Články

Hodnocení turnaje U17 v ruské Balašiše
V krátkém hodnocení se pokusím vrátit k únorovému turnaji reprezentace hráčů do sedmnácti let v ruské Balašiše. Střetli jsme se zde s těmi nejlepšími evropskými týmy (Finsko, Rusko, Švédsko). Pokusím se stručně vrátit k jednotlivým utkáním, nastínit přednosti soupeřů a na závěr dát doporučení, na co se musíme v našich trénincích zaměřit, abychom mohli být v takovéto konfrontaci úspěšní.
Anotace závěrečných prací TŠ FTVS UK Praha - č. 3
Na webových stránkách www.cslh.cz přinášíme již třetí anotaci jedné ze závěrečných prací, které zpracovávají trenéři před ukončením studia licence "A" na FTVS UK Praha či FTK UP Olomouc. Tuto práci zpracoval Petr Kasík (opět pod vedením PhDr. Zdeňka Pavliše) a práce nese název „Přesilová hra 5-4 ELH v sezóně 2009/10 a na MS 2010“. Další práce budou následovat v týdenních intervalech.
Utkání s Ruskem na Českých hokejový hrách již téměř vyprodáno
Česká reprezentace se před světovým šampionátem ještě třikrát představí na území České republiky a na dvě z těchto příležitostí mohou fanoušci stále kupovat vstupenky. Utkání Czech Hockey Games v brněnském Rondu jsou téměř vyprodaná, takže nelze příliš otálet, a podobně je tomu se vstupenkami na utkání Česko - Kanada, ty je totiž možné do konce března koupit se slevou.
Zlatá hokejka 2011 v poločase, vede Červenka
První kolo hlasování má za sebou tradiční anketa Zlatá hokejka o nejlepšího hokejistu České republiky, kterou vyhlašuje Český svaz ledního hokeje ve spolupráci se společností BPA, jež je marketingovým partnerem českého hokeje. V poločase vede Roman Červenka, útočník ruského Omsku nasbíral od 61 tipujících celkem 526 hlasů a první příčka mu patří téměř se stobodovým náskokem před klubovým spoluhráčem Jaromírem Jágrem. Třetí pozici drží Tomáš Plekanec z Montrealu, jenž o šestnáct bodů předstihl Martina Straku - nejlepšího zástupce domácí Tipsport extraligy.
Ukázky cvičení pro individuální rozvoj obránců z přípravy repre U20
Představujeme baterii drilovacích cvičení, kterou používali hráči reprezentace U20 v trénincích pro individuální rozvoj. Každé soustředění měli obránci časový prostor pro zlepšení bruslení, přihrávky a střelby. Cílem bylo správné provedení techniky a zvýšení intenzity při jednotlivých cvičeních. U mnohých hráčů se v průběhu sezóny zlepšila celková bruslařská obratnost, schopnost přihrát ve změnách směru a rychlost střelby. Tato baterie byla součástí širší linie pro činnost obránce.
Největším soupeřem budou naše hlavy, říká kouč reprezentace žen
Na dubnovém mistrovství světa žen ve francouzském Caen budou české reprezentantky usilovat o návrat do divize I, ze které před dvěma lety těsně sestoupily. Příslibem úspěchu je i nedávný turnaj v Prievidze, na kterém porazily své papírově nejsilnější soupeřky z Francie. „Pokud děvčata splní svoji roli a budou hrát hru, na kterou mají, pak bychom měli postoupit jednoznačně,“ hlásí trenér reprezentace a pražské Slavie Karel Manhart.
Tomáš Zelenka: Před turnajem bych bral stříbro všema deseti
Sledge hokejisté se předvedli na mistrovství Evropy ve Švédsku v tom nejlepším světle, přesto jednou prohráli a skončili druzí. Obhájili tak svůj úspěch ze šampionátu z před tří let. S tím je spokojen trenér Tomáš Zelenka, i když v rozhovoru sám přiznává, že s týmem myslel na nejvyšší stupínek.
Trénink reprezentace Švédska během LG Hockey Games 2011
V krátkém článku bychom pomocí osmi představených cvičení chtěli přiblížit trénink švédského národního týmu během poslední reprezentační akce, LG Hockey Games. Podrobně jsme sledovali také nácvik přesilové hry, oslabení a individuální trénink švédských hráčů.
Blíží se IIHF International Coaching Symposium v Bratislavě
TMK ČSLH oznamuje všem trenérům a klubům ČSLH, že stejně jako každý rok, proběhne při MS 2011 v Bratislavě IIHF International Coaching Symposium. Při této příležitosti se uskuteční dva semináře, a to se zaměřením na mládež a trénink seniorů. Od 30. dubna do 1. května je na programu IIHF International Youth Coaching Symposium (pro mládež) a v termínu od 6. do 8. května IIHF International Coaching Symposium (pro seniory). Součástí Sympozia je sledování vybraných utkání MS 2011 v Bratislavě. Připomínáme, že uzávěrka přihlášek je 28.2.2011. Registraci a veškeré náklady jsou záležitostí klubů či trenérů.
Anotace závěrečných prací TŠ FTVS UK Praha - č. 2
Na webových stránkách www.cslh.cz budeme nadále v týdenních intervalech zveřejňovat anotace závěrečných prací, které zpracovávají trenéři před ukončením studia licence "A" v rámci dvouletého dálkového studia na FTVS UK Praha či FTK UP Olomouc. Druhou práci v pořadí připravil Petr Rambousek (opět pod vedením PhDr. Zdeňka Pavliše) a práce nese název „Nácvik a zdokonalování herních činností pro útočnou hru v kategoriích 5. – 8. tříd Sportovních středisek mládeže “.