Články

Jubileum Ing. Miroslava Šubrta, čestného předsedy IIHF
Ing. Miroslav Šubrt (16. 7. 1926), čestný předseda a bývalý dlouholetý místopředseda IIHF, se dožívá 85 let. Jeden z našich nejuznávanějších hokejových činovníků se na domácí a mezinárodní scéně pohyboval půl století, mezi generacemi Bobrova a Gretzkého, Zábrodského a Jágra.
Místo HC Vrchlabí bude hrát první hokejovou ligu IHC Písek
Prezident ČSLH Tomáš Král schválil v souladu s příslušným ustanovením Statutu výkonného výboru ČSLH přenechání práva účasti v první hokejové lize mezi HC Vrchlabí a IHC Písek. Žádost, kterou kluby předložily, splňuje podmínky stanovené Soutěžním a disciplinárním řádem ČSLH. Účastníkem první ligy se stal klub IHC Písek, zatímco klub HC Vrchlabí bude zařazen v příslušné krajské soutěži.
Reprezentační devatenáctku čeká první test ve Strakonicích
První zápasová prověrka sezóny 2011/12 čeká reprezentační výběr hráčů do devatenácti let na začátku srpna. V termínu od 4. do 7. srpna se česká devatenáctka střetne s výběry Německa, Slovenska a Švýcarska. Všech šest utkání turnaje čtyř zemí se odehraje v jihočeských Strakonicích. Národní tým povede jako hlavní trenér Jiří Juřík, asistovat mu budou Karel Mlejnek a Miroslav Přerost, který zároveň působí v pozici hlavního kouče české reprezentační dvacítky.
IIHF zveřejnila kalendář sezóny 2011/12
Mezinárodní hokejová federace zveřejnila oficiální termínový kalendář pro sezónu 2011/2012. Elitní skupina mistrovství světa proběhne 4. – 20. května 2012 v Helsinkách a ve Stockholmu. Česká reprezentace absolvuje úvodní část ve Stockholmu, kde se utká s mužstvy Švédska, Ruska, Německa, Norska, Lotyšska, Dánska a Itálie.
Zemřel Jaroslav Jiřík, první český hokejista v NHL
Český svaz ledního hokeje i hokejovou veřejnost zaskočila zpráva o tragickém úmrtí Jaroslava Jiříka, bývalého československého reprezentanta, mnohonásobného mistra republiky a prvního českého hokejisty v zámořské NHL.
Testy letní přípravy žákovských družstev
Během Euro Hockey Tour v Brně jsme uspořádali školení trenérů žákovských mužstev z celé republiky. Školení se zúčastnilo více jak 170 trenérů. Smyslem školení bylo předání metodických pokynů pro letní přípravu žáků. Základem tréninku žáků v letní přípravě je: trénink síly dolních končetin, agilita, rychlost, „core“ trénink, trénink techniky, hry, kompenzační cvičení.
Série letních kempů skončí reprezentacím v Třemošné
Každý z mládežnických reprezentačních výběrů měl ve svém programu od května do července čtyři přípravné kempy. Poslední soustředění se uskuteční v Třemošné u Plzně. Nejprve se zde v termínu od 19. do 23. července objeví reprezentační šestnáctka a sedmnáctka a v následujících čtyřech dnech budou místního zimního stadionu využívat reprezentace hráčů do osmnácti a dvaceti let.
Trénink mládeže na ledě a mimo led v přípravném období
Před několika dny skončilo tzv. přípravné období, nastal čas prázdnin a dovolených. Přesto bych se krátkou poznámkou rád k tréninku mladých hokejistů v tomto období vrátil.
Extraligoví rozhodčí se budou připravovat ve Flachau
Jedenadvacet hlavních rozhodčích nejvyšší hokejové soutěže se bude 6. až 10. července 2011 připravovat v alpském středisku Flachau. Cílem soustředění, pořádaného komisí rozhodčích ČSLH, je kondiční a teoretická příprava včetně sjednocení výkladu pravidel před nadcházející sezónou. Účastníky čeká náročný program, zahrnující mimo jiné atletické testy, cyklistiku, časovky jednotlivců a družstev, výběhy v hornatém terénu, tenis a další míčové sporty.
Blahopřejeme mistrům světa v in-line hokeji a hokejbalu
Český svaz ledního hokeje blahopřeje úspěšným reprezentantům, kteří získali zlaté medaile na mistrovství světa IIHF v in-line hokeji v Pardubicích a na mistrovství světa ISBHF v hokejbalu v Bratislavě. Zatímco hokejbalisté obhájili loňský titul z Plzně, in-line hokejisté vybojovali prvenství poprvé! S hokejkou zkrátka umíme, ať už se hraje na bruslích nebo bez nich, s pukem nebo s míčkem. Gratulujeme.