Články

Trénink našich juniorů a dorostenců ve srovnání se zahraničím
Textem psaným především pro kolegy trenéry bych chtěl navázat na svůj článek z počátku ledna, kterým jsem hodnotil poslední akci reprezentačního výběru U16. Nyní podrobněji upozorním na některé rozdíly mezi tréninkem juniorů a dorostenců u nás a v zahraničí - hlavně v Kanadě, Rusku, Švédsku a USA.
Od 27. ledna do 6. února budou Češi bojovat na zimní univerziádě
Ve čtvrtek 27. ledna čeká české akademiky první vystoupení na Zimní světové univerziádě, kterou letos hostí turecké město Erzurum.V základní skupině turnaje s dvanácti účastníky se Češi střetnou s domácím Tureckem, Ruskem a Japonskem. Finále turnaje je na programu v neděli 6. února. Více informací je možné najít na www.universiadeerzurum.org.
Sledge hokejisté mají za sebou poslední kemp, teď je čeká ME
Poslední soustředění před mistrovstvím Evropy včetně dvou utkání s Německem (výhry 4:1 a 4:3) mají čeští sledge hokejisté za sebou a nyní je čeká vrchol sezóny. Trenér Tomáš Zelenka v rozhovoru mluví nejen o ambicích národního týmu, ale také o přípravě na klíčovou akci a obecně o tom, jak se v podmínkách českého sledge hokeje rodí reprezentační tým a jak hráči neustále pracují na společném cíli, který je až daleko za tím, co hokejisty čeká v únoru ve Stockholmu.
Praktické příručky k projektu Pojď hrát hokej - díl 2
Sportovní oddělení Českého svazu ledního hokeje Vám předkládá druhý díl praktické příručky k projektu Pojď hrát hokej. Tentokrát se příručka věnuje organizaci přípravy na ledě. Další části příručky budou postupně zveřejňovány tak, abyste mohli postupně vstřebávat informace ze všech pěti dílů.
Kompletní Trenérské listy z let 1994 až 2008 jsou k dispozici ke stažení
Od roku 1994 vycházely pod vedením metodiků Českého svazu ledního hokeje Trenérské listy. V průběhu let se měnily vydavatelé, četnost (od čtyř vydání ročně po jedno) i přispěvatelé. Poslední díl označený číslem 35 vyšel v roce 2008. Přesto nebo právě proto, že již od té doby uběhly více než dva roky, jde i dnes o zajímavé čtení. Všechna čísla si nyní můžete na www.cslh.cz stáhnout ve formátu PDF.
MS hráčů do 20 let: Hodnocení trenérů
Předkládáme hodnocení celého období přípravy těsně před juniorským světovým šampionátem a samotného mistrovství světa. Jde o stručný popis tréninků v dějišti šampionátu i jednotlivých utkání. Dále přikládáme souhrnné hodnocení s řadou závěrů. Podrobné hodnocení bylo předloženo Výkonnému výboru Českého svazu ledního hokeje a na trenérských seminářích bude předneseno trenérům příslušné věkové kategorie, včetně zpracovaných video materiálů.
České dívky do 18 let přivezly ze Stockholmu čtvrté místo
Dívčí hokejová reprezentace do 18 let přivezla z mistrovství světa své věkové kategorie ve Švédsku výborné čtvrté místo. Vzhledem k počtu hráček a podmínkám, jaké mají děvčata v Česku, se tenhle výsledek rovná téměř zázraku, vždyť české ženy hrají v seniorské kategorii až ve třetí výkonnostní skupině. „Vybíráme dvacetičlennou nominaci prakticky z pětadvaceti hráček, takže čtvrté místo na světě je myslím vynikající,“ vysvětluje trenér reprezentace Tomáš Výtisk.
Tři semináře na konci ledna, pro trenéry SCM a k hokejovému náboru
Hned trojici seminářů přichystal Český svaz ledního hokeje pro trenéry na poslední lednový týden. V pondělí 24. ledna budou zváni trenéři SCM (kategorie juniorů a staršího dorostu) do Prahy. V úterý 25. ledna se uskuteční opět pro trenéry SCM setkání v Olomouci a v odpoledních hodinách seminář věnovaný přípravě náborových akcí a tréninku přípravek, podobný, jaký se uskutečnil již 8. prosince v Karlových Varech.
Projekt "Pojď hrát hokej!" podpořily také aukce hokejových dresů
Projekt "Pojď hrát hokej!" podpořily také aukce hokejových dresů. V listopadu a prosinci roku 2010 uspořádal Český svaz ledního hokeje ve spolupráci se svým výhradním marketingovým partnerem, společností BPA sport marketing a.s., a provozovatelem aukčního serveru aukce.esports.cz, společností eSports.cz, s.r.o., tři aukce originálních hraných dresů české hokejové reprezentace. Celkem se podařilo vydražit 29 dresů v hodnotě 220.780,- Kč.
Praktické příručky k projektu Pojď hrát hokej - díl 1
Sportovní oddělení Českého svazu ledního hokeje Vám předkládá praktickou příručku k projektu Pojď hrát hokej, která navazuje a detailně doplňuje akce svazu, jako jsou náborové semináře, propagační a metodické materiály (plakát, skládačka, videoklip). Jednotlivé části příručky budou postupně zveřejněny na našich webových stránkách tak, abyste mohli postupně vstřebávat všechny informace. Dnes si můžete přečíst první část věnovanou náborovému programu.