Články

Ukázky cvičení pro individuální rozvoj obránců z přípravy repre U20
Představujeme baterii drilovacích cvičení, kterou používali hráči reprezentace U20 v trénincích pro individuální rozvoj. Každé soustředění měli obránci časový prostor pro zlepšení bruslení, přihrávky a střelby. Cílem bylo správné provedení techniky a zvýšení intenzity při jednotlivých cvičeních. U mnohých hráčů se v průběhu sezóny zlepšila celková bruslařská obratnost, schopnost přihrát ve změnách směru a rychlost střelby. Tato baterie byla součástí širší linie pro činnost obránce.
Největším soupeřem budou naše hlavy, říká kouč reprezentace žen
Na dubnovém mistrovství světa žen ve francouzském Caen budou české reprezentantky usilovat o návrat do divize I, ze které před dvěma lety těsně sestoupily. Příslibem úspěchu je i nedávný turnaj v Prievidze, na kterém porazily své papírově nejsilnější soupeřky z Francie. „Pokud děvčata splní svoji roli a budou hrát hru, na kterou mají, pak bychom měli postoupit jednoznačně,“ hlásí trenér reprezentace a pražské Slavie Karel Manhart.
Tomáš Zelenka: Před turnajem bych bral stříbro všema deseti
Sledge hokejisté se předvedli na mistrovství Evropy ve Švédsku v tom nejlepším světle, přesto jednou prohráli a skončili druzí. Obhájili tak svůj úspěch ze šampionátu z před tří let. S tím je spokojen trenér Tomáš Zelenka, i když v rozhovoru sám přiznává, že s týmem myslel na nejvyšší stupínek.
Trénink reprezentace Švédska během LG Hockey Games 2011
V krátkém článku bychom pomocí osmi představených cvičení chtěli přiblížit trénink švédského národního týmu během poslední reprezentační akce, LG Hockey Games. Podrobně jsme sledovali také nácvik přesilové hry, oslabení a individuální trénink švédských hráčů.
Blíží se IIHF International Coaching Symposium v Bratislavě
TMK ČSLH oznamuje všem trenérům a klubům ČSLH, že stejně jako každý rok, proběhne při MS 2011 v Bratislavě IIHF International Coaching Symposium. Při této příležitosti se uskuteční dva semináře, a to se zaměřením na mládež a trénink seniorů. Od 30. dubna do 1. května je na programu IIHF International Youth Coaching Symposium (pro mládež) a v termínu od 6. do 8. května IIHF International Coaching Symposium (pro seniory). Součástí Sympozia je sledování vybraných utkání MS 2011 v Bratislavě. Připomínáme, že uzávěrka přihlášek je 28.2.2011. Registraci a veškeré náklady jsou záležitostí klubů či trenérů.
Anotace závěrečných prací TŠ FTVS UK Praha - č. 2
Na webových stránkách www.cslh.cz budeme nadále v týdenních intervalech zveřejňovat anotace závěrečných prací, které zpracovávají trenéři před ukončením studia licence "A" v rámci dvouletého dálkového studia na FTVS UK Praha či FTK UP Olomouc. Druhou práci v pořadí připravil Petr Rambousek (opět pod vedením PhDr. Zdeňka Pavliše) a práce nese název „Nácvik a zdokonalování herních činností pro útočnou hru v kategoriích 5. – 8. tříd Sportovních středisek mládeže “.
Hodnocení výkonů U16 na turnaji ve Vierumäki
Na nejlépe obsazeném turnaji pro U16 v této sezóně jsme dopadli velmi špatně. Jednou stranou mince jsou naše výsledky a umístění, druhou porovnání naší kvality se světem. Realita je taková, že naši hráči jsou ve všech dovednostech horší než soupeř. To nás trápí daleko více než výsledky.
Hokejový program USA Hockey - NTDP
„Best on Best“, nejlepší proti nejlepším je od dorosteneckého věku známou a v mnoha hokejových zemích prověřenou metodou, jak vychovat individualitu a jak vytvořit předpoklady k sestavení úspěšného týmu.
Informace o prodeji vstupenek na České hokejové hry
Světový šampionát na Slovensku se blíží, kdo by chtěl vidět úřadující mistry světa na živo, bude mít na konci dubna ideální příležitost. V brněnské hale Rondo totiž proběhnou České hokejové hry, poslední díl letošního seriálu Euro Hockey Tour. Poslední vystoupení na švédských LG Hockey Games se narodnímu mužstvu nepovedlo, nyní si svěřenci trenéra Hadamczika chtějí spravit reputaci.
Zpráva trenérů z první akce reprezentace U19
První akcí týmu, který je sestavován s ohledem na následující juniorský světový šampionát, byl turnaj v německém Mannheimu. Ve čtyřech utkáních se představilo celkem čtyřiadvacet hráčů, především na základě doporučení kolegy Jiřího Juříka. Předkládáme stručné hodnocení všech výkonů.