Články

Výběr hráček do 14 let zvítězil na prestižním pražském turnaji
Česká žákovská liga produkuje hráčky, které v evropském měřítku nemají konkurenci a při srovnání sil se zámořským hokejem předvádějí vynikající výkony. Opět to potvrdily výsledky českého výběru na turnaji U14 Girls World Selects Invitational Prague. Svěřenkyně trenéra Zdeňka Zdráhala sehrály v průběhu pěti dnů osm utkání v délce dvakrát dvacet minut. Pouze jeden zápas nebyl vítězný, Češky vstřelily dvaačtyřicet branek, inkasovaly pouze deset.
V Brně se představily zelené puky, symboly boje proti dopingu
Mezinárodní hokejová federace představila již na světovém šampionátu v roce 2010 zelené puky, které se staly symbolem boje proti dopingu. Puky nesoucí anglické texty “Doping is not hockey” a “Doping is offside” byly v rámci Českých hokejových her v Brně využity při rozcvičení týmů před jednotlivými zápasy. Kampaň bude pokračovat i během mistrovství světa na Slovensku.
Souhrn mistrovství světa hráčů do osmnácti let
Mistrovství světa hráčů do osmnácti let je pro tento rok minulostí. Český tým obsadil konečně osmé místo, poslední nesestupové. Naopak z vítězství se radují Spojené státy, které ve finále porazily Švédsko. Třetí skončili Rusové, těsně před Kanadou. Elitní skupinu opouští Norsko a Slovensko. V článku nabízíme celkový statistický přehled, včetně individuálních žebříčků.
Trenér Šolc po MS U18: S týmem jsme chtěli udělat úspěch
Česká osmnáctka zakončila mistrovství světa v Německu porážkou se Švýcarskem 2:4 a obsadila celkově osmé místo. Tým trenéra Šolce přitom do turnaje vstoupil skvěle, když porazil Švédsko. Ovšem tým od té doby nešlapal, každý hráč hrál na své triko a nakonec s vypětím všech sil se udržel. „Někteří hráči hráli za sebe a ne za tým,“ řekl trenér Jiří Šolc po turnaji.
Vítězem Českých hokejových her je s šesti body domácí tým
Pět utkání Českých hokejových her hostila brněnská hala Rondo, šestý zápas se odehrál ve Švédsku. Jihomoravská metropole připravila pro týmy výbornou diváckou kulisu, ve které se nejlépe dařilo domácímu výběru. Svěřenci trenéra Aloise Hadamczika zvítězili ve dvou utkáních a tím si zajistili celkové první místo v turnaji. Druzí skončili Rusové, kterým patří celkové vítězství v Euro Hockey Tour.
Šestnáctka stačila na stejně staré Rusy dvakrát ze tří pokusů
Série zápasů reprezentační šestnáctky je u konce. Svěřenci trenérů Luďka Bukače a Davida Bruka sehráli v dubnu celkem deset utkání. Tři na Slovensku, čtyři ve Švédsku a tři v domácím prostředí s Rusy. S ruským týmem dokázali mladí Češi držet krok ve dvou zápasech, jednou jasně dominovali hosté.
Česká osmnáctka zakončila MS prohrou a nakonec obsadila 8. místo
Čeští hokejisté mají za sebou světový šampionát osmnáctiletých v Německu. V posledním zápase o 7. místo podlehli Švýcarsku 2:4. Sice se udrželi v elitní skupině, ale konečné umístění není pro trenéra Šolce nijak uspokojivým výsledkem.
Anotace závěrečných prací TŠ FTVS UK Praha - č. 6 (část 2)
Přinášíme druhou část výtahu ze závěrečné práce trenéra Pavla Arnošta, kterou zpracoval v rámci studia licence "A" na FTVS UK v Praze v roce 2010. Téma předkládané práce zní „Inovace v silovém tréninku v mládežnických kategoriích“. V článku najdete oba postupně zveřejněné díly, v archivu všech doposud zveřejněných anotací závěrečných prací pak je uložen kompletní výtah.
Česká U18 si v závěru utkání vystřelila setrvání mezi elitou
Česká osmnáctka splnila povinnost a udržela se pro příští rok v elitní skupině mistrovství světa. Definitivní jistotu přinesla českým mladíkům výhra 4:3 na týmem Slovenska. Svěřenci trenérů Jiřího Šolce a Martina Hostáka odehráli se svým rivalem vyrovnané utkání a klíčový gól vstřelili až dvě vteřiny před koncem. Slováci totiž riskantně zkoušeli hru bez brankáře a do prázdné branky skóroval Lukáš Sedlák.
Začínají České hokejové hry, hostí je vyprodané Rondo
Ve čtvrtek 21. dubna se odehrají první dvě utkání českých hokejových her. Pět z šesti utkání hostí brněnská hala Rondo. Podle prodeje vstupenek je jasné, že hokejisty čeká pořádná divácká kulisa. V českém týmu už se představí téměř všichni hráči, kteří by měli být v konečné nominaci pro světový šampionát. Poprvé před mistrovstvím se v dresu národního týmu objeví mimo jiné gólman Ondřej Pavelec či útočníci Jaromír Jágr, Milan Michálek, Martin Havlát a Tomáš Rolinek. Celkem je připraveno čtyřiadvacet hráčů a tři brankáři.