáctka přestřílela vysoce Švýcary
Vstup do celého turnaje vyšel reprezentaci České republiky na výbornou. Už po první třetině vedli Češi 2:1 a v dalších 40-ti minutách přidali dalších šest přesných tref. Ani výměna gólmanů nepomohla Švýcarům na zvrat ve třetí třetině. Výsledku také napomohl brankář Adam Brízgala, který se předvedl 25 zákroky. Na protější branku vyslali jeho spoluhráči téměř dvojnásobné množství střeleckých pokusů.
Moravskoslezský kraj zvítězil v turnaji hráčů ročníku 2000
Karlovarský kraj hostil ve dnech 22. až 25. ledna 2015 Mládežnické mistrovství České republiky krajů. Mezi čtrnácti výběry složenými z hráčů ročníku narození 2000 se nejvíce dařilo hokejistům z Moravskoslezského kraje. Druhou příčku obsadil Ústecký kraj, třetí pak hráči z Prahy. Hrálo se v Karlových Varech a v Chebu, nejprve ve dvou skupinách, poté utkání o umístění.